е-коли за пореден път и пак антибиотик

  • 9 806
  • 5
Здравейте всички!
Кажете ми как да се оттърва от тия гадни бактерии е-коли!Вече нямам думи...Бременна съм в 22 гс и започвам трети антибиотик Зинат500 за 5 дни.Преди това пих Оспексин в края на 3 мес и Амоксиклав в 4 мес.И причината са все тия бактерии.Много се страхувам да не причинят нещо на бебето.През всичкото това време пия и билкови табл. Неоренал.
Моля ви кажете ми как де се преборя с тях.Нали не мога да пия всеки месец антибиотик.
Виж целия пост
# 1
Изглежда става въпрос за Ешерихия коли.Това са най-често срещаните бактерии в изпражненията.Тъй като при жената половата и отделителната система са в непосредствена близост е възможно да са се прехвърлили от едното място на другото.Друг фактор е и че по време на бременност се променя влагалищната чистота и  лигавицата на гениталиите е по-уязвима към различни бактерии.
   Няма друг начин за излекуване освен с антибиотик. След курса на лечение спазвай изрядна лична хигиена,може да си купиш някякъв препарат за интимна хигиена.Това е моя съвет.
Виж целия пост
# 2
Да, с антибиотик се лекуват и наистина могат да направят някоя беля, затова си пий антибиотика и както ти е казала Веси- изрядна лична хигиена, но моят лекар изрично ме беше предупредил, че  промивки са недопустими.
Виж целия пост
# 3
Мила, аз имах абсолютно същия проблем, ужасно упорити са тези гадини. newsm61 И аз три пъти бях на антибиотик, един път даже венозен. Майка ми, която е лекар, ми каза за едно лекарство - нещо като ваксина за уроинфекции, което се пие по едно на ден на гладно. Казва се Уростим, може би си го чувала. Питах гинеколожката и тя каза, че мога да го пия. Не се препоръчва само през 1-те три месеца, доколкото си спомням. Та пих го около месец, може и повече по принцип, но с почивки и да чукна на дърво изчезнаха.Сега пак съм дала урина за посявка и се моля да нямам. Praynig Антибиотикът определено ги унищожава, но временно в повечето случаи. Докато това лекарство ти създава имунитет и предотвратява следваща поява. Поне аз си мисля, че то ми помогна. Дано скоро се отървеш от гадните бактерии.  bouquet
Виж целия пост
# 4
Здравейте сладурани . Първо ви пожелавам лека бременност и по-малко притеснения , доколкото това е възможно .
Аз и през двете бременности имах е-коли , но през първата , никой от идиотите в Бургас не си направи труда да ми каже че имам много бактерии , който трябва да се изследват със стерилна урина и да се направи антибиограма . В следствие на това в края на бременността ми получих адска криза и ме оперираха. Това обаче се случи , защото аз не бях взела никакви мерки и дори не знаех какво  точно имам в урината . За бактерията разбрах много след като бях родила , при една консултация с гинеколког . Тя ме прати на стерилна урина и така разбрах за какво става дума .
През втората бременност взех мерки от рано и си правих на всеки 20 дни по една стерилна урина . Пих два пъти зинат 500 и след втория ( през 5-я месец ) започнах да пия едни хомеопатчини капки - фармалит нео . Имат гаден вкус , но с тях се предпазих . Пиех по 4 пъти на ден по 10 капки и мноооооого вода . Това еначина - много вода , за да не се задържат бактериите прекалено дълго . Освен тези капки , пиех и чай на д-р Ламбрев и нямах проблеми и подбирах нимателно храната си - без прекалено кисели , подправени и запържени храни . Наблягах на плодове и зеленчуци. След последния прием на антибиотика и тези превантивни мерки - повече не съм имала бактерия в урината , дори и албумин нямах , но многото вода си каза думата . По около 4 литра на ден изпивах , а към последните месеци и повече .
Горе главата , всичко ще е наред .  Hug
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви момичета!Ще питам гинеколожката за фармалит -нео и уростим.Надявам се с този Зинат да се изчистя вече....но не ми се вярва да не се върнат.
МamaKapi , как си пила по 4 литра вода?Аз пия по 2 л. на ден и след всяка чашка съм в тоалетна.
Но ще опитам.
Лекарката ми каза ,че заразяването може да се получава от това  , че при някои хора стените на червата били по-тънки или пропускливи и така бактериите се прехвърляли към пик.половата с-ма.Аз мисля ,че спазвам изрядна хигиена и не мога да повярвам , че  се завазявам отдолу.
Колко дни пихте Зинат500?На мен ми е предписан за 5 дни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия