Разходка с близнаци

  • 5 319
  • 60
Момичета, много от вас сами отглеждат децата си и откакто проходиха моите просто се чудя как един човек разхожда 2 току-що проходили дечица сам #Crazy

За протокола аз миналата година ги оставях в парка с бавачката, но още не излизаха от количката, сега ми се вижда невъзможно и ходим винаги всички в комплект - бавачката, аз и мишките.

Моля да споделите опит Praynig
Виж целия пост
# 1
Ами....тичаш Mr. Green
Никога не съм имала помощник, бавачка или баба наоколо. Дълго време и татко нямахме...но, както ще ти кажат и другите - свиква се Laughing
Моите проходиха с около месец разлика - по това време водех него за ръчичка (препъвайки се през полянките в парка), а нея на ръце, защото не искаше да седи сама в количката докато с брат й тренираме ходенето Laughing После тя също тръгна, но беше по-предпазлива, а той вече тичаше....та....оставях я близо до пейка, в парка или около количката, за да се подпре при нужда, а гонех него. В един момент обаче и двамата тичаха - винаги в различни посоки Crazy Затова просто избирах дълга и права алея в парка, спирахме до някоя пейка някъде по средата и после те тичаха, а аз гонех и връщах до стартовата позиция Mr. Green Знаех, колко е максималното разстояние, на което могат да се отдалечат, да ги стигна без да тичам много и да ги върна достатъчно бързо, без да изпускам другия от полезрението си...всъщност тогава свалих остатъка от 25-те килца натрупани през бременността - беше всекидневен фитнес Mr. Green Добре е да започнеш да ги научиш на определени думички, така че не само да тичаш, а и да те чуват сами отвреме на време и да се връщат - или просто да носиш винаги нещо достатъчно интересно, което да ги връща обратно при теб - играчка, лакомство (знам,че звучи като дресировка...обаче моите бяха неуправляеми в тази възраст, добре че прилагах разни дребни хитринки). Прохождането е етап отличаващ се с безстрашност и изследователски дух. Имала съм чувството,че ако не ги настигна и върна обратно като се запътят могат да стигнат от езерцето с лилиите до Орлов мост без да се обърнат и да погледнат идвам ли след тях - бяха доста целеустремени Twisted Evil
Виж целия пост
# 2
И ние сме в същото положение като Mishlence. Само че, младежа не е толкова наясно с ходенето, колкото госпожицата с тичането. Когато съм сама почти никога не ги вадя от количката заедно. Обикновено свалям нея, а той не се вълнува особено стига да се навъртаме наоколо. Той залага на тренировките в къщи където е по-безопасно и са му по-удобни буйките. Но иначе гледам да си намирам помощници за разходките, защото не е честно единия да го водя, а другия-не.
Виж целия пост
# 3
И при нас беше като при Креми.Докато се научат да вървят стабилно ползвах юздички.После бягах в различини посоки,за да ги върна.Ставах разногледа.Добре, че децата порастват.
Виж целия пост
# 4
Mishlentze, sorry, че ти ползвам темата, ама и ние след някой друг месец ще проходим и искам да попитам как го правите номера с юздите? Не падат ли децата?  По-лесно ли е с тях? Аз винаги съм била против, но ако улеснявам така малките...
Виж целия пост
# 5
Аз бях доволна от юздите, иначе оставаш без кръст.Не вървиш наведена за да го държиш под мишниците.Те добре обхащат отпред гърдичките и се закопчават на гърба.Няма как да падне, ти реагираш веднага и го повдигаш с каишката,която е закъчена на гърба..Като видиш ,че се стабилизира леко отпускаш,ака се наклони,залитне или спъне повдигаш бебешора с каишката.Някои майки не харесват идеята,техен проблем.Близнаците ми тръгнаха на 1г.1м с разлика от 2 седмици и ползвахме юздите 2 м. преди това и около месец след това докато се стабилизират съвсем.В юздите беше спасението.
Виж целия пост
# 6
докато не проходиха стабилно, си се возеха в количката. после нямаше нужда от каишки  Peace
Виж целия пост
# 7
Креми, Илиева, евала момичета  bouquet

Креми, ами то по-скоро разходката в парка си е била разходка за теб, честно казано не мога да си представя такова ежедневие Confused Иначе килца за сваляне има 10-тина и добре ще ми се отрази, но пък много зор Blush

Аз каишките ги ползвах за кратко, сега вече не са им нужни, освен ако реша да ги ползвам за управление на посоката Laughing
Виж целия пост
# 8
Креми, ами то по-скоро разходката в парка си е била разходка за теб, честно казано не мога да си представя такова ежедневие Confused

А, аз не се оплаквам Laughing Уморявах се, но и те се уморяваха и после поне спяха Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Креми, ами то по-скоро разходката в парка си е била разходка за теб, честно казано не мога да си представя такова ежедневие Confused

А, аз не се оплаквам Laughing Уморявах се, но и те се уморяваха и после поне спяха Mr. Green

Да, за спането определно има ефект от разходките. Моите напоследък започнаха да спят от 2 до 4, даже от 3 до 5 понякога, а до преди 2-3 седмици спяха по 2 пъти дневно по 1 час.  Laughing не знам обаче дали не им е рано за такъв режим със спане от 2 до 4 Crazy

Иначе аз залагам на златното чудо засега, но ако не свърши работа може и да се подложа на твоята терапия - сама с мишките на разходка в парка #Crazy Дано не ми се налага Laughing
Виж целия пост
# 10
Иначе аз залагам на златното чудо засега...

Пробвай двойното чудо Mr. Green Twisted Evil
Виж целия пост
# 11
Иначе аз залагам на златното чудо засега...

Пробвай двойното чудо Mr. Green Twisted Evil
Е , т`ва беше готино  Joy Joy Joy
Кали , не им е рано за този режим , и моята шушонка по това време мина на един следообеден сън , но пък продължителен  Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Аз съм с едно, но проблемът ми е същия. Затова го пускам от количката само в специални детски площадки, оградени и приспособени. Ходи стабилно не, ами вече отдавна не ходи, а само тича и все в обратната посока. Даже в гората на разходка като го изведем не върви по утъпканата пътечка, а ще тръгне през шубраците и дърветата. Случвало ми се няколко пъти в търговски център да го пусна от количката. Но на няколко тъпи едва не го изгубих - най-редовно зарязвам количката натоварена с покупки и тичам след него. А той умишлено си играе на гоненка с мен и се хили и се радва милия. Завира се по магазините, събара неща от витрини и е нещо страшно. Но сега с тази бременност не си го позволявам - нито мога да тичам, нито мога после да се боря с бик да го сложа да седне в количката - с мъжът ми вече едва го удържаме и двамата се препотим докато сложим да седне и го вържем.
Виж целия пост
# 13
Не ги пускам още от количката, когато съм сама. Ако има някой с мене - да, но сама ли съм не рискувам. Peace
[quote author=mishlentze
Да, за спането определно има ефект от разходките. Моите напоследък започнаха да спят от 2 до 4, даже от 3 до 5 понякога, а до преди 2-3 седмици спяха по 2 пъти дневно по 1 час.  Laughing не знам обаче дали не им е рано за такъв режим със спане от 2 до 4 Crazy

 [/quote]
И моите спят така от известно време и аз определено съм доволна Laughing
Виж целия пост
# 14
Аз съм с едно, но проблемът ми е същия. Затова го пускам от количката само в специални детски площадки, оградени и приспособени. Ходи стабилно не, ами вече отдавна не ходи, а само тича и все в обратната посока. Даже в гората на разходка като го изведем не върви по утъпканата пътечка, а ще тръгне през шубраците и дърветата. Случвало ми се няколко пъти в търговски център да го пусна от количката. Но на няколко тъпи едва не го изгубих - най-редовно зарязвам количката натоварена с покупки и тичам след него. А той умишлено си играе на гоненка с мен и се хили и се радва милия. Завира се по магазините, събара неща от витрини и е нещо страшно. Но сега с тази бременност не си го позволявам - нито мога да тичам, нито мога после да се боря с бик да го сложа да седне в количката - с мъжът ми вече едва го удържаме и двамата се препотим докато сложим да седне и го вържем.
Малко измествам темата, но като съм чела колко ти е хиперактивен малкия, направо не ти завиждам! Laughing Чак сега видях, че чакаш близнаци.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия