Защо французойките са слаби?

  • 3 027
  • 20
Всички сме чували за френската кухня-кофи с майонеза , сини и кой знае какви още разцветки сирена , сосове...да не продължавам.Но французойките са елегантни и слаби.
Четох едно проучване по въпроса и искам да го споделя с вас.Много рядко съм в този форум и не знам дали вече не е писано по темата.Ако е така , се извинявам предварително.
Та каква била всъщност тайната-в бавното хранене.
Ето няколко начина-по възможност не яжте сами , а в компания и водете разговор по време на храненето.Тъй като знаем , че не е културно да се говори с пълна уста, ще трябва да преглътнем и тогава да отговорим , така удължаваме интервала между хапките.Дъвчиме бавно , наслаждавайки се на всеки залък.С храната трябва да има и питие-със закуската кафе или сок , за обяд и вечеря-чаша(две) вино.След всяка хапка , отпиваме от питието , като не забравяме преди това да попием устните със слафетка.Между първото и второто(или допълнителното) си оставете 2-3 минути почивка.Така е почти сигурно , че няма да изядете такова количество , каквото бихте изяли , ако погълнете храната за "норматив".Най- малкото , защото чувството за ситост се получава около 15 минути след като сме се нахранили.Така че , ако проточим вечерята поне за 45 мин. нищо чудно да се почувстваме сити още на средата на порцията.Дано.
А и всичко това изглежда толкова приятно.
Виж целия пост
# 1
Бъркаш нещо за слабите французойки Wink Виждала ли си им дупетата с какви габарити са Mr. Green

А иначе за бавното хранене сигурно е вярно! Лошото е, че в нашата традиция "бавно хранене" означава дълго седене на маса и голямо (като количество) плюскане!
Виж целия пост
# 2
Съгласна съм с всичко, което каза, но не и с това, че французойките са слаби. Живея във Франция и не съм останала с това впечатление. Наскоро братовчед ми и приятеля ми ми дойдоха на гости и стигнаха до извода, че не са видели нито една красива и че приличат на гъркините - с трътлести задници  Laughing
Виж целия пост
# 3
И аз така - за бавното хранене, може и да е така, обаче французойките хич не са слаби Mr. Green
Виж целия пост
# 4
както и германките. уж спортуват, хранят се здравословно, а изглеждат ужасно, с големи, широки задници. за масата говоря.
Виж целия пост
# 5
Там е работата, че не се хранят здравословно! Френската кухня е мит! Говоря за масовата публика и ежедневното хранене. Може в някои среди (с прислуга, например), или в големите и скъпи ресторанти да се поддържат традициите, но масата нагъва макарони, наденици, салами, картофи, мазни и сладки неща.
 
Освен това, каквото и да си говорим за нашите храни (щото ние умираме да се тръшкаме колко са изкуствени, вредни, и как в Западна Европа...., нали!), истината е, че вредните, изкуствени и генно модифицирани храни са там!  Ягоди с големина на домат виждали ли сте!? И били биологични ooooh! Е, сега ще ги настигнем  - вече и ние  ще имаме щастието да ядем такива благини! Като същински европейци Mr. Green Но това е друга тема!
Виж целия пост
# 6
ООоооо ,някога може да са били слаби,но сега не са особенно префинени ,а и са доста нисички повечето Flutter
Иначе тези съвети за бавно хранене и тн. са верни Peace
Виж целия пост
# 7
Моля , не ме яжте- нали ще намаляваме яденето.
Темата ми хрумна ,заради една вчерашна тема относно количеството храна изядена за вечеря.
А заглавието е същото като на статията , която четох.Забелязала съм по себе си , че ям определено време , а не количество- например ако докато вечерям, дъщеря ми ме викне за нещо и се забавя с нея , докато се върна вече ми се е отяло.
Исках само да помогна с идея.
Виж целия пост
# 8
Не знам всъщност откъде идва лафът "френско гадже", но доколкото знам, французойките всъщност не се славят с грацилна структура, даже напротив Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Това,че са слаби е мит.Навсякъде има слаби и пълни жени.Спомнете си някои от картините на известни художници.Повечето са творили в Париж.Всички модели са едрогърди,бели и пищни.
Виж целия пост
# 10
Много пъти съм била във Франция и нито слаби, нито красиви французойки видях. Това е мит. Да вземем най-известният им модел - Летисия Каста - доста закръглена и криви зъби  Laughing
Виж целия пост
# 11
Полезни съвети, БЛАГОДАРЯ  bouquet
Виж целия пост
# 12
Моля , не ме яжте- нали ще намаляваме яденето.
Темата ми хрумна ,заради една вчерашна тема относно количеството храна изядена за вечеря.
А заглавието е същото като на статията , която четох.Забелязала съм по себе си , че ям определено време , а не количество- например ако докато вечерям, дъщеря ми ме викне за нещо и се забавя с нея , докато се върна вече ми се е отяло.
Исках само да помогна с идея.

Идеите си ги бива дори са изпитани Peace
Виж целия пост
# 13
Аз се храня ужасно бавно, в сравнение с хората наоколо, и винаги съм била слаба, въпреки количествата храна, които изяждам  chef На работа ,уж всички колежки отслабват, ядат овесени ядки с кисело мляко, аз изяждам по два джоба за обяд и пак аз съм слабата. Според мен истината е и в поговорката - Закуската си изяж сам, обядът - раздели с приятел, а вечерята - дай на врага.
Много хора ядат за вечеря, като че ли се свършва света и от утре няма да има храна. След един нормален обяд,  за вечеря можем да се разминем и само със салата и с това няма да умрем от недохранване Laughing
Освен това доста се прекалява със сладкишите. Напоследък и на мен ми се налага, макар да не съм им фен, ама когато свекървата ти ги предлага, няма как да откажеш Laughing
Аз също не съм виждала хубава французойка по улиците  Rolling Eyes Ако някой види, да пусне снимка, но преди това да се увери, че не е българка!   Wink
Виж целия пост
# 14
Моля , не ме яжте- нали ще намаляваме яденето.

Ама ние не тебеее Hug Ние французойките ръфаме Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия