За медицинските

  • 5 839
  • 18
Момичета, чета ви всеки дени и ви се радвам!Нямам много време за писане, но вие сте ми истинско вдъхновение.  Hug
Почти сме готови с останалите документи, остават само медицинските.
Бихте ли ми казали къде вадихте вашите медицински?
Мъжът ми например няма личен лекар, а мойта лична лекарка ме посъветва да си го извадя на друго място, защото в тяхната клиника било по-скъпо.
Каквото и да значи това. Аз съвсем се обърках, защото тук съм чела,че медицинското задължително минава през личния лекар???
Ако някой си е правил медицинско за осиновяване не чрез Джи-пито си, нека ме посъветва къде бих могла да го направя, колко пари трябва да си приготвя.Също така за туберкулозата и психото само печати ли удрят или не?И за това са противоречиви сведенията!
Такива досадни подробности Embarassed

Благодаря , мили момичета!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Момичета, чета ви всеки дени и ви се радвам!Нямам много време за писане, но вие сте ми истинско вдъхновение.  Hug
Почти сме готови с останалите документи, остават само медицинските.
Бихте ли ми казали къде вадихте вашите медицински?
Мъжът ми например няма личен лекар, а мойта лична лекарка ме посъветва да си го извадя на друго място, защото в тяхната клиника било по-скъпо.
Каквото и да значи това. Аз съвсем се обърках, защото тук съм чела,че медицинското задължително минава през личния лекар???
Ако някой си е правил медицинско за осиновяване не чрез Джи-пито си, нека ме посъветва къде бих могла да го направя, колко пари трябва да си приготвя.Също така за туберкулозата и психото само печати ли удрят или не?И за това са противоречиви сведенията!
Такива досадни подробности Embarassed

Благодаря , мили момичета!  bouquet
Купувате си съвсем обикновенни бланки.Мисля,че нашите бяха,като за работа.
Личният лекар ни направи медицинските и от там ни изпрати при психото за печат.Не знам при другите как е но лично ние при психото,преди да ни удари печатите,ни поразпитва доста,и чак след това ни удари печатите.
Пари,хммм колко пари,аз вече съм забравила но само таксата като ,че ли платихме от 1.50лв. тогава.Но не съм много сигурна,довечера като си дойде мъжът ми пак ще го питам.
Парички давахме за спин и васерман.
Виж целия пост
# 2
нашите бланки бяха за граждански брак - голям смях падна при кожния лекар като каза на мъжа ми - ми можете да се жените - здрава ви я давам.
По времето по което правехме медицинските още не бяхме записали личен лекар /то що ли записахме въобще не ми е ясно но това е друга тема/. Платихме си като момченца в поликлиника Медива за всичките изследвания и готово.
Dazy желая успех от все сърце
ние платихме около 80 лева за медицинските вкл. спин и васерман, психото беше около 15 лева на човек и доста ни поразпитваха, тубдиспансера беше някакви 2 лева май и нищо не питаха, но то си зависи от старанието на лекарите. По принцип психото и тубдиспансера си дават техни бланки на които пише "за осиновяване" и си имат и такса която е специално за това.
Виж целия пост
# 3
Моята лична лекарка направи медицинското и на мъжа ми за да не се разхожда до неговата, което ме навежда на мисълта, че не е задължително заключението да е от личният ти лекар. В психото  само провериха дали се водим на отчет и ни сложиха печатите, за тубдиспансера не си спомнам добре но мисля, че и там така минахме.
Успех и от мен. Peace
Виж целия пост
# 4
Точно днес с това се занимавахме.
Купихме медицински за брак, записахме, че са за осиновяване. Аз минах тубдиспансера и психото в Бургас- платих по 5 лв за всяко. В тубдиспансера ме питаха дали имам контакт с болни и ми гледаха една снимка правена преди 1 месец. Във Враца, където живеем на съпруга ми му взеха 14.50 за психото, правиха му снимка в тубдиспансера и не му записаха, че не се води на учет, а само,  че е здрав.  В Психото го караха да подписва декларация дали е бил психично болен, дали е употребявал наркотици, злоупотребявал с алкохол. Не знам колко струва за Спин и васерман - утре ще ходим да ни бодат. След това ще ходим при личната, която иска по 2 броя медицински за всеки, защото задържала единия. Не ми е ясно защо, но щом иска ще и дадем
Виж целия пост
# 5
Леле, момичета, съвсем се обърках!Ама колко бланки да си купя в края на краищата?
И отделни ли да разнасям по Психото и Тубдиспансера!Те май в горепосочените институции не знаят какво да правят!
А вчера ми се обадиха от Следствената служба,че са ми готови бележките и ми наредиха НАЙ-късно до края на седмицата да си ги взема!Ега ти държавата на абсурдите!Плащаш си да ти дадат неква бележка, а после трябва и да си я вземеш в определено от тях време Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
При нас медицинските бяха по две за всеки от нас, психото и тубдиспансера си имаха собствени формуляри и ни ги дадоха - единствено дописват че става въпрос за осиновяване. Спин и васерман бяха на отделни бележки, независимо че резултата го вписаха и в медицинското.
Предполагам че зависи и от това в кой град правиш документите - аз споделям за София.
Виж целия пост
# 7
Най-лесното е - обаждаш се на лекарката, при която ще ги правиш и я питаш нея. Ние сме от София и правихме медицинските при личната лекарка, в тях ни вписа и СПИН-а и Васермана. В психото ходихме при една лекарка, която ни разпитва по един час всеки от нас и освен че не се водим на отчет ни написа отзад на бележките всичко, което си бяхме говорили. Белодробните ни дадоха отделни бележки, на които написаха, че е за осиновяване. Иначе всичко беше в един екземпляр. Тези от следствената отказаха да ни впишат, че е за осиновяване - не ни трябвало - вписаха само че важи пред отдел Закрила на детото. В свидетелствата за съдимост ни написаха за осиновяване.  Психото струваше по 25 лева на човек Shocked
Виж целия пост
# 8
Аз само не рабирам как като кажа за какво ми е медицинското и вадят едни супер надути тарифи Rolling Eyes. Не е за парите, но принципно е леко неприятно, за брак медицинските са в пъти по-евтини.
Сега ходихме за СПИН и Васерман - по 16 лв на човек Close
Леле, момичета, съвсем се обърках!Ама колко бланки да си купя в края на краищата?
И отделни ли да разнасям по Психото и Тубдиспансера!Те май в горепосочените институции не знаят какво да правят!
И тук не знаеха как и къде се попълват, в Бургас бяха по-осведомени.
Аз купих 4 бланки, по 2 за всеки. На бланката им давам да запишат дали се водим там или резултатите от изследванията. Сега за Спин ни ги задържаха  медицинските и утре ще ходим да ги вземем и след това при личната да видим тя дали ще се знае какво да пише, че нещо не ми изглеждаше осведомена.
Виж целия пост
# 9
Вие направо ме шокирахте със тези цени. Shocked
Дали заради това,че аз живея във сравнително малък град не знам,но аз нямам спомен да съм плащала такива тарифи било то за медицинските,васерман и спин.
Забравих да питам мъжът ми но ако не ме лъже паметта за спин и васерман по 8 лв.за психото по 2 лв.като че ли да дадохме на човек.Абе всичко на всичко да ни е излязло до към 25лв.общо за двамата.
Виж целия пост
# 10
Ivka10, и повече сме плащали, но това да ни е кахъра...Ние нямахме време да обикаляме лични лекари и всичко си го минахме като частни прегледи...Халал да са! Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Ivka10, и повече сме плащали, но това да ни е кахъра...Ние нямахме време да обикаляме лични лекари и всичко си го минахме като частни прегледи...Халал да са! Simple Smile
Абе то в такъв момент хич не ти е до парите,ама останах учудена от цените.
Виж целия пост
# 12
Мен ме хвана яд, че като видят, че е за осиновяване искат повече пари и се опитвам да разбера логиката, иначе е ясно, че в такъв момент парите са последната ти мисъл. Но все пак 100 лв при заплатите в България не са малко
Виж целия пост
# 13
Когато ние правехме вторите медицински(за самото осиновяване)помня много добре,че бяха на бланките за брак,НО в 3 екземпляра.Това бе сравително скоро-април 2006.Чета с учудване,че има завишена тарифа за осиновяване.Ние платихме стандартните такси според учреждението.Само в ТУБ диспансера платихме 20 лева,но се сдобихме с красиви снимки на белите си дробове. Simple Smile.Никъде не "минахме метър"-хората си ни изследваха,както подобава.Но с радост забелязах,че при думите "за осиновяване са" ускоряваха работа и ако можеха "пришпорваха" нещата.Но тава бе във Варна.Може би всеки регион има своя политика?
Успех Ви желая !!Това така бързо ще мине и ще се забрави. Hug
Виж целия пост
# 14
Само в ТУБ диспансера платихме 20 лева,но се сдобихме с красиви снимки на белите си дробове. Simple Smile.Никъде не "минахме метър"-хората си ни изследваха,както подобава.Но с радост забелязах,че при думите "за осиновяване са" ускоряваха работа и ако можеха "пришпорваха" нещата.Но тава бе във Варна.Може би всеки регион има своя политика?
Много странно. На нас, през месец Юни 2006 г. в ТУБ диспансера ни взеха по 5 лева на бележка, т.е 10 лв. за двамата.  И като разбраха, че е за осиновяване, така се зарадваха. Започнаха едни пожелания за успехи, направо ме разтопиха. Бяха толкова мили. Никакви изследвания, прегледи и прочие. Само СПИН и Васерман ни взеха кръв, в частна лаборатория и платихме по 20 лв./на човек. Но бяха готови същият ден, а не след ... 7 дни ли беше, 10 дни ли беше в поликлиниката. Личният лекар ми каза нещо такова, стрували по 8 лв. за ... еди колко си дни. Въобще не ги запомних, защото нямах нерви да чакам толкова много. Знаех принципно, какво чакане ме очаква и реших, че не си струва икономията на някой лев. И тези цени в София, почти по същото време. Всеки си прави каквото си иска.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия