За какво използвате оцет Балсамико?

  • 17 871
  • 42
Купих си онзи ден Балсамико, за да мога да сготвя пилешките бутчета на Butterfly и сега незнам за какво още мога да го използвам. Ние в къщи не употребяваме оцет...мъжат ми яде салатите само с лимонов сок...
От предишните предавания на Ути си спомням че той доста често го използваше при приготвяне на разни ястия и много го хвалеше.
Ще можете ли да ми дадете някои предложения, за да не си остане така в хладилника до изтичането на срока му. newsm78 
 
 
Виж целия пост
# 1
Ами аз си го слагам в салатата,НОнашият тати е готвач и от него знам,че се слага на месата,особенно на телешкото
Виж целия пост
# 2
Само за салати. Месата по принцип не ги киснем в оцет.
Виж целия пост
# 3
И аз го ползвам за салата. А и ще използвам да попитам кой е по-хубав? Белия или червения. Аз се чудих  какъв да взема и накрая хванах белия.
Виж целия пост
# 4
Аз червения повече харесвам.
Виж целия пост
# 5
На светлите салати (напр.зеле и моркови, ряпа ...)  - слагам от белия балсамов оцет.

Веднъж сложих от тъмния... и все едно зелето беше мръсно.
Вкуса си е пак супер, ама вида нещо не беше никак апетитен.

За това, тъмния го използвам предимно за печените чушки, салата с маруля... Сигурно и на други салати, ама сега не се сещам друго.

Фен съм на балсамовия оцет. В къщи имам и ползвам и 2та вида.
Виж целия пост
# 6
Аз само такъв ползвам - червен. Grinning За всички салати, които се подправят с оцет. Много съм доволна!
Виж целия пост
# 7
Много приятно става като се напръскат печени на тиган скара зеленчуци /по избор/.
Виж целия пост
# 8
Освен за всичко изброено до тук в Италия заливат и пармиджаното , ягоди , круши ..Но с балсамикото което  е доста отлежало , и не е фабрично  .То и е доста скъпо за разлика от това което го продават по нашите магазини.
Виж целия пост
# 9
какъв е този бял балсамик? няма такова нещо - покажете картинка, че ме заинтригувахте  Shocked
аз балсамико признавам само в района на Модена
другото си е обикновен оцет с оцветители - нема смисъл  Thinking
Виж целия пост
# 10
И аз друг освен Моденския не признавам , дори и Моденския който се продава масово по магазините не е толкова качествен от този който хората от тази област си произвеждат сами.Този кото се продава масово по хипермаркетите в Бг като го разклатиш и видиш колко е рядък може да си направиш изводите за кво балсамико става на въпрос.
Аз в България съм виждала и оцет балсамико в бутилки като нашенския винен оцет , по цвят също прилича на нашия винен оцет.Италианците ако го видат надписа Оцет Балсамико на обикновения винен оцет за главата ще се хванат.То българите сме спецове по побългаряването ...
Виж целия пост
# 11
Aceto Balsamico di Modena - един от най-древните продукти от средиземноморската кухня. Произвежда се в областта Модена, Италия от варен гроздов сок, размесен с фини вина, които се оставят да отлежат в малки бъчви. Има два основни вида оригинален оцет от Модена:
Капсула Бианка - отлежал най-малко 12 г.
Капсула Оро - оцет, отлежавал над 25 г.

Тези видове оцет са изключително скъпи. В магазините се предлагат бутлики с много по-ниска цена. Те се приготвят от варен гроздов сок, размесен с винен оцет и есенции. В България "Винпром" - Русе произвежда такъв оцет, който е с добри вкусови качества и на достъпна цена.
Салата за 4 порции се овкусява с 1-2 с.л.
Балсамовият оцет е със сладникав, леко кисле вкус и е подходящ за всякакви салати, супи, ястия и дори десерти. В Италия е много популярен десерт с ягоди и балсамов оцет.

Дано съм била полезна!  Hug
Виж целия пост
# 12
Aceto Balsamico di Modena - един от най-древните продукти от средиземноморската кухня. Произвежда се в областта Модена, Италия от варен гроздов сок, размесен с фини вина, които се оставят да отлежат в малки бъчви. Има два основни вида оригинален оцет от Модена:
Капсула Бианка - отлежал най-малко 12 г.
Капсула Оро - оцет, отлежавал над 25 г.

Тези видове оцет са изключително скъпи. В магазините се предлагат бутлики с много по-ниска цена. Те се приготвят от варен гроздов сок, размесен с винен оцет и есенции. В България "Винпром" - Русе произвежда такъв оцет, който е с добри вкусови качества и на достъпна цена.Салата за 4 порции се овкусява с 1-2 с.л.
Балсамовият оцет е със сладникав, леко кисле вкус и е подходящ за всякакви салати, супи, ястия и дори десерти. В Италия е много популярен десерт с ягоди и балсамов оцет.

Дано съм била полезна!  Hug

 doh Angry newsm34
Виж целия пост
# 13
Страшно съм ви благодарна за отговорите. Иска ми се да го пробвам на ястия и определено ще го направя в най-скоро време, въпреки че в момента изобщо незнам какво да сготвя, но ще измисля. Hug
Виж целия пост
# 14
gioia, просто дадох алтернатива за тези, които не могат да си позволят, а и да намерят оригиналния балсамов оцет. Този българският е по препоръка на Иван Звездев.
Не виждам кое те притеснява!?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия