Декоративни свещи или...

  • 46 502
  • 363
Декоративни свещи или...незнам как се наричат.Знаете ли как можеш да си направиш ароматизирани и красиви свещи в къщи?Какви материали трябват и как точно се правят?Много ще ми бъде интересно да науча.Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Принципно, изработването на такива свещи не е нито трудоемко, нито сложно, а се получават страхотни неща. Когато намеря малко повече свободно време ще се включа с по-подробно инфо.
Виж целия пост
# 2
И аз ще чакам обяснения
Виж целия пост
# 3
Продават се материали за направата. Има восък, фитили, форми (за отливане на свещите), ароматизатори, оцветители. Eто тук например:

http://www.candlewic.com/candle-making-supplies.asp?src=gaw& … ooCFQ1fYwodIBSlqQ

Незнам обаче в България от къде могат да се купят
Виж целия пост
# 4
страшно много искам да си купя ароматни свещи.за съжаление,всичките,които си купувам са с много слаб аромат.искам като запаля свещ,цялата стая да замирише.
не отдавна ми донесаха такива свещи от чужбина.в момента,в който ги запалих цялата стая зауха на рози.бях възхитена.тук в Бг,аз не мога да намеря нещо подобно.бях прибегнала до онези миризливи арабски пръчки-ароматът им беше ужасен и ме заболя главата  #Crazy
сега съм решила да си направя такива свещи
ако някой е правил,моля,нека сподели   bouquet
Виж целия пост
# 5
Бях купила на големият ми син един комплект "Направи сам...", този беше за направа на свещи, защото има и такива за гипсови фигури и украса, струват по 4-5 лева. Има вътре восък, който се стапя на водна баня, фитилчета, формички. Излизат около 10-12 малки свещички. В последните бях сложила ароматизатор на "Палмолив" за сапун. Станаха превъзходни и наистина си ухаеха добре.
Виж целия пост
# 6
Бях купила на големият ми син един комплект "Направи сам...", този беше за направа на свещи, защото има и такива за гипсови фигури и украса, струват по 4-5 лева. Има вътре восък, който се стапя на водна баня, фитилчета, формички. Излизат около 10-12 малки свещички. В последните бях сложила ароматизатор на "Палмолив" за сапун. Станаха превъзходни и наистина си ухаеха добре.
Сапфира,би ли споделила,от къде си купила въпросния комплект  Peace
Виж целия пост
# 7
lamita, има ги по книжарниците и по щандовете или магазините с играчки.
Виж целия пост
# 8
lamita, има ги по книжарниците и по щандовете или магазините с играчки.
мерси много,още утре ще потърся   bouquet
аз понеже нямам още дете и ме хвърли на дълбоко с това ''направи си сам''
по наше време нямаше такива хубви забавления.или плетяхме,или лепехме... сега нещата явно по-друг начин стоят.щом ще се учиме от детски комплекти... колко сме изостанали  Mr. Green
 Peace
Виж целия пост
# 9
мерси много,още утре ще потърся   bouquet
Много ще съм благодарна за конкретна информация за книжарница или магазин в София.   bouquet Преди година бяха подарили на дъщеря ми такъв комплект и много се забавлявахме. От тогава търся, но не съм виждала. Доколкото си спомням фирмата беше българска, но за съжаление не й бях записала координатите.
Виж целия пост
# 10
Около Коледа бях видяла и в МЕТРО такива комплекти, но бяха по-скъпи /около 12-15 лв./, и не знам съдържанието им какво е. Наистина тези "Направи сам..." са наши и са доста сполучливи като занимавка за децата/ а защо не и за нас-възрастните?!/и като краен резултат.
Виж целия пост
# 11
И аз ще чакам за повече инфо  Simple Smile
Любител съм на ароматните свещички. Повече ги колекционирам, отколкото да ги паля. Но ми се струва инересно да си ги правиш сам.
Виж целия пост
# 12
утре ще ходя до метро и ще потърся такива комплекти.ако има ще споделя  Grinning
Виж целия пост
# 13
Здравейте
аз съм собственик на магазинче за сувенири във варна и зареждам доста ароматни свещи. Прави сте че много от арома свещите не са със силен аромат. При последното ми зареждане се натъкнах на една дама която предлага свещи от англия и мога да кажа че това са наистина качествени свещи със дълготраен аромат. цените също са добри при сравнение със други фирми.
а за направата на свещи - наистина не е трудно но ароматите можете да ги докарате най-вече със ароматни масла които трябва да си купите от магазините за сувенири.
Аз вече съм правила опити на за съжаление трудното е в намирането на восък. След дълго търсене намерих само някакъв завод но там разфасовките на восъка са 25 кг. и нямаше с какво да го доставя а и аз го исках за да правя свещи за продажба.
Виж целия пост
# 14
Като за начало, препоръчвам на тези, които имат желание да опитат, да отскочат до кварталния магазин и да си купят няколко най-обикновени свещи (по 30-40 стотинки е бройката, но така се сдобиваме и с парафин, и с фитил, без да обикаляме много Simple Smile ) - бели или цветни, и да си измислят хубава идея за дизайн.

Който не му хрумва нещо интересно за дизайн, може да погледне произведенията на един приятел
http://snimka.bg/album.php?album_id=113281, и да черпи идеи от тях - според мен всички са много добри, завиждам му благородно.



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия