Забелването при момченцата

  • 10 025
  • 25
Много педиатри са против насилственото забелване на чурката преди определена възраст, други са за това. Аз лично забелвам по малко колкото позволява и до където позволява, но днес запърви път мъжа ми го направи и иизцяло забели главичката и се появи леко кръвчица.... Искам да попитам дали това е опасно и как се процедира в такъв случай?
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
При нас педито като я забели така се получи и аз се уплаших.Но тя ме успокои и каза с отвара от лайка да я "промиваме".Топчо много плака , но вечерта си беше ок.
Виж целия пост
# 2
Не мога да причиня това на детето си  Naughty Тя природата си знае работата.  Peace
Виж целия пост
# 3
В такъв случай има опасност от инфекция. Питай педиатъра ви с какво да почистваш раната
Виж целия пост
# 4
Изтиривам го, за да не се дразнят bimbo и dima.

Успех на Teletabis2, дано днес всичко вече да е наред.
Виж целия пост
# 5
Абе хора, извинете ме, но много започват да ме дразнят такива изказвания:
Ако толкова държите на забелването, заведете го на детски уролог в Пирогов ( само там има детски уролози ), за да свърши тази работа. Сами вкъщи не мисля, че е най-удачния вариант.

Момичето не пита дали да я забелва или не, а казва
... днес запърви път мъжа ми го направи и иизцяло забели главичката и се появи леко кръвчица.... Искам да попитам дали това е опасно и как се процедира в такъв случай?
, т.е. teletabis2 е направила своя избор и работата така или иначе е вече свършена.

Защо започвате да коментирате дали е добре или не? Ако знаете какво се прави в такива случаи (като mama Barba) споделяте, ако не - подминавате темата... защо е нужно да я разводнявате?
Виж целия пост
# 6
Защо започвате да коментирате дали е добре или не? Ако знаете какво се прави в такива случаи (като mama Barba) споделяте, ако не - подминавате темата... защо е нужно да я разводнявате?
Защото това е част от манталитета на българина, респ. българката-майка /особено в този форум/...да е на всяка манджа мерудия. Laughing
Сори за оффа...и по темата.
Педиатъра оправи пишлето на нашия малчуган още като беше на няколко месеца. Кръв тогава нямаше, но след 1 час, вече вкъщи, забелязах на памучето с реванол малко розово петънце. Обадих й се, тя ме успокои, каза да сменям компресите и да не се притеснявам. Повече кръв нямаше.
Сега нямаме никакви проблеми!
Виж целия пост
# 7
Сложи компрес от риванол помня,че това съм слагала.
Виж целия пост
# 8
Абе хора, извинете ме, но много започват да ме дразнят такива изказвания:
Ако толкова държите на забелването, заведете го на детски уролог в Пирогов ( само там има детски уролози ), за да свърши тази работа. Сами вкъщи не мисля, че е най-удачния вариант.

Момичето не пита дали да я забелва или не, а казва
... днес запърви път мъжа ми го направи и иизцяло забели главичката и се появи леко кръвчица.... Искам да попитам дали това е опасно и как се процедира в такъв случай?
, т.е. teletabis2 е направила своя избор и работата така или иначе е вече свършена.

Защо започвате да коментирате дали е добре или не? Ако знаете какво се прави в такива случаи (като mama Barba) споделяте, ако не - подминавате темата... защо е нужно да я разводнявате?
Абсолютно си права,сори  Embarassed Embarassed Embarassed   bouquet
Виж целия пост
# 9
Нашата педиатърка така му го забели изведнъж и имаше доста кръв. Слагахме му памук с риванол /по съвет на лекалката/ 2 или 3 дена и нямаше никакъв проблем, освен че когато пишкаше плачеше много, но и това отмина.
Виж целия пост
# 10
Аз имам 2 момчета. Педиатърката забели пишлетата и на 2-та когато бяха на 2 или 3 месеца. Имаше кръв само в началото. Слагахме компреси с реванол.
Според мъжа ми е по-добре да се направи тази процедура докато бебето е малко, за да не се травмира когато порасне. А на всички момчета ще им се наложи да си забелват пенисите. Заради хигиената.
Мъжа ми са го водили на хирург, когато е бил 7 или 8 годишен.
Няма смисъл да се стига до там.
Забелването е много лесно.
Виж целия пост
# 11
Урината сама по себе си е достатъчна. При моят син имаше доста кръв, когато педито дръпна кожичката около почти забелената главичка (така се роди) и твърдо заяви да не правя нищо. Не сме имали проблеми.

NB. Въпросният лекар е твърде известен и уважаван специалист, завеждащ на педиатрично отделение в голяма болница.

Виж целия пост
# 12
Понже съм "модерна" майка поизчаках доста, но към 10-тия месец забелязах, че под кожичката се събира смегма. Реших, че не е добре да остава там и трябва да се забели, за да мога да го мия. Направи го лекарка. Искрено съжалявам, че не съм го направила в по-ранните месеци. Беше по-болезнено и 2-дни плачеше при всяко уриниране. Все пак мина-замина и забравихме. Сега поддържам добра хигиена и мисля, че взех правилното решение.
Виж целия пост
# 13
Абе хора, извинете ме, но много започват да ме дразнят такива изказвания:
Ако толкова държите на забелването, заведете го на детски уролог в Пирогов ( само там има детски уролози ), за да свърши тази работа. Сами вкъщи не мисля, че е най-удачния вариант.

Момичето не пита дали да я забелва или не, а казва
... днес запърви път мъжа ми го направи и иизцяло забели главичката и се появи леко кръвчица.... Искам да попитам дали това е опасно и как се процедира в такъв случай?
, т.е. teletabis2 е направила своя избор и работата така или иначе е вече свършена.

Защо започвате да коментирате дали е добре или не? Ако знаете какво се прави в такива случаи (като mama Barba) споделяте, ако не - подминавате темата... защо е нужно да я разводнявате?

Извинявайте, че съм ви подразнила. И все пак, аз не видях Вашия коментар по темата къде е. Вие също не сте влязла явно да дадете съвет. Поне не сте го дала.
Извинявайте за офф-а. Peace
Виж целия пост
# 14
Аз имам 2 момчета. Педиатърката забели пишлетата и на 2-та когато бяха на 2 или 3 месеца. Имаше кръв само в началото. Слагахме компреси с реванол.
Според мъжа ми е по-добре да се направи тази процедура докато бебето е малко, за да не се травмира когато порасне. А на всички момчета ще им се наложи да си забелват пенисите. Заради хигиената.
Мъжа ми са го водили на хирург, когато е бил 7 или 8 годишен.
Няма смисъл да се стига до там.
Забелването е много лесно.
Peace След това слагахме риванол и кремче Гентамицин. На Алекси после пак съвсем малко му зарастна, но само се оправи след време. Важното е след това пак периодично да се забелва, за да не зарастне пак, защото има такива случаи. Успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия