с какъв препарат се мият шишетата и бибероните?

  • 2 371
  • 63
Моля за мнението ви - с какъв препарат се мият шишетата и бибероните /за новородени/?
Виж целия пост
# 1
Измиват се добре със сапун и четка за шишета и биберони.
След като са добре измити се стерилизират.
Има различни начини за стерилизация.
Виж целия пост
# 2
Откокто се е родил бебо му мия всички шишета и биберони с най-обикновено веро,това,което имам на мивката в момента.Стерилизирах 2 месеца,веднъж дневно.
Виж целия пост
# 3
И аз ги мия с веро.  Peace Стерилизирах всеки ден всичко до годинката.Сега-веднъж в седмицата  Peace
Виж целия пост
# 4
Течен сапун и после стерилизатор. Течният сапун се измива най - лесно Peace
Виж целия пост
# 5
С обикновен препарат за съдове. После стерилизатор.
Виж целия пост
# 6
и аз мия с обикновено веро и после стерилизирам в мв Peace
Виж целия пост
# 7
Ако трябва да използваш препарат за съдове, използвай на Фрош - препоръчан е от Грийнпийс като съдържащ най-малко опасни вещества (поне от тези които ги има на българския пазар де).
След това стерилизация в стерилизатор е най-добре според мен. Пробвала съм с течните препарати за стерилизиране, но така смърдят на химия след това нещата, че след няколко ползвания още се усещаше, да не говорим да тикнеш нещо такова в устата на детето си. А и все пак са на основата на хлор всичките.
Виж целия пост
# 8
и аз имах такава тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=165102.0
Виж целия пост
# 9
Сапун и стерилизираш!
Виж целия пост
# 10
Винаги съм ги мила с четка и бебешки сапун и никога не съм стерилизирала.

                                    Бебетата не трябва да са стерилни!
Виж целия пост
# 11
С препарат на Чико за дезинфекция, разтваря се в студена вода за 30 мин и всичко е стерилно  Grinning
Виж целия пост
# 12
Измивам много добре с гореща вода и четка, не използвам препарати и след това стерлизирам
Виж целия пост
# 13
Мия шишетата с Препарат за съдове и гъба. После стерилизирах, откакто започна да лази спрях да стерилизирам.
Виж целия пост
# 14
Винаги съм ги мила с четка и бебешки сапун и никога не съм стерилизирала.

                                    Бебетата не трябва да са стерилни!

Точно, когато ги миеш със сапун- задължително трябва да си стерилизират. Сапуна не отмива така добре мазните остатъци от млякото, както препаратите за съдове. Wink
Все пак авторката пита за съвсем новородени  Wink

По темата- аз съм ги мила с веро и съм стерилизирала.   Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия