Непроходимост на фалопиевите тръби!

  • 3 966
  • 12
Здравейте, момичета!!! Аз обикновено посещавам другият подфорум "Искам бебе", но от вчера ме мъчи едно питане и реших да пусна тук нова темичка, ако сте наясно да ми дадете някакъв съвет.
Та по същество: първо за бебе се пробваме от почти година, по-настоятелно последните 2 месеца. Вече за трети път си правя какви ли не изследвания. Последните излезнаха вчера-цитонамазка І отр. група, микробиология всичко отр. с изключение на лека степен кандидас, което не било опасно според моя доктор и се получавало често, хормоналните ми изследвания (FSH, естрадиол, пролактин, тестостерон, LH и TSH) са в норма, имам овулация и вчера даже имаше оформен фоликул на ехографа 10 ден от цикъла, а и предните месеци според тестовете също имах, при мъжа ми спермограма в норма, микробиология отлична. След всичко това докторите, защото съм ходила на няколко, твърдят че няма видима причина да не мога да забременея. Обаче аз нали съм си упорита и все си задавам разни въпроси, чудех се дали е възможно да имам запушени тръби  newsm78. Докторите и двамата, при които ходих вчера обаче бяха твърдо против цветна снимка, понеже можела да ми навреди и тъй като съм нямала предходни аборти и сериозни инфекции било много малко вероятно тръбите ми да са запушени. Май много се разписах  smihesorry, ама какво да правя като съм си любопитна...И така надявах се, че ще можете да ме посъветвате нещо-според вас кога се получава това запушване и наистина ли е толкова опасна тази цветна снимка...Благодаря ви предварително за отговорите. bowuu
Виж целия пост
# 1
Здравей kativk,

Правила ли си тест за хламидии? Ако имаш може това да е причината (дано не е).

Успех  Hug
Виж целия пост
# 2
Да, правих си и там всичко беше наред.
Виж целия пост
# 3
Чудно ми е защо да ти навреди цветната снимка  newsm78 ? От това което съм чела може да е опасно само ако имаш неизлекувана инфекция и тя с контрастното вещество да се разнесе нагоре към тръбите и яйчниците. Това е което знам, дано другите момичета да се включат с повече инфо  newsm10
Виж целия пост
# 4
Аз също не съм чувала да е опасна цветната снимка. На мен са ми правили на бъбрека, а на матките се отказах. Казаха ми, че е малко неприятно , но не и , че е опасно. Аз вярвам на лекарите при които ходя.
Виж целия пост
# 5
 kativk, пусни в търсачката "цветна снимка", ще излязат много теми.
Като начало ти давам съвет да потърсиш специалист по стерилитет. Една година опити са доста време. Спермограмата на мъжа ти в специализирана клиника ли е правена?
В Пловдив се радвате на присъствието на един прекрасен лекар - д-р Даскалов, клиника Торакс. Той би бил едно добро начало. Wink
Късмет.
Ето малко инфо
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 793&Itemid=42
Виж целия пост
# 6
Направи си тест за проходимост на тръбите - хидротубация или цветна снимка.
Хидротубацията е по-щадяща процедура за пациентката.
Виж целия пост
# 7
kativk  при кои лекари си ходила?

Щом си правила хормонални, следващата стъпка е проверка проходимостта на тръбите.


 
 
Виж целия пост
# 8
мила,няма какво да се притесняваш - нищо не боли - аз си правих и единственото , което се случи, че след като приключи ми се зави свят , но това може да е и от кръвното - болка нямаше ! А що се отнася до това да си направиш цветна снимка - непременно. И адз като теб си правих какви ли не изследвания - уж всичко наред , а сега след снимката се оказа трагично - запушена дясна и спаствания по левата. Като я направиш поне ще знаеш дали проблемът е тук или трябва да продължиш да го търсиш някъде другаде
Виж целия пост
# 9
и според мен трябва цветна снимка, иначе няма как да разбереш как са ти тръбите - дали са проходими
Виж целия пост
# 10
От няколко дни искам да ти пиша и ето сега го правя. Ше изкрещя #Cussing out----ЗАщО ТЪРСИШ ПРОБЛЕМИ ТАМ КЪДЕТО НЯМА ? Ето това се питам. Надявам се много внимателно да прочетеш за рисковете които се поемат когато се прави снимка и да вземеш правилното решение , а то е да не се вглъбяваш в идеята за дете на всяка цена и бързо. Тези неща не стават така.
Прави любов заради удоволствието и близоста, и то само ще дойде. Не е лошо че си направила някое и друго изследване, но не прикалявай, щом са ти казали че не е нужно да правиш цв. снимка не го прави. И не търси под вола теле. ЗДРАВА СИ!
Simple Smile
Не са малко случаите в които проблемът е чисто на психична основа. (Желанието става идея фикс.)
Виж целия пост
# 11
Аз съм още с пресни впечатления след цветната снимка - няма нищо страшно, процедурата трае всичко на всичко 10 минути заедно със събличането и обличането  Laughing Болката бих определила като лека менструална и напълно поносима.
Цветната снимка е опасна единствено ако има нелекувана инфекция т.е. преди нея е желателно да се направи микробиология на влагалищен секрет, както и изследване за хламидия.

Сподели кой лекар посещаваш, за съжаление повечето гинеколози не отбират от проблеми на стерилитета. Също така кажи къде правихте спермограмата, защото единствените достоверни спермограми се правят в клиниките по стерилитет.

Радинка сбъркала си подфорума, това можеше да го изкрещиш на лични, а не тук - това е подфорум за проблемно забременяване и изказването ти е определено не на място...
Виж целия пост
# 12
Първо искам да благодаря на всички ви за отговорите!!! bowuu
Значи, аз посещавам д-р Тотев от ДКЦ Тракия-Пловдив. Спермограмата правихме в "Хронолаб"-Пловдив. Тогава незнаех, че трябва да се прави в специализирана клиника.
Относно това да търся "под вола теле" и на мен не ми се иска. Просто желанието ми е нещата да се получат по-бързо и ако има някакъв проблем да го отстраним.
Много ще се радвам, ако някой сподели впечатленията си от добър гинеколог в Пловдив, който извършва въпросните процедури, тъй като от моя доктор не съм със съвсем добри впечатления. Имам чувството, че се опитва да ме тъпче с какви ли не лекарства-без да има особена причина. Например преди 2 месеца искаше да ми стимулира овулацията с клостилбегит и разни други неща (забравих точно за какви медикаменти ставаше на въпрос), при положение,  че аз имам спонтанна такава, според ехографа и тестовете за овулация. От друга страна последно каза, че всичко ми ок с изключение на кандидас, които вероятно съм получила, тъй като миналия месец смених два антибиотика да лекувам бронхит и синузит (иначе съм пила антибиотик само 3-4 пъти през живота си, но сега просто се налагаше). Та той за тази гъбички ми изписа цял ферман рецепта, а аз дълбоко се съмнявам, че е необходимо да се тъпча с всички тези лекарства на куп. Ако имате някакви отговори по тези въпроси, моля споделете ги с мен. А също така ако някоя от вас е имала такива гъбички, а разбрах че доста жени ги получават от време на време, кажете ми как сте ги лекували. Аз по принцип нямам течение и не усещам по никакъв начин някакво дразнене, парене и т. н. Май много се разписах. Благодаря ви още веднъж.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия