Как се грижите за чантите от естествен велур?

  • 822
  • 11
Преди седмица си купих такава чанта.Цветът и е сиво-бежов.И днес забелязах,че от вътрешната страна,която се трие в дънките и якето,се е оцветила в синьо.Ами направо си е грозно!И това за 1 седмица.Ако знаете начин за почистване,ще съм ви благодарна.
Виж целия пост
# 1
И аз ще следя темата.

Предполагам, че с водичка може да се почисти, още повече, че от вътрешната страна.
Виж целия пост
# 2
Опасявам се да не стане още по-зле,но така или иначе трябва да направя нещо.Наистина е грозно така.
Виж целия пост
# 3
много кофти. аз имам такава чант но с много къса дръжка и не съм имала такъв проблем.
най-удачно спорде мен е да я занесеш на химическо чистене и да питаш дали ще могат да я оправят. все пак те чистят велурени манта.
Виж целия пост
# 4
Точно до местоработата ми има химическо чистене.Още в четвъртък ще отида да попитам.Дано да я оправят,защото си я харесвам,а и парите и не са малко.
Виж целия пост
# 5
red poppy и аз имам такава чанта - розова и много си я харесвам, но от много носене се е омърляла. Сподели като отидеш до химическото дали там ще могат да ти я почистят.  Praynig Купувала съм разни препарати за велур да я пръскам, но нищо не помага  ooooh!
Виж целия пост
# 6
тц, май нищо не помага. и аз имах много готина кафява чантичка и се беше оцветила в синьо. питах в едно хим. чистене и ми казаха че кожа не правят

опитах да изпера на ръка и резултатът беше отчайващ - велурът пуска боя и губи цвета си Sad
Виж целия пост
# 7
По това,което прочетох ми стана ясно,че ще я нося така.Но когато попитам в химическото,ще ви кажа какво са ми отговорили.
Виж целия пост
# 8
Чанта от светъл велур съм прала с прах за пране и четка. Стана като нова. Ако искаш първо пробвай на малък, скрит участък от чантата, за да видиш дали пуска боята. Успех  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Сериозно ли говориш,drebo?А не се ли втвърди кожата?
Виж целия пост
# 10
Не, не се втвърди...Но за да не те подвеждам пробвай наистина на един по-малък участък.. При мен ефектът беше добър...На същия принцип (понякога дори в пералня  Embarassed) пера спортни обувки от естествен велур. За чантата разбира се не е за препоръчване, за да не се деформира..
Виж целия пост
# 11
Благодаря,drebo.Ще опитам  да си я почистя с четка,както ми каза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия