дискриминация при търсене на работа

  • 2 336
  • 32
историята е следната : преди известно време чухме , че в магазин за бяла техника ще се освободи едно работно място / работят момче  и жена / . мъжът ми отива да пита , но жената не знаела че колегата и ще напуска и взе телефоните на мъжа ми и на мен. снощи ми се обажда позната/ близка на момчето / , че момчето е напуснало в събота и днес аз силна и буйна отивам да питам за свободното място . отговора беше: мястото е заето от мъж - шефа така казал - да се наеме мъж за работа . какво ние жените за нищо ли не ставаме? смело мога да заявя че с техниката съм долу - горе на ти , а има мъже който въобще си нямат понятие за какво става  въпрос , но не - това било мъжка работа  #Cussing out бясна съм - сега се връщам иии.... #2gunfire чак ми се реве от яд
Виж целия пост
# 1
не се подтискай,може да има нужда от физическа сила-да се мъкнат разни хладилници,печки newsm78
аз като съм търсила персонал за заведение исках барманите да са мъже и за да приемат стоката,че да не се товарят сервитьорките с тежките каси
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай! Когато Господ ти затвори една врата, то веднага ти отваря един прозорец! Важното е да го видиш!!!
Дискриминацията по възраст според мене също е проблем....., но се надявам да ги преживеем!! newsm78
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай! Когато Господ ти затвори една врата, то веднага ти отваря един прозорец! Важното е да го видиш!!!
Дискриминацията по възраст според мене също е проблем....., но се надявам да ги преживеем!! newsm78
Абсолютно! Naughty

А как ти звучи:
" На 28, омъжена и без деца!!! Охооооооо, ти накъде си тръгнала?! След месец ще забременееш и ще започнеш да ги цвъкаш едно след друго!? Аааааа, не! Crossing Arms"
или пък:
" Вие сте твърде квалифицирана за нас! На мен ми трябват хора, които работят, а не такива, които да дават акъли!"

Отивам на интервю в съседен град. След като дълго ми се разяснява длъжнастната характеристика, шефът спира, поглежда ме и казва: " Знаете ли, аз като се замисля, май за тази работа е по-добре мъж да наемем  newsm78!"  #Cussing out
И още, и още..........
Мога до утре да коментирам!
Виж целия пост
# 4
Не искам да се заяждам, но все пак е напуснало момче, човека (работодателя) си му трябва момче.. а това че с "техниката съм долу - горе на ти" не знам дали те прави най-подходящия кандидат... все едно да кажа, аз с мениджмънта съм горе долу на ти, що не стана GM на някоя мултинационална компания...
Виж целия пост
# 5
скъпа,не се ядосвай! може да е за добро!вярвам че ще си намериш работа , и то по-хубава! не е единственото работно място на света!
Виж целия пост
# 6
Мдам, и на мен ми се случи подобно нещо. След сто интервюта, накрая ми казаха че всъщност те искат мъж! Само като уточнение: позицията беше за Маркетинг специалист в компания ситрибутор на известна марка автомобили.  Shocked
Виж целия пост
# 7
Има дискриминация, и още как! "А-а-а, имате две деца, хм, а имате ли кой да ги гледа, ако се разболеят?" Дори и храбро да излъжа, че ако са ми болни децата, аз с лека ръка ще ги оставя на грижите на някой друг, пак ме гледат с недоверие и уточняват :"Да знаете обаче, че болнични не признаваме!"  А лошото е, че работодатели с вакантни работни места има по-малко, отколкото желаещите да работят. Как бих се преборила с едни мъж-кандидат в подобна ситуация?
Виж целия пост
# 8
Има дискриминация, и още как! "А-а-а, имате две деца, хм, а имате ли кой да ги гледа, ако се разболеят?" Дори и храбро да излъжа, че ако са ми болни децата, аз с лека ръка ще ги оставя на грижите на някой друг, пак ме гледат с недоверие и уточняват :"Да знаете обаче, че болнични не признаваме!"  А лошото е, че работодатели с вакантни работни места има по-малко, отколкото желаещите да работят. Как бих се преборила с едни мъж-кандидат в подобна ситуация?
e,недей така,аз освен с  две малки деца ,съм и студентка, но си намерих работа, от която засега съм много доволна!Вярвам че  всяко зло за добро,и ако не ви вземат някъде и още на интервюто ще ви правят проблеми, то не си заслужава изобщо да почвате,нали  Wink
Виж целия пост
# 9
Дискриминация има и още как....не се ядосвой.
Но в този  случай са вземали мъж заради физическата сила - да се товари стоката.
Виж целия пост
# 10
Има дискриминация, и още как! "А-а-а, имате две деца, хм, а имате ли кой да ги гледа, ако се разболеят?" Дори и храбро да излъжа, че ако са ми болни децата, аз с лека ръка ще ги оставя на грижите на някой друг, пак ме гледат с недоверие и уточняват :"Да знаете обаче, че болнични не признаваме!"  А лошото е, че работодатели с вакантни работни места има по-малко, отколкото желаещите да работят. Как бих се преборила с едни мъж-кандидат в подобна ситуация?

От това най-много ме заболя. Като съм жена и майка сякаш съм  непълноценна.  Sad
Виж целия пост
# 11
То че има дискриминация - има. най-много ме дразни  момента с малките деца и кой ще ги гледа като се разболеят, или в моя случай на 25 г  прясно омъжена вече ме виждат бременна и видиш ли няма кой да им работи.   Но пък и всеки работодател си прави и други сметки. Както казаха и преди мен - за носене на стока, за нощни смени и ако щеш за разнообразие.
Виж целия пост
# 12
              Специално в случая не виждам проблем - аз лично ако видя две момичета да товарят хладилник в камион одма бих припаднала  Mr. Green.. Ми има си неща, които не са за всеки пък  Crossing Arms. В бившата фирма, в която работех, бяха също само момчета. Ама пък разтоварваха по 5-6 ТИР-а месечно. И останалата част от работата си беше все тежка. Айде моля ви се, не се еманципирайте чак толкова  Naughty...
              Принципно съм съгласна, че дискриминацията е често срещано явление, уви. Против съм  Peace.
Виж целия пост
# 13
Мисля че не си права за конкретния случай, тежката работа я оставете на мъжете. Работила съм такава и знам какво е да получаваш тежка стока. Добре че имаше мъже, които им ставаше неудобно и помагаха.
Виж целия пост
# 14
Според мен имаш право да се ядосваш.  Sick
Моля ви споделете наистина какво е вашето обективно мнение! Преди 9 години когато напуснах БГ за мен беше един малък абсурд и подигравка да си намеря работа по специалността като инженер. Имам доста да разказвам Sick Питам сега кумът ми има ли? и тои ми отговаря"не,няма знеш ли колко момичета работят за мен, почти нямам колеги..." и аз казвам какво имаш впредвид "момичета" и колеги newsm78 И тои казва аз ако трябва да наемам ще наема мъже и аз побеснях и му казвам защо тогава ми казваш че няма а ги наричаш момичета.
относно вдигането просто ако е закон и казва че повече от 15 кг никои не може да вдига и ако е от 15 до 25 двама и над 25 да трябва спомагателно средство като крик или количка или ... каквото нека видим за какво говорят... това е само пример...
А това ме разсмя как можеда сравняваме GM s продавач на бяла техника Joy

              Специално в случая не виждам проблем - аз лично ако видя две момичета да товарят хладилник в камион одма бих припаднала  Mr. Green.. ...              Принципно съм съгласна, че дискриминацията е често срещано явление, уви. Против съм  Peace.

не става но обикновено можем да си носим 3 годишните деца по 20 кг и чантите от магазина нали Laughing а ж дестката градина защо не работят мъже -тези деца по колко пъти на ден с вдигат.. абе има много предразсъдъци още явно и е ужасно дразнещо
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия