бебето ми наддава със страшни темпове?

  • 980
  • 1
Здравейте, д-р Слънчева, искам да попитам дали бързото наддаване на тегло се отразява по-нататък  в развитието на детето към надебеляване: моето детенце сега е на 2 м и 10 дни-роди се 3850 гр и вече е 7100.-това нормално ли е? Храним се на смесено хранене с кърма и добавка от Фризолак(повече АМ). Напоследък пие малко повече кърма, която вземам от Банката за кърма. Храни се 6 пъти. Проблема е че му давам по 130 гр общо(по препоръка на нашата педиатърка по 120...), а още е гладен, стана раздразнителен,  когато се храни; започна усилено да си смучи долната устна иили юмручето, с голям зор изкарва до следващото хранене...Едва поддържаме тези мл, а не смея да му давам повече. Дали ще е проблем да му увелича малко дозата? На какво  би могло се дължи това бързо усвояване? Има ли друго АМ мляко, което да е по-подходящо да не дебелее толкова? Възможно ли е още от сега да генерира мастни депа?
Благодаря ви предварително за мнението.
Поздравявам Вас и специалистите в Майчин дом, където се появи на бял свят малкото ми чове4е.
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Малко рано е удвоило теглото си! Stop Добре е да не увеличавате повече количеството храна. Стомахчето му се е разширило, но обикновено при случаите когато не се увеличава храната, деата сами започва да изяждат по- малки количества и теглото постепено се нормализира.
Действително в детската възраст се образуват  и се определя броя на мастните клетки. По-големият брой значи, че в по-късната възраст би могло да има проблем с теглото. Задръжте на това количество около месец и мисля, че темпа на надаване няма да е толкова значителен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия