Инфекциозна мононуклеоза!Моля за съвети!

  • 3 323
  • 10
Сега разбрах от лекарката ни,че синът ми най-вероятно има инфекциозна мононуклеоза. А и бебка прихвана - започна да киха и има силна хрема. Моля ви,ако някой е боледувал или има повече информация за лечението и диетата да ми помогне!Ще ви бъда много благодарна!
Виж целия пост
# 1
http://www.doctorsbg.com/Mononucleosis.htm
Виж целия пост
# 2
Как установихте тази диагноза? При големия имаше съмнения, заради уголемените лимфни възли, но доки каза, че само с кръвен тест от вената се доказва. Аз много се бях притеснила, но тя каза, че лечението същото като при ангина, но се следи черния дроб, защото обикн. там дава поражения.
Виж целия пост
# 3
правиха му пълна кръвна картина и дефиринцирано броене на клетките - мисля че така се казваше това изследване, но му взеха кръв от пръстчето.
май още не е съвсем сигурна, защото каза,че в понеделник ще правим допълнителни изследвания, незнам точно какви.но за сега е такава диагнозата.
Виж целия пост
# 4
Не знам дали ще съм ти много от полза, защото подробностите съм ги забравила - брат ми беше болен от това "чудо" през 1999г. Започна като настинка, 2 седмици го лекуваха с антибиотици и антипиретици, но температурата не му спадаше под 37.5 и накрая се изрина (появи се червеникав обрив). Поставиха диагноза инфекциозна мононуклеоза. Изпратих ни в инфекциозна болница и там лежа 2 седмици... Беше много не приятно  Sad. Е, излекуваха го там, но цял месец беше "ходене по мъките". Много се надявам да ви е грешна диагнозата... Тази болест е трудно откриваема. На мен тогава лекарката ми беше казала, че едва ли не само така се установява - след обрив от някакъв АБ с О... беше, не мога да си го спомня в момента.  Успех  bouquet
Виж целия пост
# 5
На мен тогава лекарката ми беше казала, че едва ли не само така се установява - след обрив от някакъв АБ с О... беше, не мога да си го спомня в момента.  Успех  bouquet

Аугументина е от тази група АБ при които ще се получи обрив. На нас ни го изписаха и понеже аз отказах да му вземат кръв от вената, д-ката каза, че ако се изрине до 3 дни значи е мононуклеоза.
Виж целия пост
# 6
Прекарвала съм го и аз, и детето.
При мен го диагностицираха чак след обрива от антибиотика, доста се подплашиха, сложиха ме на системи и на диета.
Детето ми го хвана на около 2,5 год, диагностицираха веднага с кръвни изследвания, не пи антибиотик, само витамини и облекчаваща черния дроб диета (без шоколад, тлъсто, жълтък, солено и тн) и мина за около 10-15 дни, в домашни условия. Казах, че има антибиотици, от които няма да се обрине, но аз не исках да рискувам и не дадох АБ.
Виж целия пост
# 7
И аз съм я изкарала. Натъпках с антибиотици ( 2-3 смени лекарката ), докато се ориентират лекарите от какво съм болна. Лежах във Втора градска - само витамини и май за температурата. Мина ми за една седмица.

Виж целия пост
# 8
прочети "споделете своя опит с мононуклеозата"
Виж целия пост
# 9
Сега и бебка е болна. Незнам дали е прихванала. Снощи доста плака, има силна хрема и температура 37 и 7. Обаждах се на докторката  - каза дурацеф. Притеснявам се. б Cry
Каза да и давам и панадол. Сега след панадола се чувства по-добре, дори ходи с паяка.
А баткото е по-добре, но кашли. Пие зинат.И на него искаха да му изписват аугументин,но аз го отказах,че предния път имахме силно разтройство, като вода от него.
Виж целия пост
# 10
На мен тогава лекарката ми беше казала, че едва ли не само така се установява - след обрив от някакъв АБ с О... беше, не мога да си го спомня в момента.  Успех  bouquet

Аугументина е от тази група АБ при които ще се получи обрив. На нас ни го изписаха и понеже аз отказах да му вземат кръв от вената, д-ката каза, че ако се изрине до 3 дни значи е мононуклеоза.

3 дни от началото на приема или 3 дни след спиране на приема ?

Дъщеря ми се изрина 2 дни след спирането на приема. Изследваха я с ПКК и диференциално броене и не установиха мононуклеоза. Казаха че при мононуклеозата се променяли някакви клетки и ясно се виждало в ДКК.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия