Признавам , дебела съм

  • 11 108
  • 50
Е , крайно време беше да го призная през себе си
Все си мислех , че съм приятно закръглена , но напоследък и сама не мога да се понасям   261uu или Animal Pig
За протокола съм 73 кг. на 165 см , може и по-зле да бъде , но определено и това вече ми тежи ...
Виновна съм си сама ... поглъщам невероятни количества храна , а мога и още  Embarassed
Установила съм проблема - обичам храната , обечам да готвя и да консумирам съответно
Явно ще трябва да променя мисленето си
Пробвах с разделно , не се получи , безкрайно трудно ми е да приготвям две менюта , едно за мен , едно за съпруга ...
Диети как да пазя , незнам  newsm78 , просто ставам отчайващо раздразнителна , не мога да гладувам ...

Как да променя мисленето си , как да се храня по-малко  ooooh!

Е , простете ми , ако изобщо сте изчели моята изповед  Hug  , сори за това , че сигурно съм хилядната , която има този проблем  Wink

Айде , приятно отслабване на тези , които имат воля , а пък аз , ще пробвам , само трябва да установя как да го направя  Sick
Виж целия пост
# 1
Може да пробваш упражнения сутрин на гладно.При мен това помага и аз диета не мога да пазя Hug
Виж целия пост
# 2
Щом не можеш да пазиш диети и най-вече - не е здравословно за заобикалящите те Crazy, вариантите са два: или с воля, или с инат. Mr. Green Все едно от двете имаш. Peace
Виж целия пост
# 3
Всъщност , Стрелче , щом отказах цигарите , а те бяха по две кутии дневно , много е възможно у мен да съществува едно от двете , я инат , я воля  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
 Hug  Hug Hug

Все едно виждам себе си от миналата година, не че сега съм много слаба,но има напредък .

Има начин и не е толкова трудно,повярвай ми,става бавно за такива като нас дето обичат да си хапват. Намерих му цаката - с диети от по 1  седмица само , при които не гладуваш до припадък. 1 път в месеца - не звучи трудно ,нали ,само 7 дена  Wink.Най-вече Зелевата супа ми помогна,а от скоро пробвах и Японско чудо / само 7 дена/.И от двете съм доволна.Бавно ,но славно.

Успех,Женя !
Виж целия пост
# 5
А аз тук се лигавя за едни 5 6кг в повече  ooooh!
Виж целия пост
# 6
Всъщност , Стрелче , щом отказах цигарите , а те бяха по две кутии дневно , много е възможно у мен да съществува едно от двете , я инат , я воля  Rolling Eyes

С това мисля, че отговаряш сама на въпроса си как да се справиш! Wink
Виж целия пост
# 7
Лелеее.. Женя, това все едно аз съм го писала  Sick КОлежките ми твърдят, че с количествата храна които поглъщам, си е цяло чудо, че не качвам над 62-63кг.

В момента съм 60кг. но определено ми тежат, от родилното излязох 51  #Cussing out
Не мога да пазя диети, никога не съм го правила, но с тази лакомия... май ще трябва да пробвам да спазвам нещо като диета, поне веднъж в месеца...

Галхен ти колко успя да свалиш, с този режим  newsm78
Виж целия пост
# 8
писна ми, правила ли си изследвания на щитовидната жлеза? слабото функциониране води до напълняване.
Виж целия пост
# 9
Щом не можеш да пазиш диети, просто ограничи храната. Преди все се чудех на една приятелка, която доста отслабна, как може непрекъснато да се лишава от разни нещица за хапване и си виках, че то това не е живот.  Naughty  Сега от няколко месеца виждам, че е възможно. Не знам ти как си, но аз ядях мнооого сладко. Стигах до 1 кг. шоколад седмично, отделно - вафли, сладки и т.н. Понеже съм на Диферели и се ужасявах, че може да напълненя, просто ограничих храната без някаква определена диета и не само, че засега си запазвам формата, ами дори отлабнах. И пак си ям сладко, но не, както преди.
Иначе - за протокола - правила съм Японска диета, без да я спазвам на 100%, но пак бях доволна от ефекта, само дето след нея нещо се запичах.  Embarassed  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Напълно съм наясно с проблема ти . По време на първата си бременност качих 30 кг.- от 50кг. станах 80кг.Висока съм 160см. Почти се бях отказала от идеята , че някога пак ще бъда слаба след едногодишни опити. И един ден просто реших да се взема в ръце и започнах диета ,комбинирана с тренировки във фитнес залата 3 пъти в седницата . За няколко месеца отново станах 50 кг., че даже и лятото стигам до 47 кг. Щом аз успях да се справя с над 20 кг, значи и ти ще можеш!. А пък и сега настъпва пролетта ,която заедно с лятото са най -благоприятните сезони за диета и спорт.
         Аз по принцип всяка пролет права едномесечен разтоварващ режим,който препоръчвам и на теб . Започвам май месец ,когато на пазара се появят първите череши и ягоди. Няколко дни ям само плодове ( колкото дни издържа  3-4 ). През следващата седмица до обед пия само течности, на обед ям плодове, за следобедна закуска краставица или домат и за вечеря разнообразна зеленчукова салата- прясно зеле , моркови ,домати , краставици маруля с лъжица зехтин и лимонов сок и сол. Така около 10 дни съм само на плодове и зеленчуци. От следващата седмица вкючвам на вечеря  маслини, срене, кисело мляко, но без да ги смесвам. 3 седмица запоявам да ям и печено месо ,картофи, ориз, но в малки количества и само вевер . По принцип през лятото карам през деня на плодове и зеленчуци и много течности- вода и айрян. С това мога да ти помогна Успех! Hug
Виж целия пост
# 11
Ами аз трябва да направя същото признание за себе си. Не ми се говори колко слаба бях преди 10 години.... Close После качих килограми с първата бременност, после пак с втората. От 2003г. правя периодични опити- фитнес, диети...понякога имах успех, само за да се върна после на старото положение. Имам чувството, че дори става по-лошо след такива провали.

Наскоро четох една книга, която силно ме впечатли (а пък това е доста трудно на фона на всички книги за отслабване, които съм чела или прегледала). Казва се "Пълнотата е феминистки проблем" на Сузи Орбах. (Fat Is a Feminist Issue).Мисля, че не е превеждана у нас. Там не се говори за диета, нито за режим на хранене, нито за забранени храни. Авторката се опитва да обоснове причините, по които жените напълняват и не могат да се върнат към по-здравословно тегло. Книгата е писана 70-те години и доста от идеите са  силно повлияни от феминизма, но това е по-скоро подробност и поне за мен не намалява стойността й.

Основната идея е, че пълнотата при жената винаги има някаква по-дълбока причина. Ние си мислим, че сме напълнели просто защото ядем много, но  самата нужда от повече храна и преяждането имат психологически корени. Всяка жена трябва да открие какво означава за нея пълнотата. При някои тя е реакция срещу родителите, при други- своеобразна защита от обкръжението й, при трети- страх от сексуалността.

Да не се задълбочавам в подробни описания,  още повече че в голямата си част книгата е предназначена за работа в група (групова терапия). Това, което конкретно исках да напиша по темата, беше, че в книгата се разглеждат промените, които трябва да направим в храненето си и в навиците си за хранене. Те изглеждат много незначителни, но на практика, понякога се оказват изненадващо трудни. Ще изброя някои от тях: 1) да се научим да преценяваме глада си обективно- дали сме много гладни, малко гладни, или просто ни е скучно и искаме да занимаем устата си с нещо. 2) да  ядем без угризения, когато сме гладни; 3) когато усетим глад, да не се хвърляме към хладилника или шкафа, а да помислим какво точно ни се яде и защо. Да се опитаме да преценим какво ще е най-добре да хапнем в този момент. 4) да се научим да оставяме храна в чинията. Може да е нищожно количество, но е важен самият акт на способността да НЕ изядем всичко. 5) да се научим да разпознаваме момента на засищането.

Техниките, предложени в книгата, не се основават на принципа на лишаване или упражняване на силна воля, нито се препоръчва определен начин на хранене. Храните не се разглеждат като вредни и полезни. Става дума за самата същност на индивидуалния процес на огладняване и задоволяване на глада при всяка жена.

Толкова бях впечатлена от тази книга, че се чудех дали да не отворя отделна тема, в която да опиша по-подробно упражненията и техниките, обяснени в нея, и ако има интерес към този подход, да обменяме впечатления.....но се отказах, защото има вече много теми за отслабващи.

Написах целия този ферман, защото "писна ми" споделя, че търси нещо различно от диети.... Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Наистина за тази ти височина килограмите ти са в повечко.Аз от 55кг сега почити 2 месеца след раждането съм 73кг (и 164см висока)-определено не се чувствам кофортно  Confused
Не се отчайвай,в този подфорум има доста други като теб,с подобни на твоите проблеми.Влез в някоя от темите"Дневника" или "Рицарките на бялото кантарче" ,където взаимно си дават кураж всички,които искат да отслабнат с диети,с ограничаване или с спорт,всеки си споделя опита,можеш да намериш отговора за себе си и ти  Peace
Успех
sweetkids_mama прочела си интересна книга,може би наи9стина е трябвало да отвориш тема за дискусия върху нея.  newsm78 тъй като кърмя и не мога да се подлагам на диети в момента ще се опитам да спазя принципите,които си описала.
Виж целия пост
# 13
писна ми, правила ли си изследвания на щитовидната жлеза? слабото функциониране води до напълняване.
Не съм правила , но ме консултираха и че няма смисъл
Дебела съм , защото наистина поглъщам неимоверни количества храна

Пример от снощната вечеря
Ракийка  Wink + около 1 литър таратор
порция мусака , около 200 гр.
около половин килограм баница с прясно мляко и сирене ( изкарах я гореща от фурната уж за закуска и  Embarassed  Sick )

Виж целия пост
# 14

         Аз по принцип всяка пролет права едномесечен разтоварващ режим,който препоръчвам и на теб .

Последващите писанията водят мисълта ми само към една дума - Глад
А както обясних просто при мен това не се получава , пробвала съм на няколко пъти , имам чуството , че ще колабирам ... не става просто
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия