На 11 месеца, за 3 дни без мен ще се отбие ли?

  • 1 034
  • 18
Здравейте, момичета!

Моят малък юнак е на 9 месеца и половина и е много кърмен, по 5-6 пъти в денонощието.

В края на април имам възможност да отида на безплатна екскурзия до Париж за 3 дни и половина - 3 нощувки и се чудя дали да се възползвам. Момчил тогава ще е на 11 месеца, но не желая да го отбивам все още и не съм сигурна дали липсата ми няма да доведе точно до отбиване.

Какво мислите?
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че ще се отбие Peace
Той вече е голям, не може да се получи объркване
А той приема ли хранене от биберон или от чашка - как ще го хранят тези 3 дни?
Виж целия пост
# 2
Ами яде от лъжичка или с пръсти, а от чашка (без накрайник) пие само водичка, ама съвсем малко... Е, предполагам, че до тогава ще се понаучи да пие повечко...
Виж целия пост
# 3
Няма да се отбие.

Пробвайте да му предлагате мляко от шише или от чашка още докато не си заминала, за да не му е толкова стресиращо и непознато, когато заминеш.
Виж целия пост
# 4
Аз миналата седмица оставих Радинка за 2 дни и 2 нощи на баба и за първи път. Като се върнахме, за моя най-голяма изненада, беше малко забравила какво да прави с цицата, но на второто кърмене си припомни.( Ние също се кърмим по 5-6 пъти). Предполагам, че за 3 дни няма да се отбие, но ако са повече вече е съмнително и сигурно индивидуално.
Виж целия пост
# 5
За твоя не знам, но моят син не се отби Simple Smile
Точно на 11 месеца като стана ходихме за 3 дни на ски (2 нощувки) и най-странното е че на баба си не се беше събудил нито веднъж до сутринта, а иначе и тогава, и сега имаме между 1 и 4-5 нощни кърмения Sad Проблемът е че тя се е измъчила как да му дава кърмата - той от нищо не ще да пие ,а с лъжицата ужасно се е нервирал, защото е бавно, все пак 200 мл с лъжица... и накрая с банан успяваше над половината поне да изяжда. И преди това пробвах и уж се беше научил да пие от шише, ама на, инат Simple Smile
Спокойно, големи са вече и не се лъжат така лесно Simple Smile като се прибереш пак ще си иска кърмата по неговия си начин Simple Smile
(Сега аз съм се вкарала в едни пиеси, че може би не му стига кърмата и затова на мен ми се буди нощем а тогава не е, но това си е друга тема)
Виж целия пост
# 6
Иги,отивай мила и после чакаме снимки и разкази/подробни Naughty/,а Момчи дотогава го научете да пие или от чашка,или с лъжичка,или със сламка/ние захапахме от първия път как става/......И аз не мисля,че ще се отбие......като са по-големи лесно се залисват и все ще го оправят бабите.
Виж целия пост
# 7
Няма да се отбие,спокойно отивай на екскурзията Grinning
Иги,отивай мила и после чакаме снимки и разкази/подробни Naughty/,а Момчи дотогава го научете да пие или от чашка,или с лъжичка,или със сламка/ние захапахме от първия път как става/......И аз не мисля,че ще се отбие......като са по-големи лесно се залисват и все ще го оправят бабите.
Peace
Виж целия пост
# 8
Хи-хи, напълнихте ми душата... ще отида....
Виж целия пост
# 9
вълнувам се и аз от една евентуална раздяла с КърмАчко, макар само за 25-30 часа...
в момента се кърмим 5-6 пъти денем и поне 2 пъти нощем, но до юни, когато ще бЕгам, схемата може да е същата, знам ли Thinking


но не за него се притеснявам (то неговото не се губи Mr. Green), а за мен си Rolling Eyes
какво ще правя аз в часовете за кърмене - да изцедя ще ми е трудно колкото той изяжда, а инак ще се пръсна...
някоя нощ, ако незнайно как сме минали с едно сукане, на сутринта гърдите ми са като камък и болиииии Sick

съвети Thinking
Виж целия пост
# 10
И аз оставих бебка за 3 дни преди 2 седмици заредих фризера с колкото можах кърма и дим да ме няма на ски. Хранили са я по 6 пъти на ден 3 кърма и 3 АМ, като се върнах с какво удоволствие засука дори нямаше признаци на отбиване, но аз постоянно я дохранвам с изцедена кърма, защото не наддава  достатъчно така, че дали я храним с шише или гърда май й е все едно.
Виж целия пост
# 11
Здравейте и от мен.
И аз не мисля, че ще се отбие. Когато беше на 6 месеца оставих сина си на баба му за 9 дни и той не се отби. Тогава се кърмехме по 6-7 пъти на ден. Много се притеснявах докато не се прибрахме от екскурзията с мъжа ми и Самуил пак поиска да суче и така до днес Simple Smile Но вече мисля за отбиване  newsm78 . Вече не проявява интерес  Sad , само през нощта към 4-5 часа се събужда и иска да цока
Виж целия пост
# 12
И мен ме вълнува същия проблем. Предстои ми пътуване през юни, тогава Ангел ще е на девет месеца. Няма да има четири дни и аз се притеснявам да не би да се отбие. А още не искам да спираме с кърменето. Като прочетох отговорите Ви се обнадеждих и сега съм по-спокойна за мъника. Вече му складирам кърма във фризера....
Виж целия пост
# 13
Нашия малчуган е на 11 месеца, но си мисля, че и на 9 да беше - няма да се отбие толкова лесно.
Щом види гърда и засуква - не отказва дори и да е ял.
Виж целия пост
# 14
Остават още 8 дни до временната ми раздяла с Момчил. Той е на 11 месеца и вече не ме тревожи толкова, че ще се отбие, колкото фактът, че нищо немога да изцедя с помпата. Докато ме няма, той ще е на АМ, но аз какво ще правя? максимума, който изцеждам е 10-15 мл, а той суче по 6-7 пъти в денонощието.

Как да изцедя повече, за да не ходя из Париж с парещи и трескави гърди?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия