Много тежка хрема

  • 9 325
  • 43
Момичета помагайте,защото съм на ръба да се срина вече. Praynig
След 4 дни прекарани в яслата малкия се разболя,оказа се бронхит придружен с висока Т.Изписаха му антибиотик Фромилид на 12ч,сироп Вентолин и АЦЦ Кид,капки Виброцил.От 3 дни е на антибиотик,но без подобрение в състоянието му.Кашля страшно много,на моменти повръща от кашлицата,очите му кървясаха,лимфите му са подути под ушите,не може да спи нощно време и от 4 дни не е ял,пие само сок и мляко вечер.Днес вдигна 39.3 Т и отидохме пак на лекар,правихме рентгенова снимка-чист е белия му дроб.Продължаваме със същото лечение,като ще сменим капките с Коларгол+мехлем за очите.Молбата ми към вас е,за някакви домашни хитринки относно хремата,понеже положението е страшно,нослето му е в рани вече,сополите са бетонирали носа му,пръскаме Стеримар честичко,с помпичка дърпам сополките,но това не помага.Дори устните му се напукват и кървят,мажа го с мехлемче по нослето и устата,но не трае много понеже се бърше.Просто съм се хванала за главата,той плаче,аз с него,много ми е мъчно че немога да му помогна когато се дави,повръща,трепери целия.Немога да го гледам повече така,а цялата работа идва от хремата,докторката каза че гърлото му е затлачено със секрети.Много ще съм ви благодарна за всякакви съвети за отпушване на нослето и оправяне на гадните сополи.
Виж целия пост
# 1
ксилометазолин-поне отпушва със сигурност-може да ги слагаш вечер преди сън .не са за продължителна употреба,но щом сте на зор...
Виж целия пост
# 2
Карчева, да не е бронхиолит, а не бронхит  Thinking

Правете инхалации в банята, пускаш горещата вода, чакаш всичко да стане в пара и влизате с малкият вътре за 5-10 минути. Като излезете обаче винаги му обличай нещо отгоре. Инхалациите помагат много в тези случаи  Peace
Виж целия пост
# 3
Нали знаеш как да промиваш нослето със стеримара? Ама трябва да сте двама, че поне при нас един човек не може да се справи, единия трябва да го държи здраво - слагаш го легнал, обръщаш главичката на една страна, с палец притискаш под брадичката, за да не може да отваря устата и да диша през нея и пръскаш силна струя в горната ноздра - всички секрети изтичат през долната ноздра. И после обратното. Много е неприятно, Мари много плаче, но само така може да се прочисти добре носа. Това ни го показа кинезитерапевтката, която й правеше рехабилитация при бронхиолита миналата година (тук не ползват вентолин в такива случаи, изкарват секретите с рехабилитация).
Дъщеря ми тая зима почти през няколко седмици  е с тежка хрема и кашлица, и тя е стигала до повръщане, особено нощем, съчувствам ти Sad При нас само редовно прочистване по този начин й помага да не гълта много секрети и да поспи нощем. За неяденето, заради секретите в гърлото нямат апетит.
Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 4
Момичета помагайте,защото съм на ръба да се срина вече. Praynig
След 4 дни прекарани в яслата малкия се разболя,оказа се бронхит придружен с висока Т.Изписаха му антибиотик Фромилид на 12ч,сироп Вентолин и АЦЦ Кид,капки Виброцил.От 3 дни е на антибиотик,но без подобрение в състоянието му.Кашля страшно много,на моменти повръща от кашлицата,очите му кървясаха,лимфите му са подути под ушите,не може да спи нощно време и от 4 дни не е ял,пие само сок и мляко вечер.Днес вдигна 39.3 Т и отидохме пак на лекар,правихме рентгенова снимка-чист е белия му дроб.Продължаваме със същото лечение,като ще сменим капките с Коларгол+мехлем за очите.Молбата ми към вас е,за някакви домашни хитринки относно хремата,понеже положението е страшно,нослето му е в рани вече,сополите са бетонирали носа му,пръскаме Стеримар честичко,с помпичка дърпам сополките,но това не помага.Дори устните му се напукват и кървят,мажа го с мехлемче по нослето и устата,но не трае много понеже се бърше.Просто съм се хванала за главата,той плаче,аз с него,много ми е мъчно че немога да му помогна когато се дави,повръща,трепери целия.Немога да го гледам повече така,а цялата работа идва от хремата,докторката каза че гърлото му е затлачено със секрети.Много ще съм ви благодарна за всякакви съвети за отпушване на нослето и оправяне на гадните сополи.
Ето една бабина рецепта:
в 100 гр. вряща вода се накисват 2 суп. лъж. лайка. Като се понакисне (30-60 мин) се добавя 1 ч.л. мед и 1/2 или 1 ампула вит. Ц.
Аз изпръсквам по един капкомер във всяка ноздра по няколко пъти на ден.
Иначе, понеже синът ми доскоро страдаше постоянно от тежки хреми, мога да ти кажа, че най-добрите капки за нос са Макситрол (по принцип са за очи, но се ползват и за нос). Казвам "най-добри", защото най-бързо действат. Обаче са антибиотични  Thinking
Виж целия пост
# 5
Ами явно капките не работят. То виброцила по принцип е слабичък, трябвало да ви го сменят по-рано. Въпреки, че коларголът не на всяко дете влияе добре. Синът ми е със задноносов ринит, запуши ли се нослето, всичко се стича назад в гърлото, давене, кашлици, ужас. Сума ти капки сме сменили, единствените които му действат безотказно са  едни правени с адреналин... Дано му мине бързо на мъничето.
Виж целия пост
# 6
ох да знаеш колко добре те разбирам , в момента сме на същия хал с хрема , кашлица и последствията от това - не се спи , не се яде , реве се ужас
миналият път след течащ нос месец , два ни оправи  сребърна вода , а бях му изкапала преди това какво ли не в носа
сега пак слагам , ако и този път помогне ще я призная
ето линк

http://www.armax.hit.bg/main_files/armax.htm
Виж целия пост
# 7
И моето е на същия хал в момента. Че и аз покрай него се насадих. Три дена беше със сополи и много слаба кашлица, от време на време, но аз се надявах този път да мине без антибиотик и й слагах капки в носа, дадох Нурофен и чайове правих. Обаче, на 4-тия ден ни изкара акъла. Бяхме в Хасково, на гости на баща ми. В 4 сутринта я чувам, че се мъчи да се изкашля, ама такава страшна, тиха кашлица, без глас някаква, все едно се задушава. Много се изплашихме, скочихме и тръгнахме към София. В 7:30 бяхме тук, при педиатърката на Гери. Оказа се с наченки на пневмония и лек бронхиален спазъм (аман вече!!!). Изписаха й антибиотик на 8 часа Sad Curam... за пръв път го чувам, Вентолин, Проспан, Мукосолван (ту едното, ту другото)... Вчера беше лоша нощ, но днес вече я гледам - по-добре, живна. Хм ooooh!...

КАРЧЕВА, моето дете благодарение на яслата направи за пръв път бронхиален спазъм и лежахме в Александровска болница, заради него - 7 дни. Изписаха я с диагноза - Съмнение за астма. Оттогава, дори когато вече я спрях, всеки път, при болест, я удря в бронхите. Астма няма, но ми стига, че й броя вдишванията. Ако са над 30-40 в минута, значи има спазъм. Когато ни приеха в болницата, бяха над 50. Мислех, че вече го е преборила това, но уви... Отново се случи. За втори път.
На сина ти ще му мине от антибиотика. Няма как да не помогне. Но с диагноза бронхит или бронхиолит, не е добре да ходи на ясла Thinking. Докторите ще ти го кажат.
Виж целия пост
# 8
Колко е голямо детенцето?
Подкрепям изцяло Ню, има деца на които яслата не им понася. Ако имаш възможност го спри.
За хремата - има един мехлем Низита, той е на основа натриев хлорид, от него има ефект. Аз по принцип капки различки от Стеримар, физиологичен разтвор под налягане и Низита не слагам. Можеш да направиш и компрес с кромид лук, малко е шоков но помага, поне отпушва всичко той. При положение че го тъпри, ако може да спи с него най добре.
Да се оправя мъника. Hug
Виж целия пост
# 9
Карчева,аз не искам да те шашкам излишно,но в момента има доста случаи на коклюш,пиша го , защото днес когато се обадих при д-р Куфарджиева,за да й съобщя за нашия резултат от изследването,който се оказа положителен,тя каза,че днес сме третите ,които й съобщават за положителен резултат  на коклюш ooooh!  виж също темата,която пуснах по повода и която май отиде на 2 страница ве4е
Това,което ме навежда на тази мисъл е ,това повръщане при кашлицата- да,може да е от напъните при кашляне,но може и да не е,при нас,Ивко само един път повърна при кашлица,а то какво се оказа ooooh! дори и само това да е,би трябвало да се помисли за коклюш,за да не стане като при нас,уж алергична кашлица,уж това,уж,онова...Също така това зачервяване на очите май също е типично за тази болест,макар че не съм много сигурна,при нас го нямаше.Все пак пусни един Гугъл,ако искаш.И не се успокоявай,че е ваксиниран.И Ивко беше ваксиниран.И за да не те шашкам прекалено много,да ти кажа,че коклюша така или иначе се лекува с Фромилид или Клацид,така че и това да е вече сте почнали лечение Peace Дано да се оправите бързо
И как така бронхит а пък гърдите чисти,нали има бронхит,когато има секрети в белите дробове??? Или пък не,може и аз да се бъркам?
Виж целия пост
# 10
И Хари е болничък  Sad От 1 март е с хрема и лека температура, започна и да кашля. Давах му Оксилококцинум и Стодал и капки разни, но тъкмо взе да се пооправя и днес пак започна със силна, течаща хрема. Не ми се ще да му слагам пак капки, че нали може да се изсуши лигавицата на носа. Днес и лекарката му я няма, направо незнам, дано не се влоши  Praynig
Виж целия пост
# 11
проверете третата сливица на детето.Ние имахме същият проблем преди 1 година.Отстранихме я и досега не е имал сополи дори за час.  bouquet
Виж целия пост
# 12
И аз като й потече носа първия ден още, купих Оксилококцинум и й дадох 3 пъти, уж ударна доза, но не й помогна въобще Sad. И капките в носа - Пиносол, не помогнаха. Трябваше да почнем омразния ми антибиотик, за да се оправи. Още покашля, но не е толкова зле, колкото беше...
Не знам вече, всеки път ли, като се разсополяви и се изкашля 2 пъти, трябва да пие антибиотик? Ами не й минава от нищо. Няма ли друг вариант, с бабешки лекове да минава ooooh!???
Виж целия пост
# 13
"Бабина" рецепта-пускаш сешоара на най-слабата степен и насочваш струята към носа,за да диша сухия топъл въздух.Държиш го колкото изтърпи,след някой друг час повтаряш.
Не прави промивки на носа-целта е да се втвърди секрета,а физиологичния разтвор само ще го втечни.
Бързо оздравяване Hug
Виж целия пост
# 14
Карчева,
Когато Вики е болна с кашлица и сополи, слагам постоянно стеримар и Виброцил, когато бях бременна си слагах мед в носа и мога да кажа, че тогава това ми беше спасението от хремата.
Друго важно е да сипеш в метална кутия вода с малко сода за хляб, и да я сложиш на парното, за да се овлажнява въздуха.
Иначе и Вики до преди 2 дни беше с кашлица, която мина доста бързо, но от днес пак кашля, май щото бързо спряхме сиропите.Относно коклюша знам че кашлицата е "лаеща", лицето се зачервява и шийните вени изскачат.
По-бързо се оправяйте Hug
Аман от тия болести вече #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия