Зъб и ваксина ...

  • 445
  • 3
Извинявайте ако се повтарям, нямам много време да търся стари теми затова набързо.
Имам два въпроса:

Единият е за зъбите - има 8 зъбки отпред и ще пробива кътник, освен че е подуто, мястото е и синьо-лилаво. Нормално ли е или трябва да се консултирам, и с кого (зъболекар или педиатър)?

И вторият ми въпрос е за ваксината, полиомиелитната. Трябва да направим първа реимунизация. Досега сме слагали от живата ваксина, за която после четох доста страшни неща. Дали може да се сложи от другата или трябва да продължим със същата с която сме започнали. И ако досега не е имало проблем, възможно ли е да възникне.

Благодаря на всички които се включат.
Виж целия пост
# 1
За зъба - нормално е, на сина ми така му ставаше, първо е червено и подуто, после лилавее (лекарката каза, че вътре във венеца се получава кръвоизлив, но не е опасно). после избива и понякога има нещо като парцали, които висят от венеца. Щом не се оплаква, няма страшно.
За полиомиалитната - щом не е дало лоши реакции на живата, няма проблем да сложите нея (понеже на сина ми такива слагаха, че и аз не знаех нищо, но истината е, след като изчетох 100 текста по въпроса, че живата е по-ефикасна, особено ако се появи епидемия, докато другата е по-безопасна, но по-ефикасна и по-дълготрайна). Но иначе, намя проблем да сложите от инактивираната сега, въпреки че сте започнали с жива. Това го четох, НЕ съм лекар.
Виж целия пост
# 2
Дали може още някой да даде съвет...
Виж целия пост
# 3
Съветвам те да попрочетеш повечко по въпроса защото не е шега.
При нашите близнаци първите чтири приема минаха все едно нищо не им е давано, но след петия прием имаме проблем / и то какъв/ вече девет месеца. Хубаво е да прочетеш, че не само живите и не само полиомиелитните ваксини водят до кошмарни реакции  Rolling Eyes
Успех!  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия