Къде в Пловдив са най-добрите неонтолози?

  • 778
  • 12
Терминът ми за раждане е 26-ти март, но за сега бебчо е много мъничък, освен това е и седалищно разположен. По препоръка на наблюдаващият бременността ми лекар е най-добре да родя със секцио (предвид, че е опасно седалищно при първа бременност) и то в клиника с добри неонтолози, защото най-вероятно бебето ще има нужда от по-интензивни грижи. Но ако раждам със секцио, това означава, че ще е най-късно до към 19 март. Почти няма време. Затова моля ви, препоръчайте ми къде има добри специалисти, които при раждането да могат да окажат адекватни грижи за мъничкото човече.
Виж целия пост
# 1
Най-добрите неонатолози са във ВМИ. Всички лекари от неонатологичното отделение са чудесни хора като на първо място е завеждащата отделението доц. Мая Кръстева. Там спасиха синът ми роден в края на 7-ми месец едва 1,5 кг.
Какво значи, че бебето е много малко? Нали знаеш, че понякога на ехографа може да се сбърка за размерите, особено ако бебето е много подвижно.
Виж целия пост
# 2
Какво значи, че бебето е много малко? Нали знаеш, че понякога на ехографа може да се сбърка за размерите, особено ако бебето е много подвижно.
Ами последните десетина седмици почти не расте, расте но с много малко. Гледахме го и на 4Д във ВМИ и отговаря по размери на 31-32 седмица, а аз съм вече в 37-ма. Според доктора може и да се роди просто по-дребничко от останалите, но има риск все пак да е един вид недоносено.
Много ми е притеснено  Cry Още повече, че и със секциото ще се роди и по-рано.
Виж целия пост
# 3
При кой ходиш на преглед? Това си е доста голяма разлика 5 седмици все пак. Имай предвид, че бебетата 31-32- ра седмица са с тегло до 1800-1900 кг. Да не би да ти е сбъркан термина?
Виж целия пост
# 4
При д-р Бабаков. А термина няма как просто да е объркан. То си беше шампион, като по учебник си отговаряше за седмиците до към шестия месец. Но после полека започна да забавя растежа. Нямам никакво обяснение защо Sad
Виж целия пост
# 5
Д-Р Търнева от ВМИ,страхотен лекар
Виж целия пост
# 6
И аз мисля че във ВМИ са най-добрите неонатолози.Там родих моето сладко момченце и съм много доволна от д-р Нещерова(тя все още гледа моето момченце),много внимателна и добър лекар за мен.Успех и дано съм помогнала Hug
Виж целия пост
# 7
аз мисля, че най-добрите са в окръжна болница, но това разбира се е просто мнение. ето ти малко инфо: http://www.bgmedicine.info/bolniciv.php?key=78
Успех!!!
Виж целия пост
# 8
Какво стана? Направи ли си консултация и с друг гинеколог?
По отношение на болницата да допълня, че във ВМИ също така е по-добра техниката от тази на Окръжна.
Тук не искам да коментирам отношението към родителите, защото не е толкова важно, но тъй като имам опит и
с двете болници отново мога да кажа само ВМИ!!!
Виж целия пост
# 9
Ами за сега ме планираха за секцио за 19-ти във Весела. Уж били нормални нещата, но ако евентуално имало сериозен проблем можело да ме транспортират във ВМИ.
Виж целия пост
# 10
Щом бебето ти изостава с толкова седмици,съветвам те да не рискуваш с Весела.Те сами са ти го казали.
Виж целия пост
# 11
И аз съм доволна от д-р Търнева от ВМИ
Виж целия пост
# 12
Ами за сега ме планираха за секцио за 19-ти във Весела. Уж били нормални нещата, но ако евентуално имало сериозен проблем можело да ме транспортират във ВМИ.
Не рискувай с Весела. Аз родих там преждевременно и транспортираха бебето във ВМИ, но мина поне 1 час докато се случи това. Във Весела нямат нужната апаратура, имат просто обикновен кувиоз. Между другото много странно как може нещата да са нормални при изоставане 5 седмици? Дано да грешат. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия