бременност и цигари

  • 33 208
  • 163
Бременна съм в 18 г.с. и немога да спра напълно цигарите.Пуша по 2-3 на ден.много ли е вредно?моля пишете ми.
Виж целия пост
# 1
Здрасти и аз съм като теб в 17 г.с. .. и аз немога напълно да ги спра  Embarassed питах и док. казах му че пуша по малко. И той ми каза да не се кахаря толкова! Изпитвам чуство за вина ама ми се пуши понякога... дано всичко да е наред. Не мисля че 1,2 са от чак такова значение. Пък и всички сме пасивни пушачи малко или много, което също не е никак хубаво!
Виж целия пост
# 2
Здравейте! Честит празник на настоящите и бъдещи мами!  bouquet Аз също този път не мога да откажа напълно цигарите, пуша по 2 на ден. Чувсвам се гузна,защото с първото бебе ги отказах много лесно. Но не се притеснявайте, ще видите, че към края на бременността ще ги откажем напълно, а и нали искаме да кърмим(поне аз). Това ще ви стимулира много, защото никотина минава през кърмата, а казват и че горчала от него. Така че спокойно- ще ги откажем!!! Wink
Виж целия пост
# 3
Честит празник,дами!Иаз не мога да откажа цигарите,пробвах,ама не става.сега си припалвам чат-пат и ми е доста съвестно,но май важното е да не прекаляваме.
Виж целия пост
# 4
Здравей. Laughing Аз пучих по 1-2 цигари на ден докато бях бременна, така и не ги спях напълно.
Виж целия пост
# 5
Със сигурност не е полезно,но,аз пуших доста по-вече от теб,но това не бива да ти действа успокояващо Peace
Виж целия пост
# 6
за това дали е вредно просто няма смисъл да питате.при мен това че ще вредя на детето като пуша беше единственият ми стимул да спра цигарите.наистина в момента в който спрях да кърмя пропуших отново Embarassedно това е друга тема.
Виж целия пост
# 7
Здравейте настоящи и бъдещи мами! newsm51И аз имам същия проблем.В пета г.с. съм и искам да откажа напълно цигарите,но май ще се окаже по-трудно,отколкото при първата ми бременност.Пуша 4-5 цигари на ден,с минимално съдържание на никотин,и всеки път като запаля се чувствам ужасно. smile3514
Виж целия пост
# 8
ами аз ще вляза да ви се накарам най-добронамерено  Grinning не че няма да родите здрави хубави бебоци, но е по-добре да ги спрете.
бивш пушач съм, знам, че не е лесно да ги откажеш. ама пък от бебето по-голям стимул не се сещам  Grinning
ето ви няколко статии:
http://www.fema-bg.com/index.php?m=1145&lang=1
http://www.biberonbg.com/info/cigari_i_bremennost.htm
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/508/87/
вижте колко сте много, мобилизирайте се заедно и ги спрете   bouquet
Виж целия пост
# 9
Ами не е хубаво да те насърчаваме да пушищ, то е ясно че пускаш темата да успокоиш съвестта си. Аз пушех по 3-4 от най-леките, не можах да издържа. Сега ще ме линчуват. Отначало в първите седмици не ми беше до цигари, ставаще ми лошо, после почнах по една, после 2, кам 5 - 6 месец по 3 накрая по 4...  Embarassed Ама не е хубаво, знам...
Виж целия пост
# 10
И аз много време се тормозих,но не мога да ги спра. EmbarassedНамалих ги до 2,максимум 3 на ден!
Виж целия пост
# 11
Разбирам ви много добре как се чувствате, но препоръчвам да спрете пушенето, аз също бях пушачка, но успях да ги откажа, не смятам, че мъничето трябва да си плаща за нашите вредни навици.  Peace
Виж целия пост
# 12
Разбирам ви много добре как се чувствате, но препоръчвам да спрете пушенето, аз също бях пушачка, но успях да ги откажа, не смятам, че мъничето трябва да си плаща за нашите вредни навици.  Peace

 Simple Smile

Ние с таткото в момента, в който РЕШИХМЕ да имаме деца, спряхме и цигарите, и алкохола, и се стараехме да се храним здравословно. Аз цяла година не можах да се отърся от мисълта, че с начина на живот, който водех преди, мога да навредя на малкото човече. И така се реших да правим бебе чак след една година, когато може би се бях попречистила...Ама аз да си призная доста прекалявах с нощния живот, с цигарите-по 2 кутии на ден, и алкохол си пийвах...А по време на бременността и кърменето-дума да не става...Наистина не си заслужава за няколко цигари да лишавате децата си от един прекрасен старт, който можете да им осигурите, докато сте бременни и кърмите. После време бол-ще можете и да си наваксате. Мислете за децата си:)
Виж целия пост
# 13
Още в първият месец спрях цигарите. От време на време ми се искаше да изпуша една цигара, но ми беше съвестно.
Виж целия пост
# 14
айде обесете ме сега и аз пуша по 3-4 цигари на ден,не мога да ги спра,бях ги спряла за ден,но започнах да се дразня и ме заболя страшно главата,не знаех на кой свят се намирам и док ми каза да си припалвам при това положение.че са вредни никой не спори,но пък в днешно време кое е хубаво,плодовете и зеленчуците с нитрати,месото можело не знам си от кво да ни разболее и тем подобни,айде за какво живеем тогава.само да се молим да родим здрави бебоци  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия