Ламиниран или масивен паркет??

  • 6 106
  • 77
 Това ми е въпросът ? Чуденката ми е относно това как се поддържа и почиства....Ламинирания се почиства лесно ,но пък масивният е по-красив и създава повече уют,ама с това циклене и лакиране  newsm78 Пък и си представям малката как ще разсипва нон стоп води,сокове вода от боички и т.н...
Дайте ми вашето мнение...Ако може ми предложете и магазини............Благодаря  Hug
Виж целия пост
# 1
Здравей, разбира се, че насивния паркет е за предпочитане. Има съвременни лакове, които не са водоразтворими и спокойно можеш да го почистваш, като ламинирания. Ламинирания паркет не е стабилен, като естествения, бързо се "разхлопва", докато естествения е с много по-дълъг "живот". При качествено нареждане и лакиране с хубави лакове може да издържи и 10 години. Ако имаш финансовата възможност изобщо не се колебай
Виж целия пост
# 2
Здравей, разбира се, че насивния паркет е за предпочитане. Има съвременни лакове, които не са водоразтворими и спокойно можеш да го почистваш, като ламинирания. Ламинирания паркет не е стабилен, като естествения, бързо се "разхлопва", докато естествения е с много по-дълъг "живот". При качествено нареждане и лакиране с хубави лакове може да издържи и 10 години. Ако имаш финансовата възможност изобщо не се колебай

 Peace И аз съм "ЗА" масивния паркет, още повече че сме с ламиниран... Единственото му предимство е, наистина, че лесно се почиства.
Виж целия пост
# 3
Почистват се еднакво лесно, имаме от двата вида, няма разлика, с един вид препарат, с един и същи парцал почиствам навсякъде, проблеми няма.
Естественият паркет е поне десет пъти по-красив, създаващ уют, траен и качествен от ламината Peace
Виж целия пост
# 4
Естествен
Виж целия пост
# 5
Естествен паркет разбира се-ламината е ужасно нещо(според мен поне)
Виж целия пост
# 6
Естествен е за предпочитане.
Виж целия пост
# 7
Ламиниран!  Peace
Виж целия пост
# 8
Естествен, разбира се. При свекървата паркета е на повече от 20 год. и не е мръднал.
Виж целия пост
# 9
Живеем в къща.В коридора ни беше останал паркет в наследство от предните собственици/къщата е строена преди повече от 20 години.Беше боядисан с няколко слоя боя.Изциклихме го и стана като нов.Сигурно ще изкара поне още 20 години.Така ,че ако не става въпрос за пари ,не се чуди-естествен паркет преди всичко.Като стъпя боса върху ламината ни в детската ,все едно стъпвам върху теракот. Naughty
Виж целия пост
# 10
И аз предпочитам естествен (ние сме с ламиниран и се изтърка от колелцата на стола пред компа), обаче ако се страхуваш, че ще му се случат катаклизми, по-добре сложи временно ламиниран, докато порасне детето и после си сложете естествен. Но това само, ако имате излишно пари и ти се занимава с ремонти. Или пък, ако хлапето е някакъв особен вид разбойник Mr. Green
Виж целия пост
# 11

ние сложихме ламиниран върху естествения. сега няма де се впускам в подробности защо и как, но се родих с ламината. а най-хубавото е че сме улучили такъв който не се и драска въпреки тътренето на разни мебели насам натам
Виж целия пост
# 12
Цитат на: УРИЕЛ
[b
ние сложихме ламиниран върху естествения. сега няма де се впускам в подробности защо и как, но се родих с ламината. а най-хубавото е че сме улучили такъв който не се и драска въпреки тътренето на разни мебели насам натам[/b]
Лажи ,моля те какъв е този ,който не се драска и е п о-издръжлив Praynig.ДАй някакви характеристики, моля те.( а ако може и сни мки... Blush)
Виж целия пост
# 13
снимки нямам /съжалявам/, но ми бяха казали че немския е по-добър от швийцарския. взехме немски за 15.50 квадрата и всичко е ок.
реденето също е много важно, нашия както казах е реден върху паркет и дюшеме на което имаше хлътнали дъски т.е. подът не беше съвсем равен и никъде не си личи нито се отварят фугите както съм чувала това да става.
и още нещо макар да стана малко оф топик, чистя го само с леко влажна микрофибърна кърпа, никакви кофи с вода и препарат. Naughty
Виж целия пост
# 14
За естествения съм thumbsup
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия