споделете вашия опит с мононуклеозата

  • 2 001
  • 5
Моля, ако има някой, чието дете е било болно от мононуклеоза да сподели - как сте се лекували /с или без антибиотици/, за колко време спадат лимфните възли и след това има ли някакъв специален режим, например диета, докато се нормализира черния дроб ?
Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз като дете имах мононуклеоза.
Помня, че сума ти време никой не успя да ми постави диагноза. Дори някаква лекарка нобелист идваше да ми бие инжекции.
След като най-накрая се намери достатъчно компетентен доктор и каза какво ми е мисля, че само с амидофен съм се оправила. Но трябва да питам майка ми.
Виж целия пост
# 2
Тъкмо щях да пускам тема и изведнъж виждам вашата.Днес ходихме на лекар за сина ми. Лекарката се съмнява за мононуклеоза, но утре ще излязат резултатите. Изписа му зинат по антибиограмата отпреди два месеца,когато пак боледува и пак имаше подути лимфни възли.
Аз разбрах,че заболяването е вирусно и не действат антибиотици,но ако се прибави и бактериална инфекция тогава е наложително.
И аз много се притеснявам и ще следя темата.
Виж целия пост
# 3
Резултатите от изследванията на дъщеря ми излязоха днес. Лекарката отхвърли съмненията за инфекциозна мононуклеоза. Каза, че резултатите говорят за силна бактериална инфекция и изписа антибиотик.
Аз изчетох доста за мононуклеозата и наистина тя е вирусно заболяване, но ако се превърне в бактериално се изписва антибиотик. Аз така и не знам какво точно й е на дъщеря ми, а и лекарката май се почудва. Лимфните и възли са силно увеличени, няма температура, гърлото не е зачервено, но сливиците са много увеличени. действително черният й дроб и далакът й не са увеличени, както е при мононуклеозата. Утайката й /тъй нареченото СУЕ/ е 35 мм, тоест много висока стойност, а при мононуклеозата била нормална. Питам се, нормално ли е при такава силна бактериална инфекция да няма температура ?
Виж целия пост
# 4
15 годишната ми дъщеря изкара много тежка мононуклеозапрез м.11 2006.добре едасе постъпи в инфекциозна болница,въпреки ужасните условия ,лекарита там са страхотни.
усложненията могат да бъдат тежка ангина,водеща до затруднено дишане,увеличени черен дроб и слезка,висока температура.при по тежките случаи се включва кортизон,който много бързо повлиява заболяването.3-4 месеца се спазва диета като при хепатит,след което дроба се прибира.забравих-включва се венозно и антибиотик.Не се плашете-въпреки тежката клинична картина,изхода винаги е благоприятен.70% от хората са изкаралитова заболяване като деца под формата на ангина или грип.всичко е въпрос на имунна сиситема.Много трудно се диагностицира,нужно е изследване за наличието на ЕБЩАЙН вирус-в ИСУЛ го правят срещу 20 лв
Виж целия пост
# 5
сина ми в момента е болен от мононуклеоза с увеличена слезка и черен дроб.Пие имуностимуланти и витамини,а също и диета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия