Нормално ли е това ???

  • 509
  • 7
Малко съм притеснена относно как понякога се храни моя Бобо.
Значи храним се първо от едната гърда, после заспиваме още докато се храним, после чакам да се уригне като междувременно той се разсънва и иска още. Слагам го на другата гърда , пак суче, пак заспива, пак чакам да се уригне и всичко това става мирно и тихо. И изведнъж след като по моя преценка би трябвало да се е наял, той започва да реве, започва да търси гърдата като обезумял, после започва да суче така настървено, че няма време да диша следствие на което започва да се дави и да плаче кански. На мен ми се струва странно това и ви моля за вашето мнение.

С най-добри пожелания
Юлето
Виж целия пост
# 1
Най-вероятно заспива докато суче! Щипвай го по ушенцето или по носа и не му давай да заспива! Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 2
На мен не ми е странно , че заспива докато суче, а че след като е ял и то от двете гърди изпада в нещо като безумен глад и започва така да суче все едно е държан гладен два дни и се дави и крещи.
Виж целия пост
# 3
Съжалявам, че забравих да се логна , но госта съм аз
Виж целия пост
# 4
Оставяй човека да суче колкото иска. Може да е безумен глад но не за ядене, а за сукане, за мама, за успокоение. Само внимавай как ще го правите - пази си зърната от разраняване.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: jullianna
Малко съм притеснена относно как понякога се храни моя Бобо.
Значи храним се първо от едната гърда, после заспиваме още докато се храним, после чакам да се уригне като междувременно той се разсънва и иска още. Слагам го на другата гърда , пак суче, пак заспива, пак чакам да се уригне и всичко това става мирно и тихо. И изведнъж след като по моя преценка би трябвало да се е наял, той започва да реве, започва да търси гърдата като обезумял, после започва да суче така настървено, че няма време да диша следствие на което започва да се дави и да плаче кански. На мен ми се струва странно това и ви моля за вашето мнение.

С най-добри пожелания
Юлето

И при нас беше така първите две седмици - ама аз я събуждах като я подръпвах по рамото и не я оставях докато не заспи напълно, но сега положението се  нормализира.
Виж целия пост
# 6
Бебчето ти е мъничко и се изморява от сукането, освен това му е приятна близоста и топлината на мама. Затова се унася, а пак после се събужда по-гладно след като е сукало само предното мляко, което не засища, и плаче. Говори му, пощипвай леко бузки, леко гъделичкай краче, петичка, ушенце или каквото работи при вас. Опитай да видиш какво ще го държи буден докато се нахрани. Не чакай много да огладнее защото от това се изморява по-лесно и ще е още по-сънен. Ако се храните на поискване, при първите признаци на глад - размърдване, завъртане на главата или каквото твоето бебе прави, давай папо докато е свеж и бодър Grinning .
Поздрави и успех
Виж целия пост
# 7
Амо той е още малко бебче, само на 25 дни. Иска мама да го гушка и да е при него винаги на разположение. Обича и да суче, но още не се е научило и сега се учи. Да не забравя-много му се спинка. Това всичко на куп води до умора и напрежение на мама.
АЛИ на тази възраст сучеше по 1-1.30 минути. Пробвай да го държиш буден, докато суче. Гали го по гръбчето, милвай ушенцата и т.н., за да си сигурна че е папкал добре.Уригни го и после му дай гърдата да си задоволява рефлекса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия