Крадат ли археолозите?

  • 1 781
  • 37
 За археологическите находки под родната българска земя бих искала да ви попитам.
Не е тайна за никого, че доста богати българи са колекционери на антики, естествено сдобили се с някои от тях по абсолютно непонятен начин...
 Мислите ли, че археолозите крадат от нещата, които намират?
 Едно време исках да уча точно за археолог, вълнуваща ми е тази професия....
 И сега от позицията на НЕ-такъв разсъждавам, дали ако намеря няколко кила заровено злато няма да се изкуша...
 Те дали се изкушават?
Виж целия пост
# 1
Даааа,изкушават се!Чувала съм за разни клюки за служители в музеи,но не ми се разисква,защото все пак нямам доказателства,въпреки ,че то май е обществена тайна!  newsm78
Виж целия пост
# 2
Да, присвояват си. Съвсем друг въпрос е ,че повечето от тях ,да не кажа всички ,работят под протекцията на видни политици -колекционери.Но това е обществена тайна. Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Това не е съдебен процес, просто дискутираме Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Като се замисля, май - не. Иначе биха били просто иманяри.

Аз не бих учила 5 години за да си крада законно, ама де да знам за другите.

Виж целия пост
# 5
Аз не бих учила 5 години за да си крада законно, ама де да знам за другите.
Пет години са си разумен срок ако после ще има подобаваща реинвестиция.
Виж целия пост
# 6
Хора, нямате ли мнение бре? Shocked
Виж целия пост
# 7
Хора, нямате ли мнение бре? Shocked
Имам Кас,
Ако краднат, има различни причини.
1. С цел продажба на черно.
В този случай предполага и необходимите контакти за пласиране
2. За собствена употреба - друго си е за сложиш златни обеци от 6ти век например...
3. Да са клептомани...

Виж целия пост
# 8
Имам мнение, да!
Аз съм археолог. Учила съм 7 години за това, имам докторат. Не, аз не съм крала и нямам намерение да го правя. За мен тези неща се самоизключват.  Naughty
Да, има археолози, които крадат.  #Cussing out Но като цяло това не е практика. Най-вече се краде и се изнася моментално зад граница.
Виж целия пост
# 9
Ха, ами повечето са добри хора. Ако няма натиск, не крадат Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Естествено, че не крадат ..... ценността на находката не е в цената , а в тайната , която открива на хората, които са  намерили , на науката ...оттам нататък започва кански труд ...... описване на находки, рисуване, археологическите находки се правят в екипи и всички знаят какво е открито, няма как да се краде, всичко се описва, много хора работят върху находките ......

... тези, които са по колекциите са находки, открити и разкопани от иманяри ..... а това за протекциите са смехории ...от къде гои измисляте тези неща незнам
Виж целия пост
# 11
Някой колега?Май ...даа Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Да, но не директно.Преди да почнат да копаят на дадено място, дават информация на  хора с хубави джипове и техника - последен писък на технологиите.Е, разбира се, че не всички археолози правят така.
Виж целия пост
# 13
Да, но не директно.Преди да почнат да копаят на дадено място, дават информация на  хора с хубави джипове и техника - последен писък на технологиите.Е, разбира се, че не всички археолози правят така.
Да, присвояват си. Съвсем друг въпрос е ,че повечето от тях ,да не кажа всички ,работят под протекцията на видни политици -колекционери.Но това е обществена тайна. Mr. Green
нямам думи. някои хора наистина не знаят какво говорят. имам пряк поглед върху работата на 90% от археолозите в България. не пишете, когато не сте наясно с нещо. става ли?
Виж целия пост
# 14
karmacoma, аз само повтарям думите на един познат  по повод конкретен случай
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия