Ето я и моята история

  • 6 116
  • 91
Здравейте,
регистрирана съм ,но тъй като приятеля ми чете какво съм писала ,пиша анонимно. От много време нещо между нас куца. Той все казва ,че аз прекалено много ги мисля нещата и параноясвам.  Може и така да е. Затова ми се ще да ви кажа какво ме тревожи и ако може да посъбера малко мнения за това как бихте реагирали вие. Бихте ли се чувствали обидени както се чувствам аз и тъжни? Но да започна... Всичко започва с компютъра му. Когато седне пред него аз не съществувам. Може да говоря , но няма кой да ме чуе. ОК...Не това е проблема. Той чати нон стоп. Като казвам това съвсем не преувеличавам. От 24 часа половината прекарва на компа и съответно половината време чати или прави някакви неща на компа. Забелязах ,че си чати постоянно с едно  момиче, за което твърди че му е приятелка. Всеки ден си говорят. Вечерта понякога в 1-2 часа когато аз искам да си лягаме вече той чати. Най-гадното е , че като се опитам да заговоря за това, да кажа че според мен не е ноормално да го прави с жена , която са само приятели той става раздразнителен и започва да ме обвинява ,че го ревнувам , че преувеличавам, че те само си чатят и му е забавно, че нямало нищо и така. В този ад съм вече 6 месеца. Почти всеки ден се караме за това. Почти всеки ден той ми казва или да свикна с тези негови привички или да го оставя. Аз не искам да го остава разбира се. Понякога сяда и ми обяснява ,че е глупаво да се връзвам толкова друг път просто ми се навиква защото казва че му е писнало да ми обяснява. Казвал ми е също ,че тя знае за мен. Но никога не дава да чета какво си пишат. Казва че му нарушавам личното пространство. Не искам да се разделяме. Не ни свързва брак или деца. Една 2 годишна връзка. Мисля че го обичам но горчилката е толкова голяма: чувството че избира нея пред мен на моменти ме влудява...Не знам..Дали не преигравам? Вие как мислите? Как бихте постъпили? Последният път като си говорихме за това той ми каза че за него е съвсем ноормално това че си чати защото било само за фън. Аз обаче не мога да се примиря ,че е ноормално може би защото аз самата не го правя. Стана малко дълго. Благодаря че ме изчетохте Hug
Виж целия пост
# 1
Не,мила,според мен не преиграваш,не е нормално  NaughtyПояви ли се липса на внимание и интерес към другия,значи нещо куца.Не е толкова важно дали приятелят ти си чати с жена,а че стои на компа,вместо да е с теб  PeaceГовори с него,но не оплаквайки се,а сериозно,приятелски!Успех   bouquet
Виж целия пост
# 2
Съчувстам ти искренно. Това, че стои пред компютъра по няколко часа си е достатъчно гадно, а това, че в същото време си чати с някоя друга си е направо нагло и безочливо. Не знам как го изтърпяваш. Ако вкъщи е имало скандали с половинката, те задължително са били на тема игри в нета. Като седне и почне да се стреля с другарчета непознати от другия край на света и забравя съвсем за жена, деца, семейни задължения. Веднъж, след като съм се постарала да сготвя и сервирам масата го чаках половин час да си свърши кампанията, защото он-лайн играта не можеш да й дадеш save and exit. Накрая ми писна, дръпнах шалтера на нета, той не каза и дума, взе си лаптопа и се изнесе у техните за тази вечер. Това бе най-страшния момент за брака ни и то всичко заради някаква тъпа игра. Имаше и други подобни (но не толкова фрапантни изпълнения) и след редица скандали стигнахме до споразумение да играе само на игри, които може да прекъсне по всяко време. Така че имам на идея за какво говориш. Компютърът е голяма краста, като порок си е направо. Но честно казано да чати с друга, това щеше да е просто като чиста изневяра (поне за мен). Да се трепе с някой за разтоварване иди-дойди, но да споделя с някой мисли, емоции и т.н., които би трябвало да сподели с теб, изобщо не мисля че е в реда на нещата или че му вземаш от личното пространство. Все пак още нямате деца и всичките отговорности свързани с тях, с тях нуждата му от бягство и лично пространство ще е още по-голяма. Не се връзвай на тези, компютърният проблем е по-голям и сериозен, отколкото може да звучи и да изглежда.
Виж целия пост
# 3
Не си губи времето-годините бързо минават!Казвам го от личен опит-една връзка продължи ли повече години без развитие е безмислена!Един ден сама ще се чудиш на себе си за излишните нерви и пропуснатите възможности да бъдеш щастлива!Има някой ,който си е твой си те чака-така казваше баба и се оказа права,сега съм щастлива майка и съпруга.Бъди умна!  bouquet
Виж целия пост
# 4
След като смята,че нищо лошо не прави ,защо не ти дава да прочетеш какво си пишат с въпросното момиче?Какви са тези тези "приятелства"?Аз ли нещо не ги разбирам тези неща?Не искаш да се разделите-добре,а така можеш ли да живееш?
Виж целия пост
# 5
изчезвай. В света има достатъчно много мъже, които не прекарват денонощието си пред компютъра.
Е, може би имат други гадни навици  Mr. Green но тази ти връзка определено изглежда тегава и безперспективна.
Виж целия пост
# 6
az bih go nakarala da izbira,ne mi haresvat takiva virtualni priatelstva,4e mogat i realni da stanat
Виж целия пост
# 7
Така се почва новата връзка - приятелство, фън....
Гадното е, че няма да е само физическа изневяра, а и емоционална.
С разговори и скандали няма да се справиш. Ставаш досадната.
Ако държиш да останеш с него, трябва  всеки ден да организираш динамична и интересна програма, в която сте заедно, за да го откъснеш от другата. Докато се появи следващата.  Tired
Щом предпочита да разговаря с друга жена , а не с теб, значи връзката ви куца и той търси, дори да не го осъзнава.
Препоръчвам  и ти да си потърсиш друг, за да не задълбаваш и плачеш повече на финала.
Този не е твоят човек според мен.
Виж целия пост
# 8
бягай надалече.
остава и дете да направите, той пак да си чати или каквото там прави, а ти да носиш всичко на гърба си. защо? кому е нужно? на теб трябва ли ти такъв мъж? и всъщност, това мъж ли е? и щом си нещастна, защо си с него?
Почти всеки ден той ми казва или да свикна с тези негови привички или да го оставя.
а как изобщо си позволява да прави такива изказвания? това ултиматум ли е, що ли? връзката/бракът е преди всичко дипломация и желание за за-ЕДНО-ст, ако мога така да кажа. ако тоя човек отсега ти извива ръцете, докъде ще стигне след още малко време?
оф, айде стига, че яко се набирам като си мисля за такава порода мъже...
Виж целия пост
# 9
Колкото и за "безобидно" приключение да ти представя  чата с тази "приятелка", очевидно не е така, защото тя го е обсебила емоционално, а и физически.  Аз не бих се правила на толкова толерантна, това не са нормални взаимоотношения (между теб и него)! Ако бях на твое място, щях да му дам последен шанс да остане с мен, ако прекрати окончателно да си общува с нея и щях да държа да прекарваме по-голямата си част от времето в къщи заедно.  А, ако не иска, аз бих си тръгнала.
Успех!
Виж целия пост
# 10
Отрежи го,не бива това да застава между вас ,щом сега е така , представи си ако имате дете какво ще е  !!!
Виж целия пост
# 11
Мисля,че с право се сърдиш.Не намирам за нормално приятелят ми да чати денонощно с някакво друго момиче.
Разбирам да му е някаква приятелка от детството или колежка от работа,да си разменят по едно -две изречения на ден,но това постоянно чатене щеше да ме извади от релси. #Cussing out
Според мен въпросът,трябва да се постави ребром.
Успех! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
изчезвай. В света има достатъчно много мъже, които не прекарват денонощието си пред компютъра.
Е, може би имат други гадни навици  Mr. Green но тази ти връзка определено изглежда тегава и безперспективна.
и аз така мисля. казваш, че той чете това, което си писала, но не ти дава ти да четеш неговите неща. това е нечестно и егоистично. значи той има право да упражнява някакъв контрол над теб /или опне да се опитва/, а ти - не?  Confused колкото и голям приятел да ми е даден човек - мъж или жена, не бих допуснала мъжът ми така ад се измъчва заради него/нея и бих му показала какво за какво си говорим, за да се опитам да го убедя, че е изпуснал юздите на въображението си.
пробвай пак да говорите, а не да се карате. но не прави повече компромиси със себе си.  щом не ти харесва и ти тежи да  живееш така - недей!  колкото и да го обичаш, ще го преживееш! не си струва да си губиш времето и да се измъчваш заради "ама какво да правя като го обичам, въпреки всичко"
Виж целия пост
# 13
Права си за някои неща, за други не. И аз бих се издразнила, ако мъжа ми поиска да ми чете кореспонденцията с приятели от нета. Това е тъпо. Все едно да подслушваш Sick
Но и неговото не е нормално. Чат нон-стоп Rolling Eyes Аз на твое място чисто и просто бих му казала, че страдам от липсата на вниманието му и че ако иска да остане с мен, трябва да прекарваме повече време заедно. Компът много обсебва, може просто да се е поувлякъл...Или ще се усети и ще спре, или ясно ще ти покаже, че му е по-приятено да си чати с приятелката, отколкото да си говори с теб. Във втория случай аз бих го напуснала.
Виж целия пост
# 14
и аз така мисля. казваш, че той чете това, което си писала, но не ти дава ти да четеш неговите неща. това е нечестно и егоистично. значи той има право да упражнява някакъв контрол над теб /или опне да се опитва/, а ти - не?  Confused колкото и голям приятел да ми е даден човек - мъж или жена, не бих допуснала мъжът ми така ад се измъчва заради него/нея и бих му показала какво за какво си говорим, за да се опитам да го убедя, че е изпуснал юздите на въображението си.
пробвай пак да говорите, а не да се карате. но не прави повече компромиси със себе си.  щом не ти харесва и ти тежи да  живееш така - недей!  колкото и да го обичаш, ще го преживееш! не си струва да си губиш времето и да се измъчваш заради "ама какво да правя като го обичам, въпреки всичко"
напълно подкрепям все едно аз съм го писала  Peace
herelina за теб   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия