Агнешко на фурна

  • 3 211
  • 20
Агнешко на фурна

Агнешкото се прави на порции,
Всяка порция се осолява на вкус и се наръсва с чер.пипер.
Нарежда се в тавичка , облива се с  вода и отгоре се поставя фолио.
След час и половина агнешкото е готово,маха се фолиото и се запича още малко за да добие кафеникаво-златист цвят.





Виж целия пост
# 1
Не му ли е малко час и половина?Това е месото с което имам най-малко опит,почти никак.Аз и не го обичам много,ама все пак някога имам повод да го приготвям.
Виж целия пост
# 2
Не му ли е малко час и половина?Това е месото с което имам най-малко опит,почти никак.Аз и не го обичам много,ама все пак някога имам повод да го приготвям.
Агнешкото става бързо когато фурната е загрята силно и има фолио отгоре.
Месото е много крехко и около час и половина под фолио му стига ,понеже се пече още известно време и без фолио.
Зависи все пак и от агнешкото.
Нашето е домашно и агънцето е било на около два месеца.
Виж целия пост
# 3
ее,явно е съвсем младо! PeaceАз от магазина дори не знам какво биха ми продали! ooooh!
Виж целия пост
# 4
ее,явно е съвсем младо! PeaceАз от магазина дори не знам какво биха ми продали! ooooh!
Да  Peace

Забравих да пиша ,че фурната ми беше загрята на 300 градуса Mr. Green
Виж целия пост
# 5
А и като е нарязано на порции, му трябва по-малко време. Аз много често пека цяло агнешко бутче или плешка, тогава времето за печене е повече. Но и според мен за нарязано на парчета агнешко, покрито с фолио, това време е достатъчно (и моето агънце е домашно).
Виж целия пост
# 6
А и като е нарязано на порции, му трябва по-малко време.  Но и според мен за нарязано на парчета агнешко, покрито с фолио, това време е достатъчно
Peace
Да така е.
И става много вкусно  chef


(и моето агънце е домашно).
Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Аз пък в един съд си правя смес от олио.червен и черен пипер,чубрица.Режа агнешкото на порций,посолявам го,след това го овалвам в тази смес и редя в тавата.Отгоре поставям фолио и пека около час и половина.След това махам фолиото и запичам.
Виж целия пост
# 8
Аз пък в един съд си правя смес от олио.червен и черен пипер,чубрица.Режа агнешкото на порций,посолявам го,след това го овалвам в тази смес и редя в тавата.Отгоре поставям фолио и пека около час и половина.След това махам фолиото и запичам.
тъкмо и аз щях да напиша това и ме изпревари. само че не слагам чубрица. а в тавата също режа няколко връзки зелен лук. зависи от големината  - 2-3  връзки.
Виж целия пост
# 9
само че не слагам чубрица. а в тавата също режа няколко връзки зелен лук. зависи от големината  - 2-3  връзки.
2/3 връзки  пресен лук слагам когато го приготвям с ориз и гъби...става страхотно. Peace
Виж целия пост
# 10
Да не забравя - на агнешкото много върви самардалена сол, ама не тази от магазина, че тя на нищо не прилича - ни аромат, ни вкус. Който може да си набави от първа ръка...
Виж целия пост
# 11
Правила съм агнешкото като Веси. Страхотно е,опитайте!
Виж целия пост
# 12
Агнешко на фурна

Агнешкото се прави на порции,
Всяка порция се осолява на вкус и се наръсва с чер.пипер.
Нарежда се в тавичка , облива се с  вода и отгоре се поставя фолио.
След час и половина агнешкото е готово,маха се фолиото и се запича още малко за да добие кафеникаво-златист цвят.






аз  го слагам върху  легълце от пресен лук
и добавям джоджен  -> но не нарязан а на  клонки
  bouquet
Виж целия пост
# 13
аз  го слагам върху  легълце от пресен лук
и добавям джоджен  -> но не нарязан а на  клонки
  bouquet
Ще го пробвам и по твоя начин.
Благодаря ANGYA
  bouquet
Виж целия пост
# 14
Аз добавям чесън и пресен розмарин, освен солта и черния пипер Wink Преди това може да се накисне в марината от зехтин, лимон и риган.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия