Лична карта на 14 год. ?!?!?!

  • 3 443
  • 8
Момичета, може ли да ми кажете дали е задължително или е по желание ваденето на лична карта за хлапетата, навършили 14 год.  newsm78
Виж целия пост
# 1
Задължително е. Ако не го направиш в срок от 1 година /може и да греша за срока/, подлежиш на глоба. Но не се притеснявай, процедурата не е тежка, става бързо, лесно и е безплатно.
Виж целия пост
# 2
Секстет ти е дала точно инфо  Peace
За мойта щерка, разбрах след шест месеца  newsm78
Без проблем извадихме  Peace
На подаването на документите ходихме и двамата с татето, а май не беше нужно  newsm78

Искай от услуги телефон, на вашето районно и от там се свържи с паспортна служба.
Питай ги какво ти трябва, за да си сигурна  Peace
Виж целия пост
# 3
Благодаря, момичета  Peace
Аз преди няколко дни се светнах, че се вади л.к. след 14 г.  Rolling Eyes а баща му рече, че не му трябвала до 16  #Crazy
Преди малко намерих в нета Закона за личните документи и се оказва, че не само е здължително, ами се подавали документи в 30-дневен срок от навършването на 14 г.  Sick
Е, че сме закъснели доста то е ясно, ама дано да няма глоба, че не ми се разправя  Joy
А това с ходенето на 2-мата родители вече е сложно, ама май няма начин  newsm78
Виж целия пост
# 4
Питай предварително!!!!
 Hug
Виж целия пост
# 5
Мисля, че за лична карта беше с 1 родител, а за паспорт - с двама.
Виж целия пост
# 6
Лична карта - дете + 1 родител
Виж целия пост
# 7
Вече пуснахме документите на сина ми. До последно не бях сигурна трябва ли, не трябва ли? Едни казват - задължително е, други, в това число и мъжът ми - че до 16 години било по желание...
Накрая решихме да си извади.
Изискванията, поне в нашия град са:
1. Адресна регистрация - вади се в общината, струва 2 лв. На бланката са необходими подписите на 2-та родителя.
2. Снимки за паспорт - 1 или 2 броя, не помня
3. Попълнено Заявление за издаване на лична карта
4. Ксерокопие на акта за раждане - 2 бр. Единият се подава в полицията, другият след малко ще ви кажа за какво е.
5. Такса не се плаща, защото за 14-годишните е безплатно
6. Подавате документите в Паспортния отдел - детето + 1 родител.

И тук вече следва интересното! След няколко дена се обажда инспектор Еди-кой си от РПУ-то и привиква детето с майка му (в нашия случай) на спявка. (Да обяснявам ли, как беше посрещнато вкъщи това съобщение, защото са се уговаряли по телефона със сина, аз не можах да разговарям с него и да се убедя за какво ме викат!  Shocked Whistling). След жесток кръстосан разпит, проведен от мен и баща му, синчето каза, че никакво провинение няма, ами било свързано с личната карта и да нося копие на акта за раждане. newsm78
Е, отидохме. Инспекторът слезе на входа, показа ми Заявлението със залепената снимка, попита ме това ли е моят син ( Shocked Shocked Shocked), аз потвърдих, огледа сина, пак снимката, взе копието на акта и ни освободи.
Нямам думи просто!  #Cussing out Опитах се да вдигна леко скандалче защо е това разкарване и че, когато подаваха документите с баща си, служителката там не можа ли да го попита за потвърждение на самоличността, но той ми отговори, че такива били новите разпореждания. И всичко това на фона на репченето на полицайчето от портала, което ме дърпаше да се върна и да се запиша при него, въпреки уверенията на инспектора, че той ни е вкарал във входа, че сме с него и т.н. Цирк абсолютен!  Joy
Та така... Пригответе се и за такова чудо, ако не важи само за наше село. Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Вчера звъннах в районното и те ми дадоха същото инфо като вас номер 1 сте както обикновено  Peace
оригинал + копие на :

1. Удостоверение от общината за постоянен адрес - което от там казаха, че се правело на място само от майката с личната й карта и акта за раждане  Rolling Eyes
2. акт за раждане на разбойника
3. лична карта училищна   #Crazy
4. 2 снимки  Mr. Green
5. 1 родител - за задгр.паспорт 2-ма

услугата е безплатна  - по желание за месец или за седмица

Звучи добре - но като тръгнем ще се разбере дали няма и някоя закачка, за която да са пропуснали да споменат  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия