Чудно предястие

  • 2 158
  • 15
Вчера за 1 път влезнах в този подфорум и съм очарована Grinning Ето това е моята 1 рецепта

Какво ни е нужно за 1 порция:

1 домат (средно голям)
1 Ябълка
1 филия сирене
1 яйце
червен пипер (може лют)
Черен пипер

Режете домата на 4 филии, които нареждате в тиган под формата на 4-листна детелина, като преди това сте загряли 3-4 лъжици олио. Обелвате ябълката, след това изрязвате кръгла филия и от нея изрязвате с острието на ножа семките, така че да се получи шайба(ох, дано сте разбрали). Малко от останалата част от ябълката настъргвате върху доматите, после слагате филията сирене, върху нея шайбата ябълка и в дупката на шайбата чуквате едно яйце. Посолявате с пиперите и след като яйцето стегне, с шпатула сервирате произведението върху чиния.
Ще очаровате гостите! Да ви е сладко
Виж целия пост
# 1
Звучи много интересно и мисля да пробвам,но преди това да питам Thinking
Първо как една филийка от ябълката в/у 4 филийки от доматите?
И какво сирене слагаш? Обикновено,козе,топено,синьо??макар че с всяко едно от изброените ще е добре,май Thinking
Виж целия пост
# 2
ябалката колко е голяма за да се събере яйцето  newsm78
тигана трябва да е доста дълбок предполагам и с капак newsm78
звучи даста интересно но  newsm78
Виж целия пост
# 3
Камамбер, слагаш сиренето по средата на 4-те филии домат. Става като цветенце, един вид, После върху тях слагаш филията ябълка. Това, че доматите стърчат да не те плаши Wink
Аз слагам краве сирене, но добра идея ми даде да пробвам и с др сирена

Мамамиче, ами средно голяма или голяма. Дори яйцето да излезне, няма проблем.

абе трудно се обяснява, ама е страшно бързо и много вкусно  chef
Виж целия пост
# 4
Много интересно и вкусно звучи.
Обаче като за такива пишман-кулинарки като мен дали щу можеш да го снимаш някой път и да го покажеш, че нещо не можах да разбера кое къде отива
Мерси предварително
Виж целия пост
# 5
А яйцето как ще се обработи за да не е сурово не разбрах Sad.
Виж целия пост
# 6
А яйцето как ще се обработи за да не е сурово не разбрах Sad.
Ами всичко се реди в нагрят тиган  Peace
Наистина звучи много интересно, ще пробвам   bouquet
Виж целия пост
# 7
С каква дебелина трябва да е шайбата?

И аз много не мога да си го представя. разбрах това - ред домат, ред настъргана ябълка, ред сирене (парче), последен ред - ябълка, в чиято дупка се чуква яйцето.
Ама как доматите се подреждат като четирилистна детелина, не разбрах  newsm78


А и не мога да си представя смесване на домат с ябълка  newsm78 Трябва да се пробва наистина.

И аз бих помолила за снимка по възможност плс
Виж целия пост
# 8
Звучи интересно,но ми се струва,че яйцето ще остане сурово.Или пък доматите ще прегорят.
Виж целия пост
# 9
Ама как доматите се подреждат като четирилистна детелина, не разбрах  newsm78



Виж целия пост
# 10
Благодаря на Дикси за снимковия матрял Wink
Точно така се редят, но възможно най-долепени.
Шайбите домат трябва да са около 1/2 сантиметър, тоест не трябва да са тънки.
Ако случайно доматите започват да ви изгарят, вдигнете шайбата ябълка и така яйцето ще се разтече и по-бързо ще се опържи. Понякога и аз така правя. После връщате шайбата на мястото й и отгоре пльосвате вече готовото яйце.
Виж целия пост
# 11
Аз слагам краве сирене, но добра идея ми даде да пробвам и с др сирена
Аз си мисля че със синьо сирене и поръска от орехи ще стане интересно, още повече,че ще вървят на ябълката Flutter Мисля да пробвам тия дни, и без това ще ми останат сирена от киша, който съм замислила за довечера Mr. Green
Виж целия пост
# 12
И после да дадеш снимка! Praynig
Виж целия пост
# 13
Това предястие го гледах преди година-две по ТВ-то /в чеждо предаване за Национални кухни- този епизод беше за Българската Национална кухня/ и изглеждаше много добре, имаше много популярно българско име на ястие, но не мога изобщо да си го спомня, само помня че беше популярно за Брациговският край, което много ме изненада/тъй като имам братовчеди оттам/ и казаха, че изобщо не го готвят така. Hug Как немога да се сетя за името, от няколко дни му се чудя...
Виж целия пост
# 14
Звучи доста интересно!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия