На градина преди 3 годишна възраст

  • 1 562
  • 30
  Правим три годинки в края на май.
  В началото на април обаче, трябва да се върна на работа, а дребната няма кой да я гледа.     
  Реших да пропуснем яслата, за да не правим много промени в рамките на няколко месеца.
  И утре ще ходя да говоря с директорката на градината /за Пловдив става дума/ да я вземат по - рано.
  И уж сме от "връзкарите", ама разбрах, че има голяма вероятност да ми откажат да я вземат на градина преди 3 годишна възраст  newsm78 И ми се ще да съм леееко подготвена по въпроса, защото до момента знам само, че това било заради някаква заповед на ХЕИ.
  Ясно, че в София например взимат и по - малки деца на градина /племенникът ми тръгна на 2г.8мес./, предполагам, че и в други градове е така?

  И ако някоя от вас е пуснала детенце преди три годишна възраст на градина, кажете имахте ли проблеми? И ако са ви отказали, с какъв довод ви отрязаха?

Виж целия пост
# 1
Може и да ти откажат. В нашата група ходи детенце (на nadia от форума малката). Кака му е във втора група. Но то е родено ноември и докато не навърши три, не го взеха (групата се сформира септември). Чукна три и веднага я взеха Simple Smile
Виж целия пост
# 2
А наистина ли има подобна заповед на ХЕИ? И ако "Да", защо пък само в Пловдив?

Уф, не ми се иска да я пускам на ясла за два месеца и такмо да свикне - хайде пак промяна  ooooh!
Виж целия пост
# 3
Милен навършва три години в края на май и когато януари отидох да го запиша категорично ми отказаха да е в първа група /а аз определено исках да е с по-голечите, защото той е буйно и доста дивичко дете, та се притеснявах от дребосъчетата в яслата/. Мотивите бяха че набор 2004 не може да ходи на градина преди септемви 2007 защото след края на градината се започва училище и не може да тръгне по-рано на училище. На мен ми прозвуча глупаво, но независимо че уж бях "връзкарка" сега си ходим на ясла и чакаме септември Confused
Виж целия пост
# 4
Уф, не ми се иска да я пускам на ясла за два месеца и такмо да свикне - хайде пак промяна  ooooh!
Е, не, за два месеца не си струва. Търси алтернативи Peace
Не знам за ХЕИ.
Виж целия пост
# 5
Моите деца и двете са тръгнали на градина преди да навършат  3 години. Тръгнаха септември, а навършваха 3 през декември.Мисля, че  не  би  трябвало  да имаш проблем, освен ако наистина не е излязла такава наредба от ХЕИ.По принцип деца се приемат два пъти в годината. Един път  през юни -когато изпишат големите и още веднъж през септември.Ако  детето е набор 2004 би трябвало да го вземат.  Peace







П.П.Bim_bam, аватара ти много ме кефи!
Виж целия пост
# 6
Големият ми син тръгна на градина на 2,6 години. Имаше всички изградени навици. Хранеше се сам, с тоалетната нямаше проблеми, пък и много бързо се адаптира с децата.
Виж целия пост
# 7
В нашата група има 3 деца които са набор 2004.Засега са с първа група с набор 2003,но есента ще си ги оставят в новосформираната група.Просто зависи от желанието на директорката да приеме децата и от свободната броика.
Виж целия пост
# 8
На мен ми отказаха. Роден е декември , да го вземат октомври.
Наистина зависи от желанието на Директорката.
Виж целия пост
# 9
  Дааа, явно наистина зависи от желанието на директорката, а и от свободните места в групите. Една от учителките там ми намекна, че ако я вземат сега, ще трябва да бъде в 4-та група, за да тръгне със същите моля другарки от есента в 1-ва група. Мен това ме устройва...

 
Големият ми син тръгна на градина на 2,6 години. Имаше всички изградени навици. Хранеше се сам, с тоалетната нямаше проблеми, пък и много бързо се адаптира с децата.

  С тоалетната отдавна нямаме проблеми. Храни се сама, е, случва се понякога да се полее със супата, но е нормално според мен. Не всички дрехи може да си облече, със събличането няма проблеми. Но май само навиците не стигат, за да я вземат по - рано  newsm78 

  Така или иначе, стискайте палци за утре!
  Ще докладвам  Wink
Виж целия пост
# 10
Стискам и на двете ръце. Дано я вземат! fingerscrossed fingerscrossed
Виж целия пост
# 11
На мен ми отказаха. Роден е декември , да го вземат октомври.
Наистина зависи от желанието на Директорката.
Аз бих настоявала да го вземат с набора му.Иначе ще изкара първа ,втора,трета група и вместо предучилищна ще дойде време за училище.Тогава няма да кажат"той е роден декември,оставете го за догодина".Така детето губи една година от развитието си.Имам горчивия опит с голямото си дете.После дълго догонваше другите деца в училище.
Виж целия пост
# 12
На мен ми отказаха. Роден е декември , да го вземат октомври.
Наистина зависи от желанието на Директорката.

Ели също е родена декември,но я взеха без никакъв проблем в градината ,преди да е навършила 3 годинки.При нас в яслата(понеже тя ходеше в друга ясла) ни казаха,че е по-добре да да тръгне от октомври на градина,защото след това през декември месец,ще са се формирали групите в градината и едва ли за Ели ще се намери ,където и да е било място.Защо не се аргументираш и ти с това,както и,че спешно ти се налага да я вземат,защото започваш работа.Дано и "връзките" ти помогнат.Успех!!!
Виж целия пост
# 13
Мисля,че зависи от директорката,но никакъв не е проблема да вземат и детенце на 2г. и нещо.Аз например говорих с директора на една градина за синът ми,който е на 2г. и 2м и единственото условие е да си казва за тоалетна.А дори знам за места,където приемат деца и с памперси на детска градина.Но може и всяка градина да си има свои правила.Поразпитайте на няколко места.
Виж целия пост
# 14
svetlana79 и мама емили   Hug, роден е на 25.12 и ще го вземат на следващия работен ден , нито ден по - рано. Работя от много отдавна и използвах този аргумент , но уви. Просто в Пловдив май ги спазват стриктно правилата. Извинявам се за офа.  bouquet
Чакам резултат bim_bam.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия