На колко годинки падна първото зъбче на детенцето Ви?

  • 3 327
  • 34
Дъщеря ми е на 5г. и 5м. и все още не й се клати нито едно зъбче. Тя постоянно ме пита кога ще дойде този момент, за да го сложим под възглавничката и да дойде Феята на зъбките. В тяхната група в градината на доста дечица вече им е паднало първото зъбче. Та и ние сме в постоянно очакване.
Как е било при Вас?
Виж целия пост
# 1
На големия на 5г., а на малката още на са излезли всички.
Виж целия пост
# 2
soff, не се тревожи. Твърде индивидуално е.
На голямата ми дъщеря първото зъбче не падна само, дори не се клатеше, когато се наложи да го извади зъболекар. На 7 е.
После извади и второ, защото постоянният пробиваше отзад.
Към момента няма никаква индикация за смяна на останалите.
Виж целия пост
# 3
И по моему няма място за притеснение. На сина ми първите 2 зъбчета паднаха малко преди да навърши 6 г. А сега ходим на зъболекар, за да мо вадят другите клатещи се зъбчета, т.к. му никнат постоянните.
И всичко е индивидуално - както им никнат зъби по различно време, така ги и сменят по различно време... Важното е, че човек без зъби не е останал (е поне като е млад)  Laughing
Виж целия пост
# 4
Важното е, че човек без зъби не е останал (е поне като е млад)  Laughing
Не си съвсем права, s.newa, съществува вероятност да не са налице зародиши на постоянни зъбки. Или поне не на всичките.
Това се установява със снимка, но ако има основание за притеснение, стоматологът ще каже.
Виж целия пост
# 5
 Благодаря Ви мили майчета!
Аз вече два пъти я водя при моята стоматоложка. Слава Богу досега нямаме проблеми и тя ми каза, че зъбките са й много правилно разпределени в челюстта. Дано и след смяната да останат така.
Виж целия пост
# 6
На Йоана и падна първото зъбче преди да навърши 4г. и 10 месеца. Малко рано, но какво да се прави. Наистина за всяко детенце е различно  Peace.
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми е на 6г 3мес. и още няма паднало зъбче Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
На 7 навършени падна първото зъбче. Тя вече се безпокоеше, че ще си остане с млечните. 2-то извади зъболеркарка, защото отзад започна да се появява ново на втори ред като на акула. До тук сме сега. Другите деца от групата са сменили и горните 4, но моето дете е кърмено до по-късно и млечните зъби избиха на годинка, според нашата стоматоложка това е от значение.
Виж целия пост
# 9
Ще опонирам на chanoir, но не с цел заяждане, а защото и при дъщеря ми е сходен случаят, а тя не е кърмена и ден?!?
Виж целия пост
# 10
вики е на седем години и два месеца, а няма нито едно паднало newsm78,ама на нея и късно и поникнаха като беше бебе...
Виж целия пост
# 11
Ще опонирам chanoir, но не с цел заяждане, а защото и при дъщеря ми е сходен случаят, а тя не е кърмена и ден?!?


Мда, и аз бих опонирала - 1-та ни дъщеря също е кърмена до късно, а изкара 1-то зъбче на 7 месеца... 2-та ни дъщеря изцяло е на кърма, а от близо месец много се слюнчи, педито каза, че венеца се подготвял за зъби... така че наистина няма връзка с кърменето...  Peace
Виж целия пост
# 12
Синът ми беше на 5 години, когато му падна първият зъб.
Виж целия пост
# 13
Голямата ми дъщеря се роди с две долни зъбчета,които паднаха на 4 год. и пораснаха нови.
Другите зъби започнаха да се клатят около 6 год. и половина и сега и паднаха още 4 - 5 тя сама си ги вади.
Виж целия пост
# 14
На пет години и десет месеца падна първото зъбче на сина ми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия