Седативно действие

  • 2 002
  • 1
 Д-р Слънчева, бившите "жълти" сме.
Искам да попитам..Сина ми е на 4 месеца. МНОГО е неспокоен, венците не са подути, температура няма, лека хрема, но носа е проходим, чистя и аспирирам. Храним се с ОМНЕО. Редовна дефекация, в тъмно зелено и рядка. Колики мисля, че няма, защото перисталтиката не е засилена, няма характерните движение на крачетата при спазмите на колита...Давам САБ. В носа Стеримар. Вигантола го спряхме, фонтанелата е доста затворена. Антропометрично детето е в норма.
Интересува ме има ли капки, чай или медикамент, който мога да му давам, със седативен ефект, защото неговото неспокойство завърта порочен кръг- той нервен, аз нервна и ...сме на никъде. Благодаря!
Д-р Слънчева, първия абзац от написаното го писах на 07 март.
А днес 08 март сина ми рева БЕЗ прекъсване от 07 часа до 15 часа. Ходих сутринта до Джи Пи-то. Тя имаше съмнение за болка от ухото, пък и има ринит. ПО спешност ни даде талон до ИСУЛ. ТАм ни прегледа д.р Маджунов, каза че има съвсем леко възпаление на ухо. Даде ни ОТИПАКС. Температурата му е нормална през целия ден. След накапването на капките в ухото, НЯМАШЕ кой знае какъв ефект, но след даване на Панадол, заспа вече 7 часа спи.
Въпроса ми е възможна ли е ТОЛКОВА СИЛНА БОЛКА И РЕВ от смяна на Нутрилон \Омнео\ с Милумил ХА??? ЗАЩОТО нощта преди болките смених млеката. Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Здрвейте! Щом се успокоява от Панадол, явно го боли нещо. При коликите не се успокояват от Панадол. Бебто е неспокойно, защото при хрема не могат да дишат през носа, а не се сещтат да дишат през устата.
При хрема често се дразни  и слуховият канал и може да настъпи леко възпаление. Предлагам Ви да му давате Панадол 2 дни  по 3 мл. 3 пъти дневно, да му слагате изписаните капки в ушичките и капки за нос Виброцил 3 пъти по 2 капки в носа.
За децата в тази възраст не се изписват успокояващи сиропи- те реагират към тях не винаги адекватно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия