гинекологичен преглед по време на бременност

  • 11 816
  • 49
доки ми каза, че трябва да ми направи такъв преглед. чувала съм, че по време на бременност не се препоръчва и се притеснявам  Rolling Eyes на вас правили ли са ви? в коя г.с и различава ли се по нещо от прегледа, ако не си бременна? какво се установява при такъв преглед, което с ехограф не може да се установи? и до колко е голям рискът да стане някое усложнение? ей тези неща ме притесняват  Rolling Eyes ще съм ви благодарна, ако споделите опитът си   bouquet
Виж целия пост
# 1
На мен не са ми правили такъв преглед през цялата бременност.Ако имаш доверие на лекаря си, нека ти направи.При такъв преглед по време на бременност се внимава много. Ти си в 15 седмица и няма такъв риск както при по-напреднала бременност.Все пак сподели опасенията си с лекаря!
Виж целия пост
# 2
Ами питай го кое налага това,защото на мен такъв преглед на такъв етап от бременността не са ми правили (нали имаш предвид мануален преглед?).
Такъв преглед са ми правили в болницата преди раждането
Виж целия пост
# 3
Мен ме преглежда лекаря ми. Не съм се притеснявала изобщо.  Peace
Виж целия пост
# 4
Ами питай го кое налага това,защото на мен такъв преглед на такъв етап от бременността не са ми правили (нали имаш предвид мануален преглед?).
Такъв преглед са ми правили в болницата преди раждането
Такъв преглед се прави само при някакви оплаквания. Peace
Виж целия пост
# 5
На мен ми правиха такъв преглед в 15-16седмица.Доктора ми обясни,че това било за да огледа шийката,като дължина и за ранички.Освен това ми взе и секрет за микробиологично изследване.Даже ми каза,че в 8месец пак се взима секрет
Виж целия пост
# 6
имам болки и упорито гъбично течение. микробиологгия ми взеха, но при тази манипулация като че ли не се прониква дълбоко, а само малко. а прегледът с ръка...не е само проникване , а и опипване  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Как да не се препоръчва? Тук правят задължително по един гинекологичен преглед всеки месец от бременността. Какви са тези глупости, че не се препоръчва? Напротив!! Naughty
Виж целия пост
# 8
Ами лично на мен в деветия месец ми правиха такива прегледи. Иначе до четвъртия ме гледаха с вагинален ехограф. Доколкото знам няма опастност при тези прегледи (едно време само така са преглеждали), макар че аз си имам друго мнение, и ако бях на твое място нямаше да се съглася!

А това за опипването как ти хрумна? Ти до сега ходила ли си на гинеколог профилактично? Обикновенно така се преглежда.
Виж целия пост
# 9
А това за опипването как ти хрумна? Ти до сега ходила ли си на гинеколог профилактично? Обикновенно така се преглежда.
кое как ми хрумна? разбира се че знам какво представлява гинекологичният преглед по принцип, само че като бремменна не са ми правили. точно това ме притеснява, че е и опипване и то доста обстойно.
Виж целия пост
# 10
На мен са ми правили само веднъж такъв преглед, в 8-ми месец, след като се оплаках за гъбички.Лекарят ме прегледа с цел да види как е шийката на матката. Чувала съм , че се прави поради същите причини в началото на бременността- 3-4 месец.
Виж целия пост
# 11
Дори и да се наложи, трябва да се направи много внимателно. Дано да нямаш проблеми!!!!
Виж целия пост
# 12
А това за опипването как ти хрумна? Ти до сега ходила ли си на гинеколог профилактично? Обикновенно така се преглежда.
кое как ми хрумна? разбира се че знам какво представлява гинекологичният преглед по принцип, само че като бремменна не са ми правили. точно това ме притеснява, че е и опипване и то доста обстойно.

Ами нищо по различно от обикновен преглед, само дето по принцип лекаря трябва да е по внимателен, а и не бърка толкова навътре. По принцип е за много кратко време. Успех Peace
Виж целия пост
# 13
здрасти! На мен са ми правили такъв преглед . бях н 14 г.с. Няма нищо страшно според мен - това е за да се провери шийката на матката и да се вземе секрет за гъбички, които са нещо излючително често срещано и упорито нещо сред бременните. Трябва също да ти кажа, че при вески доктор е различно - двете със сесетра ми сме бременни по едно и също време, но ходим при различен гинеколог. на нея й направиха такъв преглед едва в деветия месец. Също така по програма майчино здравеопазване (можеш да видиш този файл в сайта на здравната каса - дава информация относно какво се поема от касата) такъв преглед се предвижда в първия триместър. При мен се оказа и доста полезен - откриха ми гъбички, за които определно нямах някакви по-специални симптоми като събеж или парене. Така че няма страшно Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Изобщо не се притеснявай за това. Опипва се шийката на матката, за да се види дали нямаш скъсяване. На мен вече няколко такива са ми правили през бременността. Всичко ще е наред, споко  Peace А ако става дума за проверка за гъбички само, дори няма да те бъркат с ръка, а след като сложи патето ще вземе малко секрет с клечка Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия