За белината в детската градина

  • 2 329
  • 32
Днес имахме среща родителското настоятелство с директорката и повдигнагхме въпроса дали няма вариант да не се мие с белина. Едно че децата го дишат, ами и дъщеря ми мирише цялата на белина, като я взема. Да не говоря, че повечето й дрехи са съсипани. Отговорът беше, че това е разрешено от ХЕИ и е права, но знам, че има и други не толкова смърдящи препарати, които също отговарят на изискванията. Просто не знам кои са. Някой знае ли? В градината при сестра ми мият с някакъв такъв препарат, но тя не знае името му.
Виж целия пост
# 1
Можеш да се обърнеш към ХЕИ във вашата община.Те контролират тези процеси.
Имаме заведение ,което също дезинфекцирахме с белина ,но след проверка от Хеи ни написаха предписание -да го правим със съвсем други дезинфектанти.
Виж целия пост
# 2
 Белината наистина е гадно нещо. Според мен в някои детски градини проблемът е не толкова, че се използва белина, а перверзните количества от тази гадост, които се изливат. Подозирам, че чистачките не я разреждат, а просто ръсят по пода с шишето и после замазват отгоре с парцал. Може би трябва отново да повдигнете въпроса с белината, като поискате да се разрежда в посоченото на етикета количество и да се проветрява хубаво след това. Според мен ако се прави както трябва, не е възможно дрехите на децата да се обезцветяват, както съм чувала, че става. Успех!
Виж целия пост
# 3
Хлорина се казва! Пак е на същия принцип, дезинфекцира, но не избелва дрехите и не мирише толкова. Ако държиш да ти кажа точното име ще трябва да почакаш до утре следобяд.
Виж целия пост
# 4
Преди няколко години, моя приятелка, чиито деца са в частна детска градина говори по този въпрос  с директорката и тя й каза, че от ХЕИ идвали и изследвали/измервали не знам точно какво в тоалетните и нищо освен белината не давало резултати в необходимите граници. Това е, което знам по въпроса, може и сега нещата да изглеждат различно, но все пак чак пък да има по дрехите на децата не мисля, че е нормално.
Виж целия пост
# 5
Да унищожават им се дрехите, на две дечица на мой познати така са им се съсипали сумати дрешки.
По точно на крачолите, като са им по дълги и се влачат отзад.
А щерка ми май прави алергия от белината там. Не съм 100% сигурна, но и това ми казаха че може да е фактор.
Виж целия пост
# 6
Преди няколко години, моя приятелка, чиито деца са в частна детска градина говори по този въпрос  с директорката и тя й каза, че от ХЕИ идвали и изследвали/измервали не знам точно какво в тоалетните и нищо освен белината не давало резултати в необходимите граници. Това е, което знам по въпроса, може и сега нещата да изглеждат различно, но все пак чак пък да има по дрехите на децата не мисля, че е нормално.
   Не, не е по различно и при нас проблема е същия. Май въпроса трябва да се постави по на горе, ако трябва да съберем подписи на майки, зщото наистина е сериозно. Остави дрешките, това е отрова. Племеницата май е развила алергия. Аз лично с кого ли не говорих и в ХЕИ ходих само си прехвърлят топката. smile3511
Виж целия пост
# 7
Винаги съм се чудела как за толкова години не намериха алтернатива на белината. А съм сигурна, че се предозира и количеството. Вероятно много деца развиват алергии от този препарат. На мен започват веднага да ми текат сълзите от белина, и не мога да виждам минути след това!
Виж целия пост
# 8
И на моя позната дъщеря й направи алергия от белината в дет.градина.
А на сина ми всички блузки са с петна и то отпред на коремчето,явно като си мият ръцете-нали мивките са нисички.
Абе гадна работа е тая белина,ама е най евтина и така ще си карат с нея...
Виж целия пост
# 9
Изобщо не е единствения дезинфектант белината, но старите кадри от РИОКОЗ (бившето ХЕИ), като са се запаянтили .... и като не признават резултатите от други дезинфектанти! ooooh! Но по новите стандарти вече се признават всички дезинфектанти, не само белината. Peace Някои детски градини все още използват белината, но в певечето използват хлорина.
Това, което пишете, за избелелите дрешки отдавна го няма вече! Хлорината не избелва, а дезинфекцира. И не мирише толкова, колкото белината! Crossing Arms И не предизвиква такива алергии и дискомфорт, както белината! Peace
Виж целия пост
# 10
Това, което пишете, за избелелите дрешки отдавна го няма вече! Хлорината не избелва, а дезинфекцира. И не мирише толкова, колкото белината! Crossing Arms И не предизвиква такива алергии и дискомфорт, както белината! Peace
Какво искаш да кажеш че белите петна на сина ми по блузката  са мираж?
Ела да го подушиш след като го взема от детската -не се трае...
Белина ли е хлорина ли е ,все тая ама е факт в нашата  градина,за вашата незнам.
Виж целия пост
# 11
Погледнете това. Попитайте в темата на СНБМ или я прегледайте по-обстойно (аз нямам време сега  Embarassed ) докъде са стигнали нещата и кои са новите препарати.
Виж целия пост
# 12
Досега не ми е правило впечатление, нито съм усещала мирис. Поражения по дрехите за 4 години също нямам / освен от покапано и боички Twisted Evil/. Съседката ми е лелка, довечера ще я питам с какво се дизинфекцира в нашата градина.
Виж целия пост
# 13
Защо изобщо трябва да се използват хлорирани препарати ...все пак там не е клиника по заразни и паразитни болести
Виж целия пост
# 14
Защото са най-евтини.
За 4 години имаме съсипани само едни джинси. Но мият много рано при нас и не е така натрапчива миризмата сутрин, а следобяд дори не се усеща...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия