Бие другите деца

  • 1 791
  • 19
Какво привихте с войнствените деца, как ги социализирахте? Дъщеря ми много често скубе и бие другите деца - когато някое се приближи към пясъчника, към играчката й. Дори и когато друго дете рязко се приближи  към нея с намерение да играят.
Виж целия пост
# 1
какво да правим- бием и ние... шегувам се, разбира се! в яслата се случва и го наказват да седи на столче, тоест да не играе, което за него е най- тежкото за преживяване. вкъщи така налага баща си, че свят му се завива- не мога да измисля откъде тази злоба. обяснявам на детето, много му говоря, той повтаря папагалски, но не винаги има ефект. забелязах, че като не става това, което иска, малкият посяга да удари, а после веднага гали и се извинява... определено разбира, че е обидил - наранил...
Виж целия пост
# 2
аз не съм сигурна дали и малкия е от отбора , но .... ако го закачат - дърпат , взимат му играчките или подобни ... се обръща и директно удря , при това с юмрук
питах в детската "това проблем ли е ?" отговориха , че просто гледат другите да не го закачат и НЯМА проблеми
по принцип не е кротък , но ако го помолиш да ти даде нещо го дава , но ако се опиташ да му го вземеш се бие
Виж целия пост
# 3
Моят син е обратният вариант - дори и да му вземат нещо или да го бутне или да му посегне някое дете не реагира  Confused
В къщи ни налага нас или се тръшка , ако не е на неговата или му вземем нещо , но навън - никаква реакция ... Чак започвам да се притеснявам вече , защо е такъв  Rolling Eyes
Иначе е едър и доста силен ... но навън всичко му вземат примерно и нищо  Thinking За щастие не се е случвало да го ударят ...
Виж целия пост
# 4
Pipinka  големия ми е така ...кротък до безумие / и навън и в къщи/ , затова се радвам до някъде , че малкия успява да си отстоява позициите.
 Случвало се на площадката когато едно дете  удари големия, малкия  отиде и  го нападна за да  защити батко си  ..... а баткото стои и гледа жално .
Виж целия пост
# 5
При дъщеря ми има някаква чувство на собственичество или страх, защото тя бие дори и без особена причина. Ако е сама на пясъчника и дойде друго дете, още от далече вече е заела бойна поза да го бие и гони. Съответно почти не играе с други деца, защото тя като сбута някое дете на мен ми става неудобно и си тръгвам. А и на никой не му е приятно да бият детето му. Само ако са по-голяма компания и са весели, тогава се залечва за тях и тя скача или се гони с тях.
Иначе нас в къщи имаше идея да ни бие, когато не е нейното, но вече се владее, ходи и бутне нещо, за да си искара яда, или само посегне , но се отказва.
Pipinka, повечето деца са толкова добрички, никое не смее да и противоречи, дори и по-големите като ги нападне ходят при майките си.
Виж целия пост
# 6
Той вкъщи не е кротък ...  Confused и навън не е - тича , беснее , на мен ми прави номера , но наистина не реагира , ако му посегнат или му вземат нещо ... Чак ми става мъчно понякога  Sad Не че искам да е побойник разбира се ..., ама поне да реагира , да се дръпне примерно или нещо такова .
Виж целия пост
# 7
първо искам да ти предложа да видиш в архива стари теми с ключова дума <агресия> или <2 годишни>, помня че имаше много и много хубави такива теми, но не ги намирам тук, значи трябва да са в архива.  Hug

това, което най-добре е действало при симона е прупреждението. ако я видя, че започва да гледа страшно, или да нервничи й казвам, че в пясъка има достаъчно място за всички и тя няма право да гони децата. ако все пак се развика или удари някого, викам я настрани, пак обяснявам, карам да се извини и предупреждавам, че направи ли още веднъж - тръгваме си. ако пак не ме послуша - под мишница и у нас, като меля през целия път защо и как съм постъпила.

и най-важното - постоянство и търпение от наша страна  Peace
Виж целия пост
# 8
И дъщеря ми буташе и хапеше децата миналото лято (малко преди 2г.).Скъсвах се да и обяснявам,че това не е правилно...имах чувството,че нищо не и влиза в главата и че никога няма да престане ooooh! Но спря.Този период съвпадна със сборните групи в яслата,може и да има известна връзка между двете.
Виж целия пост
# 9
Когато Естел беше на 2г. и тя така се отнасяше с другите деца ,без видима причина.Все сами си ходехме по разходки ,защото децата като я видеха и бягаха от нея.Ужас!!
Не си спомням кога отмина този период ,но в момента е на 5г. и е всеобща любимка.Има страшно много приятелчета и всички я търсят за игра.Много е популярна в Д.Г. сред големи и малки.Не се притеснявай ще отмине този период. Hug
Виж целия пост
# 10
Когато Естел беше на 2г. и тя така се отнасяше с другите деца ,без видима причина.Все сами си ходехме по разходки ,защото децата като я видеха и бягаха от нея.Ужас!!
И при нас е така, по-големите като я видят се пазят.

Иначе и аз това обяснявам, че света е за всички, дано по-скоро да го проумее.
Виж целия пост
# 11
Ама това не е ли поредния период,който се израства?
Виж целия пост
# 12
Той вкъщи не е кротък ...  Confused и навън не е - тича , беснее , на мен ми прави номера , но наистина не реагира , ако му посегнат или му вземат нещо ... Чак ми става мъчно понякога  Sad Не че искам да е побойник разбира се ..., ама поне да реагира , да се дръпне примерно или нещо такова .

Все едно за моето говориш. Да ти кажа, не съм го възпитавала до сега да си пази нещата. Все гледам да ги дава судоволствие.
Виж целия пост
# 13
действам точно като стелт;
 + от няколко месеца я карам да обясни точно защо се извинява(много бързо се научи да каза сори и толкоз) или защо сме си тръгнали или е имала тайм-аут след агресивни напъни;
минава,но е много неприятно ; аз съм дълбоко неагресивен човек и удрянето ме изумява,много се стряскам и не го търпя,ни на йота..
Виж целия пост
# 14
от няколко месеца я карам да обясни точно защо се извинява(много бързо се научи да каза сори и толкоз)

да, да това е следващия етап - казва набързо едно заучено <извинявай> и се врътва все едно нищо не е било. не съм се сещала да я карам да обяснява защо се извинява, но пък я карам спокойно да обясни на съответното дете (най-често брат й) защо й пречи и какво иска. например някой й разваля замъка в пясъка (или поне тя си мисли, че ще го направи). ако реакцията й е агресивна, след извиненията я карам спокойно да каже на детето, че замъкът й е хубав, тя се старае да го направи, и да го помоли да не го разваля.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия