помощ! имам мигрена

  • 1 748
  • 5
откакто се роди пьрвото ми детенце (преди 4 години ) имам поне 2-3 пьти месечно пристьпи на ужасно главоболие. Невроложката, при която ходих ми обясни, че е на хормонална основа и ми изписа ривотрил. никакьв ефект нямаше само дето ходех като дрогирана. пих го около година и нищо, така че моля ви, дайте друга идея, че ще пукна вече. голям зор е пьк и имам второ бебе, за което трябва да се грижа. не мога да си позволя да легна и да викам ох
Виж целия пост
# 1
Едва ли ще съм ти от голяма полза, защото уви не разполагам с координати за това, което ще споделя, но все пак е някаква информация и ако имаш възможност сама би могла да откриеш нещо...
Аз имах подобен проблем преди няколко години. Ходих на невролог, изписа ми както на теб "дрога", ходех като замаяна ако изобщо можех да стана от леглото.Гледаха ми очни дъна, налягане, всякакви щуротии...
Това, което ми помогна и до ден-днешен нямам никакви проблеми беше иглотерапията. Имаше клиника по китайска медицина в спортната школа на ЦСКА/квалифицирани китайски лекари, специализирани само в традиционна китайска медицина/, но от много години не са там. Доколкото знам само един от тези лекари е останал в България, но за съжаление нямам координати.
Направиха ми само един курс на лечение/20 процедури/ и главоболие от тогава нямам.
Надявам се скоро да се оправиш, знам колко е неприятно Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Виж сега, за мигрена и изобщо за неврологични заболявания се пият лекарства САМО по предписание на лекар. Аз пих Диваскан по схема 3 месеца и Транксен само първия месец. Имаше подобрение, стигнах до 1 пристъп на месец, около датата на менструация. Когато забременях нито веднъж не ме боля главата. Когато ми се възстанови цикъла пак започна главоболието, но пристъпите са по-леки...
Иди на невролог. Аз мога да ти дам координатите на моя, но той е в частна клиника и не знам дали имаш възможност да плащаш прегледите  Embarassed
Виж целия пост
# 3
мнооооо често мигрената е психосоматична, т.е. тялото реагира на някакъв проблем на психична основа. Не можеш да разтовариш напрежението и се тръшваш, избива от някъде. Поне при мен беше така. Когато го осъзнах и поработих над този проблем ми изчезнаха безпричинните, ужасни главоболия. От 4 години не съм имала нито един пристъп, за разлика от преди, когато на 10 дни прекарвах по един в ужасни болки. Имай пред вид, че работата ми е доста натоварена, а в мометна съм майка на близнаци-момчета.
Опитай с психотерапия. И иглотерапията също действа, но причината е в начина на приемане на околния свят.
Виж целия пост
# 4
аз от личен опит не знам , но мама е криза след криза и то след като ме е родила вече 26 год. Единственото което донякъде и помогна беше иглотелапията , но тя пък не изкара целия курс и сега все едно е в началото.
Виж целия пост
# 5
Бих ти препоръчала хомеопатия. Има голям ефект. Но мигренозните болки, не са задължително мигрена.... Само е ще ти кажа че сестра ми 15 години ходи по лекари (от 9 годишна) с ужасни болки, който и пречеха да гледа, предизвикваха гадене и повръщане...
Положението се подобри след гладолецение и мануална китайска терапия, а сега след втория хомеопатичен курс, вече повече от месец не се  е оплаквала от нищо...
Мога да ти дам координати на лекари хомеопати, но ми пиши ЛС.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия