Въпрос за "Утрогестан"

  • 768
  • 4
здравейте мами и бъдещи мами,
пиша от името на мой приятелка,нкоято е в 8 седмица бременна,но вчера е прокървила(без болка)малко,но се предполага че е от стрес защото детенцето и е болно и имало висока утайка в кръвта,та тя се притеснила и такааааа.....Добре че е била точно в тоя момент в болницата(военна болница)та са я прегледали всичко изглеждало наред,изписали са и Утрогестан,нош-па,витамини-герикап и са и казали да лежи и да почива.Тя обаче се притеснила,сега и ви моли за малко инфо за това лекарство някой пил ли е този Утрогестан?!
Тя за съжаление трябва да изчака да я трудоустроят от военна болница,тъй като тя е самата  е военна и чак тогава вече може да се запише при друг лекар да и следи бремеността.Защото то при военните били малко по-различни нещата с отпуски,даване на наряди и там други неща.
Моля ви ако някой има някакво предложение и инфо или ебил в подобна ситуация да напише нещо за да я успокоя.
Благодаря предварително на всички и извинявайте за дългото послание Embarassed
Виж целия пост
# 1
Не мисля , че има смисъл от притеснения относно тези лекарства ,предписват ги на почти всички бременни прокървили по една или друга причина в първият триместър от бременността.Общо взето това са единствените лекртсва и до колкото разбрах от лекарите , единственото което може да се направи в този ранен етап.Аз след утрогестана преминах на прегнил инжекционно , но е скъп и лекарите не го изписват май много много , но той е същият хормон за задържане -прогестерон.
Важното е да лежи  и да си почива и спокойствие -другото Божа работа!
Колкото до това дали е вреден незнам-още съм в начална бременност, но тука четох за доста майки , на които са го изписвали и са родили здрави бебчета.Предполагам ,ч е ако имаше проблем нямще да го изписват толкова !
Желая успех на приятелката ти !
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай за утрогестана. Както ти е писала mimi123 той е прогестерон и помага за задържане. Аз ползвах утрогестан от момента в който казах на доктора си че съм бременна до 12г.с. Само че при мен бяха глобули (вагинално).
Така че споко - това е лечението и по възможност повече почивка, разбирай лежане.
Успех на приятелката ти Peace

Виж целия пост
# 3
Много благодаря на всички,от сърце
предадох на моята приятелка и тя се поуспокои.Дано всичко е наред
благодаря Hug
Виж целия пост
# 4
Утрогестана е прогестерон , както вече са ти писали другите момичета.Аз го приемах като глобули  през първите три месеца от бременността и то по 6 на ден, понеже имах леко кървене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия