За диваните...

  • 2 815
  • 30
Знам че скоро имаше подобна тема, но да си кажа и аз  Crazy

Не мога да реша какъв диван/и да сложа на мястото на тези двата
Ако един ден съм убедена, че трябва да е  ъгъл, на следващия размислям, защото не ми се струват много удобни, от страната на лежанката ми е чудно как може да се облегне нормално човек. И тогава минавам на варианта за 2ка и 3ка подобни на това.

Другото ми чудене е за цвета на симия диван, дали да е нещо в беж, защото хола ни е малко мрачен или пък нещо по-тъмни, защото е по-практично  ooooh!


Моляви помагайте с акъл и съвети  Praynig
Виж целия пост
# 1
моят съвет е да размислиш дали често каниш ости, по колко човека средно се събират и така да прецениш дали да е двойка с тройка или ъглов. ъгловия според мен събира по-малко хора.
ако играете карти също двойката и тройката са по-удобно по мое лично мнение.
Виж целия пост
# 2
http://mebelibg.com/a2/offers.asp?p=1233092&parent=3080
моят е такъв и съм много доволна.Този,който си харесала е много широк и неможеш да се облегнеш,а трябва направо да легнеш.Моя приятелка има,но ме заболява кръста като отида на гости.
Виж целия пост
# 3
По въпроса за гостите - забелязала съм, че и на двойката, и на тройката, винаги сядат максимум двама души. От друга страна ние в къщи обичаме да гледаме телевизия полегнали /това става в късните часове, когато младият народ е по леглата, и с мъжа ми се наслаждаваме на релаксираща тишина/, затова се спряхме на две двойки и два фотьойла.
Виж целия пост
# 4
...Този,който си харесала е много широк и неможеш да се облегнеш,а трябва направо да легнеш.Моя приятелка има,но ме заболява кръста като отида на гости.

Точно това е притеснението ми за ъгловите дивани, че особено от страната на лежанката е много широко и не е удобно за облягане.
Искам ако е ъглов диван да е без лежанка, просто да е като два дивана съединение с ъгъл, но такива се срещат рядко.
Ето в този съм влюбена, но пък е много нисък за сядане, а ние доста често се храним на дивана пред телевизора и няма да е никак удобно от тази гледна точка.


А за цвета какво ще кажете, бежов диван някой има ли?
Как се поддържа?
Помня че Уриел се оплакваше от светъл диван...
Виж целия пост
# 5



А за цвета какво ще кажете, бежов диван някой има ли?
Как се поддържа?
Помня че Уриел се оплакваше от светъл диван...

много е относително. ако е по-скъп като на майка ми ти дават специални препарати с които да го пръскаш преди да го ползваш, които запечатват повърхността от петна. майка ми така като си боядисваше косата беше капнала оранжева боя на дивана Shocked - обърса го и няма никакво петно. все пак тя е гоооляма чистница пък и не се храни на него /като нас Embarassed/
ако ще се храните на него може би не е разумно. колкото и внимателно са храни човек все нещо ще пръсне, ще се разлее..
Виж целия пост
# 6
Аз имам калъфките му се свалят и се перат
Виж целия пост
# 7
...Този,който си харесала е много широк и неможеш да се облегнеш,а трябва направо да легнеш.Моя приятелка има,но ме заболява кръста като отида на гости.

Точно това е притеснението ми за ъгловите дивани, че особено от страната на лежанката е много широко и не е удобно за облягане.
Искам ако е ъглов диван да е без лежанка, просто да е като два дивана съединение с ъгъл, но такива се срещат рядко.
Ето в този съм влюбена, но пък е много нисък за сядане, а ние доста често се храним на дивана пред телевизора и няма да е никак удобно от тази гледна точка.


А за цвета какво ще кажете, бежов диван някой има ли?
Как се поддържа?
Помня че Уриел се оплакваше от светъл диван...
на мен ъгловите ми харесват повече и са ми удобни.Този,който си показала е страхотен-има го сестра ми.
Виж целия пост
# 8
За мен лежанката е супер удобно нещо. Никакви фотьойли и табуретки не могат да я заменят. Освен това се оползотворява и ъгъла м/у двата дивана.
Ако идва по-широка в седнало положение - има достатъчно възглавници, с които да компенсираш.
Но ако диванът е нисък - просто няма как да стане по-удобен/освен ако производителят не може да го изпълни с по-високи крака.
Иначе - за цвета - много са ти хубави и сегашните цветове и можеш да се придържаш пак към същата комбинация. Ако се навие производителя, дори може да ти го направи със закупена от друго място дамаска по твой избор.
В Лабиринт на втория етаж има интересни лежанки с богат избор на дамаски и еко-кожи.
Лично на мен ми е фаворит това-в нов дом симеонов го продават-супер е удобно и много ми се ще да си го купим http://www.kova-style.anjela.info/na4alo.html-От "стандартна серия"-Балтимор (в последните седмици все го "показвам"във форумите)
Виж целия пост
# 9
Аз също исках да е ъгъл у дома, после размислих и сложихме двойка и тройка, а помежду им имам нещо като ракла, върху която си редя цветя, а в нея си събирам завивки, които не използвам Hug.
За цвят си прецени сама - ние бяхме със светло бежова почти бяла и сега я смених с портокалово оранжева - и при мен хола е тъмен и нямам много светлина.
Виж целия пост
# 10
ние имаме двойка и тройка http://images12.snimka.bg/001505021.jpg, но заемат страшно много място, страшно са удобни за сядане, но за полягване пред ТВ-то, сатава само на двойката, тройката е срещу него и ако легнеш не можеш да гледаш. Сега ще ги сменяме с ъглов. Не е проблем да си поръчаш каквато искаш височина, една приятелка си беше поръчала диван с дотатъчно разстояние от долу да чисти със стирка
Виж целия пост
# 11
...Този,който си харесала е много широк и неможеш да се облегнеш,а трябва направо да легнеш.Моя приятелка има,но ме заболява кръста като отида на гости.

Точно това е притеснението ми за ъгловите дивани, че особено от страната на лежанката е много широко и не е удобно за облягане.
Искам ако е ъглов диван да е без лежанка, просто да е като два дивана съединение с ъгъл, но такива се срещат рядко.
Ето в този съм влюбена, но пък е много нисък за сядане, а ние доста често се храним на дивана пред телевизора и няма да е никак удобно от тази гледна точка.


А за цвета какво ще кажете, бежов диван някой има ли?
Как се поддържа?
Помня че Уриел се оплакваше от светъл диван...

Това е нашият - Victoria (3-та стр от колекция), в бежовия вариант, но ние не взехме другия диван 3-ката!
http://www.mebelstyle.com/indexbg.swf
Лежанката си е много удобна ако я разположиш срещу телевизора, мъжа ми направо си живее на нея, а и върви "на промоция" с допълнителни възглавници! Табуретката, това което е приближено към ъгъла също е удобен вариант за повече гости. Материята на светлата част е изкуствена кожа в цвят шампанско, а горната по-тъмна е "слонска кожа", което ще рече много дебела и трайна откъм скъсване дамаска, която не се цепи, има и в други разцветки но на нас тази ни пасна на паркета и дървения таван! Ако те интересува пиши ми на лични за цена и магазин в Пловдив, незнам за София, а иначе може и поръчка директно в Добрич.
Виж целия пост
# 12
Според мен предложението на oniks е най-добро!
Виж целия пост
# 13
    Чудесна тема и много полезни неща прочетох Peace

red shoe, лично аз съм за лежанката и за по- светъл десен щом ти е нужен повече простор, пък може да си го вземете със свалящи се дамаски!
Виж целия пост
# 14

И нашият е подобен! Много си го харесваме! Можем и двамата с мъжа ми да лежим и да гледаме филми.
А въпросът колко хора ще побереш зависи от размера на дивана, ако мястото ти позволява - поръчай си по-голям!
Ако те притеснява въпроса с поддръжката - поръчай такъв, на който му се свалят калъфите. Или пък като нас - цветна дамаска, която освен това приятно ме изненада, че не задържа петна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия