Имам обърната матка и сега ....

  • 4 500
  • 35
Ходих на лекар миналя месец ,прегледа ме и установи че имам обърната матка и затова немога да забременея лесно.Успокои ме че това не е голям проблем,но трябва да използвам възглавнички и други подпирателни средства,съчетани с обърнати пози при правенето на бебе.
Има ли някоя мацка с моя проблем,която е бременна или е родила,да сподели опит,предварително благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 1
мила ама как чак сега си разбрала че имаш обърната матка то се разбира още на първия преглед освен ако не са ти казали  newsm78 newsm78
та така първо се успокой до колкото аз съм запозната не е нищо сериозно или нещо кото да те кара да си в чуденка а сега виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6125 и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18236
 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 2
Аз също съм с обърната матка,наистина още на първия ми преглед преди години се видя.За сега обаче не съм забременявала,опитваме от 6 месеца,но не мисля,че точно в това е проблема.Но се опитвам до колкото мога да улесня положението с подходящи пози и повече лежане
Виж целия пост
# 3
Здравей мила,

Аз също съм с обърната матка, но лекарката ми каза, че това не трябва да ме притеснява. Обясни ми, че след секс е препоръчително да легна по корем и да се ставам известно време.
Чувала съм и съм чела за много момичета с обърнати матки, които са забременели още на първия опит. Така че не се тревожи!    bouquet
Виж целия пост
# 4
Добре дошла в клуба на обърнатите матки Wink Laughing няма страшно, това да ни е кусура! Wink
Виж целия пост
# 5
Няма проблем за обърнатата матка, имам две познати които забременяха - едната от раз, а другата на втория месец! Пожелавам ти късмет и скоро да ни се похвалиш!!! Hug
Виж целия пост
# 6
Ох,ние се пробваме за това бебе,вече към година ще стане,ама нъцки,иначе лекаря каза че всичко си ми е добре,чисто и не вижда друг проблем да не мога да забременея.
А интересното е че когато се изправя след бебеправене всичко изтича,а съм лежала примерно половин час   newsm78 ,като прочетох писанията от старите теми (  bouquet мерси за тях) ми се струва,че трябва да си вържа краката за тавана и да спя като прилеп,ей много съм негостоприемна да му се не види.Praynig дано да стане че и мъжа ми вече сънува бебета (онзи ден бил сънувал,че съм бременна)
Виж целия пост
# 7
Моята също е обърната. Забременявала съм три пъти, без да прилагам някакви определени пози и средства. Първите два пъти - на първия месец опити, третия - на третия месец.
После проблеми при износването няма, така че изобщо не се притеснявай. Най-много да имаш малко по-често болки първия триместър, докато се обърне напред матката, но не е болка за умиране.
А няма начин да не изтича - все пак си учила закона за гравитацията, нали Laughing?
Успех и дано скоро се похвалиш Peace!
Виж целия пост
# 8
Благодаря на всички ви за доброто отношение и съветите    bouquet  дано всички,които искаме бебчета се похвалим до края на месеца   bouquet
Виж целия пост
# 9
Бонбониера,не се притеснявай толковаАз също съм с обърната матка,но нямам проблем съсъ забременяването.Даже напротив стана от раз.Единственото,което ще те посъветвам е да лежиш поне 30 мин.по корем,това е.
Стискам палци скоро да се похвалиш   bouquet
Виж целия пост
# 10
Аз забременях от първия опит. Отидох на лекар за установяване на бременността итой ми казва, че съм с обърната матка. А ме наблюдава от 10 години сигурно, просто не бил споделял с мен. Та исках да кажа, че проблем с обърнатата матка и забременяването не съм имала. Скоро се очаква срещата с нашето бебче.

Но съм чувала за други момичета и за повдигането с възглавници.
Виж целия пост
# 11
Много жени са с обърната матка. До сега не съм срещала гинеколог /аз доста съм пообиколила/ който да ме е казал,че причината да забременея трудно е в обърнатата ми матка. Забременях,когато мисълта за бебе престана да ми е идея фикс, примирих се,че каквото е писано, това ще стане. По принцип вероятността за забременяване в този случай е по-голяма при поза мъжът да е зад теб,че така гадинките се депонират точно на мястото,накъдето е обърната шийката на матката и по-лесно навлизат навътре. Казали са ти да лежиш по корем и да не ставаш. Ако известно време не стане и по този начин,значи може да има проблем от друг характер,като тези неща не могат да се установят с обикновен гинекологичен преглед. Можеш да прочетеш много по тия въпроси из форума,няма смисъл да повтарям написани вече неща.
Успех и дано скоро се похвалиш!
Виж целия пост
# 12
И аз така като теб се бях притеснила като ми казаха:"Обърната матка!"
Да ама виж  ми линийката до къде стигнах с обърнатата матка,а лекарката казваше,че мноооого трудно съм щяла да забременея! #2gunfire
Виж целия пост
# 13
Аз също съм с обърната матка, но до сега не съм имала проблеми със забременяванетол.Така че успех и дано по- бързо видиш двете чертички. EFP  bouquet
Виж целия пост
# 14
Аз също съм с обърната матка, но не пречи на забременямането!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия