Готварска книга

  • 5 204
  • 15
Не съм ровила назад във форума ,може и да е имало подобна тема ,въпреки това ще си задам въпроса:използвате ли готварски книги и бихте ли ми препоръчали някоя с много и най-различни рецепти?
Виж целия пост
# 1
На мен този форум ми е много ценна готварска книга Wink
Виж целия пост
# 2
Значи аз имам поне 13-14 готварски книги..всякъкви по размери и вид,някои са специализирани (имам предвид за индийска,латиноамериканска кухня...).Ползвала съм и старата книга на Иван Звездев,която е доста хубава.Обаче аз съм най-доволна от последната си "придобивка"-'Моята кухня 2"-Раймонд Вагенщайн.Съдържа рецепти от различни национални кухни (180 рецепти)-супи,предястия,сосове....единствения и "недостатък" е ,че няма илюстрации . Simple Smile Тази книга определено ми е любимата...много ме яд между другото ,че я откривам чак сега ,а не преди 4-5 години когато е излязла от печат. Imp
При избора на готварска книга за мен водещо е да има автор..т.е. не просто събрал и издал едикой си..а някой който си е сложил името под заглавието на книгата!
Успех в избора!Ако имаш да питаш нещо по конкретно с радост ще ти оговоря. Grinning
А Valeria e права..интернет предлага изключително богата информация и понякога отпада нуждата от книга за готвене. #Milti  #Milti
Виж целия пост
# 3
Съгласна съм ,че в Интернет може да се намери всичко ,дори съм разглеждала такива сайтове ,но когато домакинята е ограничена откъм време ,то по-лесно е да прочете дадена рецепта от готварската книга, а не тепърва да я търси чрез компютъра.Естествено че могат и да се препишат определени рецепти от сайтовете ,но все ще липсва някоя.А пък в книгата всико си е подръка.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Courage
Обаче аз съм най-доволна от последната си "придобивка"-'Моята кухня 2"-Раймонд Вагенщайн.Съдържа рецепти от различни национални кухни (180 рецепти)-супи,предястия,сосове....единствения и "недостатък" е ,че няма илюстрации . Simple Smile Тази книга определено ми е любимата...много ме яд между другото ,че я откривам чак сега ,а не преди 4-5 години когато е излязла от печат. Imp


ТОВА Е КНИГАТА!
Няма нещо от нея, дето да съм правила, и да не е станало. И става вкусно. Все още се намира в книжарниците Хеликон - препоръчвам я!
Съжалявам, че съм изпуснала "Моята кухня 1" Twisted Evil
Виж целия пост
# 5
За по-екзотични манджи обичам да ровя "С нож и вилица около света". Има много хубави рецепти, а продуктите са леко изменени така, че да са приложими в бг-условия.
Имам една голяма и лъскава, която практически не отварям.
"Готварска книга за мъже" - старо издание на над 10 години е страхотна - бързи и лесни бг рецепти.
Каня се да си взема някои от книжлетата на Звездев (понеже има и такива, които не ме вълнуват, свинско например не ям).
Имам и една съставена от мен книга с рецепти (от един вече несъществуващ сайт за бг-рецепти) - твърде удачна и ценна.
Виж целия пост
# 6
Права си sladka hapka всичко ,което съм паравила от тази книга е ставало страшно вкусно #Milti  #Milti .
 Второто издание не е ли допълнение на първото? Sad т.е .рецептите от първата книга + още 79  Confused:
Аз моята я купих от книжната борса на "София Прес"..издателството не беше ли "Колибри"?
Виж целия пост
# 7
Имам на Пенка Чолчева и съм доволна. Майка ми я има и е доста добро помагало за традиционна кухня.
И още от тези, националните - също стават. Взех на майка си и на свекърва си по една от малките книжки на Звездев, доволна съм.
Раймонд Вагенщайн е малко неприятен като персона, ама и аз съм чувала, че книгата му е добра. Ще взема да си я купя, щом казвате. Да, Колибри ще е издателството, той е собственикът му.
Виж целия пост
# 8
Това е моята книга за рецепти от българската кухня.
Виж целия пост
# 9
Аз имам новата на Пенка Чолчева, ама честно казано хич не съм доволна. Старата, която има майка ми е 100 пъти по добра.
Иначе майка ми подари една книга (също ново издание на нейна такава), кккоято е за ресторанти и столове и е със 1500 рецепти..е, от нея съм много доволна.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Anda
Имам на Пенка Чолчева и съм доволна. Майка ми я има и е доста добро помагало за традиционна кухня.
И още от тези, националните - също стават. Взех на майка си и на свекърва си по една от малките книжки на Звездев, доволна съм.
Раймонд Вагенщайн е малко неприятен като персона, ама и аз съм чувала, че книгата му е добра. Ще взема да си я купя, щом казвате. Да, Колибри ще е издателството, той е собственикът му.



Абсолютно подкрепям за Чолчева - най-често я ползвам. Откакто обаче връхлитам често-често в този форум, май не отварям много книги, които иначе колекционирам. Най-любима от колекцията ми е "Тhe essential meditarranean cookbook" - има адски хубави илюстрации и на всичкото отгоре е обяснено точно като за мен Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Веднъж ми попадна българския рецептурник за заведенията за обществено хранене, но бая старо издание.....тогава съжалих, че не съм се хванала да изуча накой ТОХ и да стана готвач. В нея има какво ли не.....
Иначе у дома ползвам 4-5 български автора...
Виж целия пост
# 12
Имам една книжка "Готварска книга за мъже" от Петко Саралиев. Много е стара от 1984. Тя ми е от сестра ми, май от нея се учех да готвя. Сега ще я предам на новите домакини от рода. Вътре има най-обикновени рецепти така да се каже "класика в жанра". Ама е обяснено точно като за мъже, сега като я чета много се смея особенно на едно място където се обяснява как се реже домат за салата Laughing . Прекрасна е за начинаещи.
А иначе сега ползвам основно този форум и на дира, просто си принтирам това което ми хареса и си правя една моя си книжка.
Виж целия пост
# 13
Цитат на: lalka
Старата, която има майка ми е 100 пъти по добра

АБСОЛЮТНО СЪМ ЗА!!!   202uu   Hands Thumbsup .Моята свекърва ми я даде,когато се бяхме събрали с мъжо.Рецептите в нея са над 1500 май...и е направена по подраздели.Освен това са цитирани изпълними в наши условия рецепти-имам предвид продукти,подправки и т.н.Виж,сладкишите като рецепти може би са мааалко поостарели-но това не е толкова съществено в случая.Имам предвид книгата на П,Чолчева-забравих да доуточня-сори.
Виж целия пост
# 14
Моят "извор на идеи" е този форум. Намирам почити всичко, което ме интересува. От време на време използвам и "Изкуството да готвим вкусно" на Нели Кунева. Авторката е била дългогодишен преподавател в ТОХ-а и Школата за майстор готвачи във Варна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия