Основно ястие и десерт

  • 1 051
  • 4
Днес направих 2 много лесни рецептички и реших да ги споделя с вас, тъй като станаха доста сполучливи и се надявам и на вас да ви харесат.
Свински контрафиленца със сирена и майонеза.

Нареждаме в стъклена тавичка с капак филенцата, поръсваме ги с малко черен пипер, намазваме ги с тънък слой майонеза, поръсваме с натрошено краве сирене, копър, пресен магданоз, нареждаме резени кашкавал, добавяме малко олио и ги покриваме с вода. Поставяме тавичката в микровелето за 30-40 мин.
*Наглеждаме ястието, за да не му се извари водата и да се запече кашкавала, че така месото ще изсъхне. Ако е необходимо долейте малко водичка, ако филенцата не са готови.
*Ако имате и гъбки ще стане още по-добре, но тъй като рецептата си беше чиста импровизация, използвах това което имам.
-За гарнитура направих от картофките на Лео и салата-домати, доста добре се подбраха.
Ябълков кекс със стафиди, орехи и шок.пръчици

4 яйца, 2 1/3ч.ч. брашно, 1 бакпулвер с ванилия, 1ч.л.канела, 1/3 ч.ч.олио, 3 киселки ябълки, 50гр.орехи, 2-3с.л.стафиди, 1пак.шоколадови пръчици, 1 1/2ч.ч.захар
Слагаме в блендера орехите и ябълките, докато орехите и ябълките се смелят на дребнички парченца/или настъргваме ябълките и счукваме орехите на ситничко/.
Разбиваме яйцата със захарта и прибавяме всички останали продукти. Изсипваме сместа в намазнена и набрашнена тавичка и печем на умерена фурна. След като извадим кекса го поставяме върху решетка докато изстине.
*Дозата не е голяма, така че използвайте по-мъничка тавичка.
Виж целия пост
# 1
Изглеждат много апетитно, смятам да ги пробвам в близките дни. Peace
Виж целия пост
# 2
Нели, надявам се да ви харесат. Аз съм много доволна от резултата, а и мъжат ми ги хареса, който е супер капризен. Hug
Манджичката стана с много нежен ненатрапчив вкус, а и се готви супер лесно-бух в йенагласа и готово. Кекса много прилича на вкус на Медно-ябълковия кекс, но при този комбинацията от кисели ябълки, сладки стафиди и лек привкус на шоколад става доста интересна и приятна.
Виж целия пост
# 3
Попаднах на рецептата вчера, докато се чудех какво да правя с останалото свинско (вече 3-4 дена ядем пържоли). Стана супер. Месото нарязах на малки парченца. Сложих сиренето и кашкавала на плочки и пекох без капак. Като минаха 30 мин. ме достраша, че може нещо в средата да остане недоопечено и затова разбърках всичко и сложих и капака (жалко, защото кашкавала тъкмо се беше запекъл). Вместо вода сложих прясно мляко. Накрая не изглеждаше толкова добре, колкото на снимката ти, но пък не остана нито хапчица  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
mimival, ще се пробват разбира се, но..... мисля пак малко да подиетувам.... Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия