банка за кърма

  • 643
  • 12
Здравейте,
за съжаление кърмата ми е на привършване, ако моге да се изразя грубо:( вече цяла седмица опитвам какво ли не, изчетах всичко във форума по тази тема и не става и не става. Сутрин имам и се нахранва - стига му, но вче към следобедните хранения-много трудно става положението, гардите ми са съвсем изцедени, той реве, защото остава гладен  .......... тъй като не ми се иска от сега да му давам АМ, съм решила да закупя замразена кърма от банка за кърма и да го дохранвам поне с кърма и то тогава когато видимо остава гладен ..... ще ми е от полза ако споделите какво смятате за идеята? Говорихме с хората от тази "банка" - правят се изследвания на жените, изцеждат се на място, би трябвало да е достатъчно сигурно? Мислите ли? Благодаря ви!!!
Виж целия пост
# 1
Моя приятелка дарява кърма в банката. Правят им изследвания още преди да ги запишат и следят много стриктно за хигиената. Аз не бих се притеснявала за това. А банката продава ли кърмата всъщност? Защото бях останала с впечатлението, че малко жени даряват и количеството, което имат е само за деца с алергии и други болести, които не позволяват захранване с АМ.
Виж целия пост
# 2
да, вчера разговаряхме с тях .... искат акта за раждане и направление от личния лекар на бебеока и евентуално документ от алерголок и тогава кърмата е безплатна, но ако не минем през алерголог се заплаща .... казаха да заповядаме, щели да ни обяснят как се съхраняв и всичко .. дано да продават, утре ще ходим да купуваме ..
Виж целия пост
# 3
ООО - взимах аз. Много бях доволна.  Peace Прегръщам идеята.
Когато не е алергично детето се плаща. Но - кърмата не стига за неалергичните деца, понеже алергичните са с приоритет. На нас редовно ни даваха по по-малко от нужното ни. Аз взимах 2 месеца, после все не достигаше за нас и спрях - за което съжалявам, трябваше да се разхождам по-упорито до там и може би щях да успея до 6ти месец. Но пък околните ми ме гледаха с голямо недоверие  - и това може би оказа влияние - нямах никаква подкрепа. Имай предвид, че ще има много хора, които ще ти кажат че не са съгласни. Настройвай се за това.
Виж целия пост
# 4
Да, аз вече имам менния по въпроса .... майка ми веднага ми изнесе лекция за рисковете ..... но аз съм решила, по-добре от АМ Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Абсолютно.
Виж целия пост
# 6
Чудесно е желанието ти да даваш кърма на бебето Grinning Можеш да си сигурна в банката за кърма - наистина всичко е под строг контрол. Проблем обаче е недостигът на донорки и на кърма съответно.
Бебенцето ти е много малко и не си спирала да кърмиш - така че имаш всички шансове да увеличиш кърмата. Искаш ли да разкажеш по-подробно какво е положението, как се кърмите, как са ти гърдите, какво е наддаването досега и какво си опитала през тази седмица - ще е хубаво да се види цялостната картинка и така може да се изработи индивидуален план за вашия конкретен случай, за да имате успех Grinning Ако решиш да опиташ, пусни нова тема в Кърмаческия за повече мнения или може да ми пишеш на ЛС, ако предпочиташ.
Виж целия пост
# 7
Аз бях донор на кърма, когато родих. На всяка мама преди да стане донор и се правят изследвания, а след това всеки път като носиш кърма изследват всяка една банка, която си занесла и ако има проблем я бракуват.Така, че от гледна точка на хигиена и стерилност не трябва да се притесняваш. Иначе действително недоносените бебоци са с предимство, но дано ви дадат и на вас.
Виж целия пост
# 8
Само да уточня, че донорките се изцеждат в къщи, а не в банката.

Но това не означава, че хигиената е намалена.

Успех!
Виж целия пост
# 9
Ние се отказахме от банката за кърма - причината беше, че докато му давахме кърма бебето акаше със страшна слуз в изпражненията и правихме изследвания за микробиология и ходихме при педиатъра няколко пъти.

Щом минахме на АМ детето започна да си ака нормално и се успокои.
Според нашия педиатър кърмата е обработвана вече и голяма част от хранителните й вещества са разградени. Няма същата стойност като прясната кърма. В АМ мляко си има добавки, които да постигнат ефекта на прясната кърма. Освен това не е ясно с каква храна е била донорката и детето реагира на различните храни.

Мисля че направихме добър избор - все пак АМ е контролирано и произведено точно за бебета, които не могат да бъдат кърмени.
Виж целия пост
# 10
въпросът според мен е за какво се изслидва дарената кърма- за бактерии, лекарства, наркотици?
Чувала съм разказ за донор на кърма със сериозен проблем.

не съм съгласна с това
..... но аз съм решила, по-добре от АМ Simple Smile
Виж целия пост
# 11
въпросът според мен е за какво се изслидва дарената кърма- за бактерии, лекарства, наркотици?
Чувала съм разказ за донор на кърма със сериозен проблем.

Боже! Би ли споделила за какъв проблем става въпрос? Бих искала да предпазя детенцето си от евентуален проблем, вече ползвахме банката. Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 12
Аз бях донор на кърма, когато родих. На всяка мама преди да стане донор и се правят изследвания, а след това всеки път като носиш кърма изследват всяка една банка, която си занесла и ако има проблем я бракуват.Така, че от гледна точка на хигиена и стерилност не трябва да се притесняваш. Иначе действително недоносените бебоци са с предимство, но дано ви дадат и на вас.

Наистина е така. Имай в предвид гърдите си ги миеш с дезинфектант след всяко изцеждане, изварява се помпата, всеки път се изследва и наистина се бракува, ако й има нещо. В началото що кърма са ми бракували, направо ми се плачеше, даже мислех да се отказвам, но една много симпатична лаборантка ме разубеди да не се отказвам и все пак успяхме да стигнем до читава. И изследват за всичко. Но алергичните дечица са с предимство и няма много донорки.  Другото, което е кърмата преди да се изследва минава през пастьоризация.Дано да имаш успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия