За профилактиката на водомерите

  • 1 097
  • 6
Здравейте, мами!
Правя проучване в кои градове в България се прилага разпоредбата за задължителна профилактика на водомерите. Според Закона за измерванията, водомерите за топла и студена вода подлежат на проверка на всеки пет години. Няма значение, че водомерът ти може да е почти нов - задължително си плащаш по минимум 25 лева на уред. В Русе профилактиката се извършва от две частни фирми и като ги питах защо е толкова скъпо, при положение, че определаната от държавата такса за това е само 8 лева - ми отговориха, че това били частни фирми и те си определяли цените. И на всичкото отгоре никой не ти гарантира, че те наистина проверяват състоянието на водомера. Нищо чудно изобщо да не го отварят, а само да си прибират паричките от нас. Много съм възмутена! Сега трябва да платя 50 лева за двата водомера, които имаме. А при вас как е?
Виж целия пост
# 1
Това не го знаех, но ако започнат пак мошеничествата разни частни фирми, свързани със съответния монополист, както стана с топломерите например, имам готова стратегия. Ще сваля старите водомери и ще купя нови от магазина. После ще ги извикам мошениците от Софийска вода да ги узаконят. На фирмите, които проверяват, няма да им дам и стотинка. Направо нови.  Преди време тук в съседен блок едни хора бяха така прецакани и то целия вход. Платиха за тези проверки, а после проверяващите им съобщиха, че абсолютно всички водомери във входа не мерят точно и накараха хората да си купят нови водомери. За справка - един нов водомер от магазина е с гаранция  и струва 28лв. за студен и 30лв за топъл. От къде на къде ще им плащам 25лв за пикливата им проверка, като така или иначе ще ни накарат да си купуваме нови #2gunfire 
Виж целия пост
# 2

Да разбирам ли, че досега не са ви карали да правите такава проверка на водомерите? Защото нас вече втори път ни карат- преди пет години пак се оръсихме с близо 20 лева /тогава само един водомер плащахме/....
Виж целия пост
# 3
Да, нас не са ни карали, но знам за други, тях ги накараха. При нас не виждам кой ще им плати от входа, такива са модели всичките  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Обаче, при нас в Русе са измислили друга гадост - който не си направи тази профилактика на уредите, начисляват по 12 кубика вода на човек #Crazy, защото се водел нередовен! Ние както сме четирима - това прави 48 кубика вода за два месеца. И като сметнем по 1.20 лв. - излиза, че искам - не искам трябва да я направя тази профилактика!
Виж целия пост
# 5
Нямаш сметка от това, по-добре си купи нови водомери и ги обяви в службата за узаконяване. То така или иначе пак ще те накарат след проверката да го направиш. Уж се задръствали и не мерели точно от песъчинките във водата, така обясняват, мътните ги взели  Confused Спестяваш си поне таксата за проверка и не става на тяхното Mr. Green Гадове. 
Виж целия пост
# 6
Наистина са големи гадове! Представи си - аз трябва да плащам за евентуалната повреда на уреда от некачествената вода, която те ни подават - е, това само в България може да се случи! Мисля дали да не занимая с казуса Комисията за защита на потребителите newsm78
А дали не мога да ги осъдя за това, че ми повреждат уреда с некачествена вода? Ама като и знам и правсъдната ни система на какъв хал е...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия