Сос за пържена рибка?

  • 831
  • 2
Пак съм аз, този път с молба за сосче. Имаше едни с орешки или каквито там се сещате! Може и да има вече подобна тема в клуба Rolling Eyes , но не намирам!
С предварителни благодарности и поздрави!
Виж целия пост
# 1
Значи, аз правя т.нар. "риба марината" (едно от малкото неща с риба, които мога да правя  Embarassed ). Не е с орехи, но пак е много вкусно.
Като изпържа рибата, в останалото олио слагам 1 лъж. брашно, няколко скилидки нарязан чесън, 2 с.л. оцет, 1-2 даф. листа, няколко зърна чер пипер, наливам 1-2 ч. вода и оставям да заври. После махам от котлона. Отделно в малко олио запържвам до омекване 1-2 (в зав. от големината) ситно настъргани моркова с 2-3 скил. нарязан чесън и малко сол. Наливам 1 ч. вода и като поизври и омекнат морковите, изсипвам при другия сос. Слагам вътре рибата и поръсвам с магданоз (може пак да се сложи за малко на котлона да възври).
Това ястие е от книга на известната Пенка Чолчева, която имам от баба ми. Много го харесваме и двамата с мъжа ми.  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
За пържена риба правя чеснов хайвер
1 глава чесън се смачква хубаво в хаванче с малко сол и след това се добавя на капки олио при непекъснато бъркане - да се получи като майонеза.Подправя се с лимон.Изпържената риба се топи в получената майонеза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия