Дребните удоволствия в живота...

  • 1 892
  • 42
Кои са ви дребните удоволствия в живота?

На мен - да изпратя народа по предназначение - деца на училище, мъж на работа, да си направя кафе - голяма чаша, да седна пред компа и да видя кой е на линия в чата, кой какво е писал във форума и т.н.

Друго дребно удоволствие ми е да отида в тоалетната с вестник или нещо друго за четене.

Виж целия пост
# 1
Късно вечер, като заспят всички, да си направя корнфлейкс с топло мляко и в леглото с книга  Blush
Виж целия пост
# 2


На мен - да изпратя народа по предназначение - деца на училище, мъж на работа, да си направя кафе - голяма чаша, да седна пред компа и да видя кой е на линия в чата, кой какво е писал във форума и т.н.

На мен също, а понякога с кафето и пред телевизора. Laughing
Виж целия пост
# 3
Да си изпия кафето на спокойствие пред компа, когато съм си вкъщи.
Да гледам как детето си играе и се смее.
Да решавам кръстословици.
Да почета книга.
Виж целия пост
# 4
Опитвам се да правя всичко така, че да изпитвам удоволствие и удовлетворение. Когато мога, избягвам гадните неща, а когато не мога - компенсирам след това (с малко, средно, а най-добре голямо удоволствие).
Същи епикуреец съм аз.  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 5
Обичам да съм сама, да си свърша работата и да се изтегна на дивана я с книжка, я с филмче,
обичам да си налея чаша кафе и да излезна в двора, сред цветенцата..., и други работи обичам, ама не са дребни... Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Да се усамотя в тоалетната с хубава книга, късно вечер като заспят всички да изгледам някой хубав филм, да седнем вечер цялото фемили на масата да апнем и да пийнем(порядъчно) и да ударим няколко лафа за всичко което става по света и у нас.
В почивните дни да изпратя някъде домочадието и да залегна над някоя интересна книжка.
Това се сещам засега, но може и да допълня...
Виж целия пост
# 7
 Вечер - децата заспали, мъжът ми си се занимава с негови работи. Тихо, топло и спокойно -  аз с книга в леглото. Не ми се е случвало отдавна - обикновено долазвам до леглото от умора и заспивам веднага.
Виж целия пост
# 8
Да ни дойдат приятели на гости,да вечеряме в някой хубав ресторант,да чета хубава книга,а Калина да спи до мен,да седна в киносалона в очакване началото на филма и да ям пуканки...
Виж целия пост
# 9
Обичам сама да се разхождам по улиците със скорострелен ход и да зяпам витрините. Много ми олеква от насъбраното напрежение. След това да седна на чаша мерло в някое от любимите ми заведения и да чета книжка. Много ми липсва самотата понякога...
Виж целия пост
# 10
Да си направя маникюра,да си боядисам косата,да седна през лятото привечер или сутрин с чаша капучино или нещо алкохолно и да гледам как хората отиват или се връщат от работа и как залязва слънцето   Hands Clap  много обичам 
Виж целия пост
# 11
Много пъти си мислех да пускам подобна тема, но по-скоро за дребните радости. Веднъж мъж ми ми направил сандвич и го опаковал добре, сложил ми го в чантата и вътре имаше бележчица - приятен апетит! Ей такива. Веднъж беше човъркал субтитрите на някакъв филм и докато гледахме и изведнъж вместо надписите почна нещо от рода на - Деси, още ли си напрегната и бля бля бля, беше забавно и се похилих. Обаче той ги прави тия неща лека като извинение за разни работи,които са създали напрежение....

Иначе за през деня...  newsm78  Най-приятен ми е моментът, в който най-накрая спира автобусът на спирката до яслата и като звънна на звънчето и детето изскочи от групата и се затича да ме гушне. Времето от спирката до яслата и после от яслрата до вкъщи ми е най-любим - тогава сме си двете и си приказваме, наблюдаваме света и му се радваме. Яна гледа една градинка, казва здравейте на цветята и им се радва. И други подобни ритуалчета.

И когато е разхождам и усамотявам по различни начини.
Виж целия пост
# 12
Да гледам някой интересен филм, да се разхождам сама из природата, да си остана сама в къщи и да прекарам деня в грижи за себе си и четене на книга. Но най-голямото удоволствие ми е , когато малката бандитка се затича към мене с думите "Мама"  newsm51
Виж целия пост
# 13
1. Да гледам малкото ми момче как си играе - вече само
2. Вечер, когато точно в 7 и 10 чуем с малчо вратата на асансьора - и двамата знаем, че тати се прибира, а малкия тича да го посрещне пръв и да го гушне - протяга ръчички, още преди баща му да си е съблякъл якето, а аз чакам да дойде моят ред за целувка и се умилявам до безкрайност
3. Пак вечер, когато мъжът ми поема малкия, а аз сядам на компютъра за няколко цигари и чаша винце и ги чувам как се заливат от смях в хола
4. Събота и неделя, когато сме само тримата, по цял ден
5. Събота и неделя, когато сме само с мъжа ми, а дребо сме го засилили при някоя баба и не спираме да си говорим колко ни липсва, въпреки че сме чакали с нетърпение момента, в който ще си починем
6. КОгато ходя на фризьор и си бърборя глупости с фризьорката ми и пием винце докато съм с боя на главата
7. Събота или неделя, когато отиваме на гости на нашите и татко ме посреща на вратата с думите - Как си Никсо, как си бръмбърче - все едни и същи думи - вече 30 години
8. Когато вчера написах картичка на мама за 8 март с текст който преписах от форума и тя се разплака
9. Когато с мъжа ми правим планове за предстоящата ни тридневна екскурзия до о-в Тасос
10. КОгато си легнем, а аз не мога да заспя - обожавам да слушам как спят моите момчета толкова е тихо, а звездите на тавана светят и аз си чертая мислено линии между тях
11. КОгато синът ми се опитва да се храни сам... прави истинска кочина, но аз се просълзявам

Оххх, мога да продължа до безкрайност
Виж целия пост
# 14
С чаша кафе пред компа да ви чета творенията във форума и да початя с любим човек в кю-то.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия