висок пролактин - напълняване

  • 35 440
  • 40
Здравейте!
Отворих нова тема, защото на старата не й беше много точно заглавието, а и тя засягаше друго.
Преди 6 месеца за 1 седмица качих 10 кг., през останалото време досега качих още 5. Сега съм 15 кг. нагоре от лятото, нито една дреха не ми става и се чувствам като ....(по-добре да не казвам). Изобщо не съм променила начина си на живот - не ям повече - напротив - направих гастрит и диетата ми е доста строга, но въпреки всичко кантарът редовно ми къса нервите. Качвам ли качвам...
Наскоро открих, че пролактина ми е 2 пъти над норма.
Възможно ли е той да влие на теглото? Нямам проблем с щитовидната жлеза.
Също така при висок пролактин поддържа ли се темпетарура 37-37.5? Или просто като отида в офиса и ми скъсат нервите и всичко е от стрес.
Не съм раждала, не кърмя.
Виж целия пост
# 1
Хм, интересно, не се бях замислила дали този проблем има връзка с напълняването!

Аз също съм склонна да напълнявам бързо- за отрицателно време мога да кача 10 килца без проблем! Но това го свързвам по-скоро с проблема с щитовидната ми жлеза отколкото с високия пролактин.

Ще ми е интересно да прочета и други отговори!
Виж целия пост
# 2
На мен лично за първи път ми се случва такова екстремно качване на килца без да си похапвам. А и дори да похапвам колко трябва да се тъпча и с какво за да кача за 1 седмица 10 кг?
Виж целия пост
# 3
Не, мила, категорично пролактинът няма отношение към качването на колограми. Към фертилността обаче - да.
Отиди на ендокринолог.
А това как за една седмица си качила 10 кг ми се стори повече от странно?... Ако наистина е така, проблемът ти е доста сериозен.
Виж целия пост
# 4
Сигурна ли си в щитовидната жлеза? Правила ли си антитела или само Т4 и ТСХ? Такава температура имах когато си "отхранвах" хашимотото...
Виж целия пост
# 5
От хормоните единствено с пролактина има проблем.
T4 и TCX са ми в абсолютна норма.
Ходих на еднокринолог. Сега чакам ядрено-магнитен и после ще влеза в ендокринологията за 2-3 дни да ми направят на място всички изследвания.

Но това с напълняването си остава мистерия и за мен и за всички доктори досега.
Възможно ли е от стрес да ми се обърка чак толкова метаболизма?
Виж целия пост
# 6
От хормоните единствено с пролактина има проблем.
T4 и TCX са ми в абсолютна норма.
Ходих на еднокринолог. Сега чакам ядрено-магнитен и после ще влеза в ендокринологията за 2-3 дни да ми направят на място всички изследвания.

Но това с напълняването си остава мистерия и за мен и за всички доктори досега.
Възможно ли е от стрес да ми се обърка чак толкова метаболизма?

Това, което ще кажа няма пряко отношение към проблема ти, но искам да отбележа, че при повишени стойности на пролактин има занижени на прогестерона. Двата хормона се намират в положение на скачени съдове, ако мога така да се изразя.
Що се отнася до стреса, чувала съм за пролактина, че може да се повиши. Наистина странна работа е твоят случай..
Виж целия пост
# 7
Здравейте! Аз открих че имам проблем с пролактина миналата година, след като цикалът ми изобщо не дойде. Има значение нивото на пролактина с килцата. Аз също за кратко време качих 10-12 кила, после и от хапчетата. Докторите при които ходих задължително ме разпитваха за теглото-рязко повишаване или понижаване. Сега пак не ми идва , а не съм бременна (3-те теста които направих го потвърдиха), така че сигурно пак е пролактина. Ако е висок пролактина не може да се забременее - това също беше причина да отида на лекар. След като го понижих с Парлодел забременях.
Виж целия пост
# 8
Здравей.Като човек който вече 6 години има проблем с пролактина,мога да ти кажа че последиците от неговото високо ниво са: рязко напълняване, подпухване, липса на менструация от което следва и трудно забременяване, изтичане на секрет от гърдите при по високи стоности и наличие на специфично окосмяване по лицето и тялото.
Трябва ти консултация с ендокринолог, който ще ти назначи лечние.Желая ти успех.
Виж целия пост
# 9
Здравей.Като човек който вече 6 години има проблем с пролактина,мога да ти кажа че последиците от неговото високо ниво са: рязко напълняване, подпухване, липса на менструация от което следва и трудно забременяване, изтичане на секрет от гърдите при по високи стоности и наличие на специфично окосмяване по лицето и тялото.Трябва ти консултация с ендокринолог, който ще ти назначи лечние.Желая ти успех.

Mила, окосмяването е свързано с тестостерона, а не с пролактина. От друга страна висок пролактин не предполага задължително завишени нива на тестостерон, последният по-скоро навежда на мисълта за СПКЯ, което пък е свързано с редица други хормонални нарушения, чиято симптоматика може да се съотнесе и с напълняването, и с нарушения в менструалния цикъл .
Виж целия пост
# 10
А я да попитам тези от вас, които са или са били някога с високи нива на пролактин: как ви действа това на либидото?
Защото при мен е малко "кърфица в купа сено" да търсиш, което определено ме притеснява. От няколко месеца последното нещо за което се сещам правенето на секс  Cry
Виж целия пост
# 11
ами не е съвсем вярно това zа окосмяването. Аz съ6то съм с пови6ен пролактин и вси4ки лекари ме питат как ми е окосмяването и дали имам окосмяване на гърдите и иzоб6то. Бяха ми обяснили каква е връzката, ама  ooooh!
Вси4ки други хормони са ми в норма. Аz съ6то напълнях с 10 кг и сваляне няма.  Sad
относно либидото, ами не´съм zабеляzала раzлика. Милото съ6то не се е оплакало до сега.  Joy  Joy  Joy
Виж целия пост
# 12
ами не е съвсем вярно това zа окосмяването. Аz съ6то съм с пови6ен пролактин и вси4ки лекари ме питат как ми е окосмяването и дали имам окосмяване на гърдите и иzоб6то. Бяха ми обяснили каква е връzката, ама  ooooh!Вси4ки други хормони са ми в норма. Аz съ6то напълнях с 10 кг и сваляне няма.  Sad
относно либидото, ами не´съм zабеляzала раzлика. Милото съ6то не се е оплакало до сега.  Joy  Joy  Joy


Мила, след като са ти обяснили, ама не помниш какво точно -  не се изказвай неподготвена.
Нищо лично!
А връзка между либидо и висок пролактин наистина няма.
Виж целия пост
# 13
ами помня достатъ4но zа да zнам 4е има връzка между окосмяване и висок пролактин и о4евидно не съм единствена. Това което не помня е обосновката и винаги мога да я намеря просто не ми се рови.
Не е ли4но и не се zаяждам. Просто нека се zнае 4е има връzка.
Виж целия пост
# 14
Преди няма и месец ми правиха пълни изследвания ... по неизвестни причини за лекарите съм качила над 15 килограма за много кратък период от време .
Правиха ми компютърна томография , изследване на хормоните , кортизол и още няколко изследвания и нищо ...
Много ми е криво , разни познати подхвърлят - ооо ама ти добре си похапваш ...  #Cussing out
А през въпросния период от време за който качин тези кила бях в страхотен стрес и честно казано не съм яла въобще повече от обичайното . А и движението ми беше повече от преди това , защото ми се налагаше да ходя повече .
Писна ми да ходя по лекари и всички да вдигат рамена . Последния специалист в кавички ми изписа Glucophage - това е лекарство при хиперинсулин и диабет ІІ , а аз не съм с диабет .
Каза ми , че подпомагало отслабването .
Пия го и нищо .
От някакви малки количества храна качвам килограмите като луда .
В последните дни направо щях да се хвърля то някъде ...
След събота и неделя се качвам на кантара и ми показва 4 кила повече ... егаси .
А ето какво съм яла за двата дена . 
В събота до два не съм яла нищо , в два ядох банан , после към 4 салата и супа , а вечерта солети .
В неделя - пак късно станах - портокал към два , към 5 салата и пиле с ориз и на вечеря поръчахме китайско - ядох ориз и пиле и пих кола .
Вие кажете дали от това се качват 4 килограма - и не са вода , не мога да си закопчая дънките .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия