рахит

  • 1 521
  • 37
Днес бяхме на консултация и ни откриха, че развиваме рахит  Sad Изцяло сме на кърма и имам намерение да отложа захранването до 6 месец. Педиатърката ни каза, че сме наддавали бързо и това била причината да развие рахит.
6290кги 61см много ли са за 4 месечно бебе  newsm78
Мили майчета, моля, кажете дали трябва да променя нещо в хранителния режим на беба и да избързам със захранването?
Виж целия пост
# 1
Ами не ми изглежда чак толкова много да е за тази възраст. Колко се роди сладураната? Ако е доносена и е наддавала средно с по 1 кг и нещо на месец, не виждам защо да е много. Има бебета, които са 6 кг преди да станат на 3 месеца.
На мен поне теглото на момата ми се вижда съвсем нормално. Моят син също е почти на 4 месеца, 60 см, но само 4,200 кг. Педиатърката ми препоръча да захраня с каша от другата седмица, за да започнел да наддава, а ти се чудиш дали да не захраниш, за да забавиш наддаването. Едва ли захранването е чак такава панацея.
За хранителния режим не знам какво да те посъветвам, но недей да прибързваш със захранването. По-скоро попитай дали не трябва да увеличиш Вигантола, за да компенсираш бързия растеж.
Виж целия пост
# 2
Ами виждаш от подписа ми, че не е чак толкова голямо тегло Simple Smile Ваньо на 4 месеца беше 7,200, но няма рахит. Също е само на кърма.
За захранването ти си решаваш кога. Все пак ако лекарката има съмнения за рахит, тогава знам се увеличава дозата Вигантол, не непременно да се захранва...  newsm78
Виж целия пост
# 3
Златната норма е на 6 месеца да тежи два пъти рожденото си тегло, а на годинка - три пъти.
Ако лекарката не е съобразила Вигантола с действителното наддаване а с някаква доза за възрастта по принцип - рахита е закономерен.
Рахита се получава при буен разстеж и наделябяляване / а те бебчетата с това се занимават Simple Smile,/ през тъмната част на годината, когато децата не са на слънце.
Вигантол в по-високи дози - според наддаването решава проблема бързо.
Твърдата храна няма никакво влияние. Опитвай се да остявяш детето да спи на слънце - печи поне лицичето и ръчичките при топло време, още май покажи крачетата между чорапчето и коляното.
Минала съм по този път - за по-малко от месец нямаше и помен от рахита, и дума не е издумана за захранване, дори ни се радваше докторката.
Виж целия пост
# 4
Захранването няма как да "излекува" рахита.

Развитието му се предотвратява с увеличена доза вит. Д.
Правете разходки всеки ден навън и оставяй главичката и ръчичките на слънце 15-20 минути.

Нищо не променяй, захрани си детето на 6 месеца, както си решила.
Виж целия пост
# 5
Чапелита, може ли да споделиш какви симптоми наведоха докторката ти на рахит? Само бързото наддаване или и нещо друго?

Някой знае ли до каква възраст трябва да се затвори фонтанелата на главата?
Виж целия пост
# 6
Има начин при преглед да се установи рахита.
При нас беше на консултация. Без симптоми иначе, но с мека главичка. Фонтанелата се затваряше нормално.
Виж целия пост
# 7
Не са много според мен.. Тони на 4м. е бил 7.500 / 67 см  Crazy А вигантола го давах едно към гьоторе малко  Rolling Eyes
Захранването не виждам как ще реши проблема.
А повечето педиатри малко се презастраховат с тоя рахит.
Кърми си бебока и давай Вигантол и не се притеснявай
Виж целия пост
# 8
Рахита често протича без симптоми, а колко са добри GP-тата  в профилактиката, не ми се коментира.
Заведох детето си на преглед при друга лекарка на 6 месеца и останових, че до тогава никога не е бил преглеждан, защото това дето го правеше личния му не беше и подобие на прегледът, при който му откриха рахит.
Прекаленото надаване и преохранване на децата води до риск от рахит. Всеки обаче има различно мнение за преохранването.
Виж целия пост
# 9
Аз се включвам само да споделя, че на първата си дъщеря съм давала и вигантол и калций заради започнат рахит а е била нормално растящо бебе - дори в долна граница почти винаги се е движела,
с второто си дете не давам вигантол - верно че пече повечко тази зима и сме се напичалки повечко , но сме си доста дебеланчести а рахит нямаме  Peace
Виж целия пост
# 10
Я ,си кърми бебчето какво общо има захранването с рахита? lilfi до 1г.-1 ги 2месеца трябва да се затвори фонтанелата.
Виж целия пост
# 11
Лелеее, ние също сме Габриела и на 4 месеца /сиреч преди 2 седмици/ бебо беше 6.360 /всъщност кантара беше на около 6.500/ и 62 см. Но нашия доктор нищо не каза. Той хич не я преглежда внимателно и аз почвам да се съмнявам нещо дали не е възможно просто да не е видял. Уж каза, че фонтанелата се затваряла, но знам ли вече... А всъщност какви са симптомите на рахит - знам само че са потене на ръчичките и челцето, но има ли и друго. А иначе Вигантол и аз давам по 2 капки на ден. Моля Ви кажете добър педиатър, които да я прегледа, за да спрем да се притесняваме!
Виж целия пост
# 12

Илияна, мерси много. Hug
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви момичета за отговорите  Hug
Рахита ни го откриха при консултация при частния педиатър. По ЗК не ми се коментира как протичат прегледите  Shocked
Лекарката я съблеча голичка и винаги я преглежда много обстойно - главичката й е мека, поти се при сукане и ръчичките и крачетата й бяха потни. Гледа я цялата и след прегледа ни изписа лечението, но за захранване нищо не говорихме.
Виж целия пост
# 14
Ето как беше при нас. Вече чак ми е неудобно да го повтарям, но е важно да се знае, че недиагностицирането, за съжаление не е липса на рахит. Симптоми нямаше други. А не всеки лекар си прави труда да провери. Фонтанелата няма нищо общо понякога.

Има начин при преглед да се установи рахита.
При нас беше на консултация.Без симптоми иначе, но с мека главичка. Фонтанелата се затваряше нормално.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия