Оформяне на косата

  • 2 923
  • 11
Надявам се дами помогнете,защото вече съм полу-отчаяна  Rolling Eyes  Попринцип много си харесвам косата...щадя я - не съм използвала сешоар от 2-3 години,оставям я сама да съхне, слагам й балсам и шампоан ,кристали и т.н.,но не мога да я оформя в корените отгоре и това ме побърква...Отскоро ползвам пяната за обем на Wellaflex, но има ефект само на следващия ден след като съм я измила..след това направо не мога да я понасям #Crazy Можете ли да ми кажете някакъв начин да си я оформям отгоре ,така че да не е сплескана и безформена, но без да я изтощавам Embarassed Попринцип като и сложа пяна още докато е мокра я топирам, но ако се пробвам да я топирам на сухо нещо не мога да сложа лак като хората и не става,пък и косата ми става неприятна на допир Rolling Eyes Мислех си и да хващам на суха коса не най-горния пласт коса,а този под него и със къдравата приставка на пресата да оформям,но ме е страх да не изтощя косата мн с тази преса през 3 дена,пък било то и в корените само Embarassed Thinking Благодаря предварително за отделеното внимание Wink
Виж целия пост
# 1
миличка, най-добрия начин да постигнеш обем без да изтощаваш косата е да ползваш сешоар с приставка-дифузер. Не се притеснявай а действай смело!!!
 След измиване на косата и сложи пяната, която си избрала за обем, но не прекалявай с количеството и след това забоди дифузера в основата на косата но на средна степен сила на сешоара. когато повдигнеш пластовете леко издухай на долу и оформи прическата.
Успех и не се притеснявай!
Виж целия пост
# 2
Много ти благодаря за съвета;)
Виж целия пост
# 3
Дифузер+малко пяна.
Имай предвид, че пяната също вреди много на косъма. Да не говорим, че се слага в корените...
Избягвай честа употреба.
Виж целия пост
# 4
Ами пяната от доста време си я слагам през 3-4 дни като си измия косата...иначе е съвсем сплескана Confused
Виж целия пост
# 5
Е, ако я миеш през 3-4 дни, е ок Simple Smile
Виж целия пост
# 6
  bouquet Значи след пяната да пробвам с дифузера...нали се прокарва през косата от челото назад, или отстрани...или няма значение Rolling EyesМоята фризьорка само ми беше казала да е перпендикулярно на скалпа,за да не му вреди Thinking
Виж целия пост
# 7
Ами ще ти кажа как аз ползвам дифузер с пяна с цел обем: на чиста влажна коса втривам пяна за обем в корените (ако не е за обем, давам и по дължината на косата, тогава пък стои начупена), хвашам с дифузера, на слаба степен и почвам на райони да "втривам" в корените внимателно, същевременно хващам отделни снопове коса и ги "набутвам" в дифузера, за да се начупят и те. И така докато изсъхне косата.
Виж целия пост
# 8
Няма начин да искаш обем и да не ползваш сешоар  Peace Ама каквито и продукти да слагаш!Моята коса ако не я изсуша надолу с главата,става сплескана и не мога да се трая  ooooh! Суша я всеки път,но въпреки това косата ми не е изтощена,а е здрава и бляскава(е,малко пооредяла от следродилния косопад Mr. Green),защото се грижа много за нея.Като изсъхме я изправям с преса и после правя "вълнички" с друга представка на пресата под горния слой,така че се получава готин обем! Вариантът с дифузера също е добър,както са те посъветвали момичетата  Peace   bouquet
Виж целия пост
# 9
Разбирам те напълно- с проблема сплескна коса  Sick Много ми е мъчно-всяка сутрин ... и вечер ако излизам заставам пред огледалото, със сешоара, дифузера, лак, пяна, гребенче за топиране.... е не използвам всичко едномременно #Crazy, но положението е тежко докато оформя прилична коса.  ooooh!
Виж целия пост
# 10
моята е сплескана само отпред. приличам на джон ленън.  Embarassed и незнам какво да я правя. пречка ми се в очите, ако я оставям бухнала отпред и за ежедневна прическа въобще не ми е удобно, а пък не се харесвам със сплескан бретон  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Мммда точно затова говорех Tired Като се замислите формата на косата много променя цялостния изглед на човек...а оттук и самочувствието ooooh! Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия