След епилация

  • 4 937
  • 23
Какво използвате след епилация(с депилатор)-дамски лосион или някакво кремче?
Виж целия пост
# 1
Какво значи депилатор - епилатор или депилатоар?
След епилация, т.е. отскубване на косъма по някакъв начин използвам бебешко олио за успокояване на мястото. Пробвах няколко неща и това най-бързо премахва червенината. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Имам предвид епилатор.Sorry за грешката.В бързината не гледам какво пиша.
Виж целия пост
# 3
Веднага след епилация - спирт 70% и след това бадемово масло на Икаров - краката ми не се зачервяват и възпаляват както преди.
Виж целия пост
# 4
Има и едни лосоини за подтискане растежа на косъма. Някой ползвал ли ги е? Има ли ефект?
Виж целия пост
# 5
Цитат на: meri_ark
Има и едни лосоини за подтискане растежа на косъма. Някой ползвал ли ги е? Има ли ефект?


Имат ефект, но само когато се ползват редовно - минимум веднъж дневно. За съжаление ако спреш да се мажеш - отново започват да растат със старото темпо  Sad
Виж целия пост
# 6
Една козметичка ми каза, че след епилация /с кола/ подкожните косъмчета се мажат с кислородна вода 6% за да избият по бързо. Не съм пробвала.
Аз след епилация не се мажа с нищо, поне няколко часа.
Само триъгълника с пудра или спирт.
Виж целия пост
# 7
Аз съм си сложила розова вода в едно флаконче с помпичка (от някакъв балсам за коса на Ейвън беше). След епилиране се напръсквам обилно с розовата вода и готово.
А понякога използвам за целта бебешка пудра.
Виж целия пост
# 8
Аз изчаквам малко и после мажа или с бебешко олио или със зехтин.
Виж целия пост
# 9
Ползвам лосион за тяло на Bettina Barty.
Виж целия пост
# 10
Бебешко олио.
Виж целия пост
# 11
Ползвам крема на Дева, за след депилация, но става и след епилация. Много съм доволна. С лаика и слънчогледово олио е.
Виж целия пост
# 12
аз пък си заливам краката с ледена вода, подсушавам и слагам бебешка пудра. Като си правя кола маска на лицето(махам си т. нар детски мъхчета по челото) се обтривам с ледени кубчета и после антисептична пудра.
Виж целия пост
# 13
Цитат на: Eva
аз пък си заливам краката с ледена вода, подсушавам и слагам бебешка пудра. Като си правя кола маска на лицето(махам си т. нар детски мъхчета по челото) се обтривам с ледени кубчета и после антисептична пудра.

 Rolling Eyes Аз знам, че след епилация /епелираната зона/ не се мокри с вода, поне трябва да минат няколко часа, най-добре на другия ден или се маже с крем забавящ растежа на космите.
Най-добре да кажи Ренци.
Виж целия пост
# 14
Миленика, много си права.
След епилация/независимо каква/ не е добре да се мокри мястото поне 2 часа. Кожата е чувствителна тогава, а къпането изсушава кожата и може да ви заболи или да се зачервите.
Аз след кола ползвам едно специално ментово олио, което се продава за салоните, но бебешкото олио върши точно същата работа и е чудесно. Все пак кожата на бебетата е най-нежна и се предполага, че продуктите за тяхната кожа са най-щадящи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия