Какво става, бе?!....

  • 1 793
  • 39
Цялата първа страница е залята с негативни теми - едно детенце е наречено лайняр от лелката, друго е целунато от чичкото в училище (най-вероятно добронамерено), третото го малтретирали...  Rolling Eyes

Толкова ли сме зле?  Thinking
Виж целия пост
# 1
Вчера точно това си мислех - че последните дни направо ме е страх да вляза тук. Особено както ни предстоят ясла и градина.
Виж целия пост
# 2
И аз съм в потрес. Другата седмица, синът ми тръгва на детска градина. Като отворих и и видях темите, ми настръхна косата.
Виж целия пост
# 3
Става това, че и родители и учители са много изнервени. Няма правила, няма граници.
Съвместявам соц. принципи - всяко дете на ясла от бебе, ниски цени, малки заплати на лелки с претенции на родители.
Едно се напишкало - 20 стр. тема, друго се наакало - айде още 20.
Ми някой да се постави на мястото на лелите, по цял ден да мие лайняни гъзове и да се съобразява с всяко дете.  
1 родител иска ябълка за закуска, друг - баничка, трети - ананас с прошуто.
Виж целия пост
# 4
Става това, че и родители и учители са много изнервени. Няма правила, няма граници.
Съвместявам соц. принципи - всяко дете на ясла от бебе, ниски цени, малки заплати на лелки с претенции на родители.
Едно се напишкало - 20 стр. тема, друго се наакало - айде още 20.
Ми някой да се постави на мястото на лелите, по цял ден да мие лайняни гъзове и да се съобразява с всяко дете.  
1 родител иска ябълка за закуска, друг - баничка, трети - ананас с прошуто.
скъпа, майка ми е по образование детска учителка, работила е в детска градина с години, но от повече от 15 години не работи там, защото не й харесва и защото парите са малко.Работила е какво ли не, вкл. и продавачка на женския пазар, но не е останала в детската да тормози децата и да ги нарича лайнари, както  направиха нейни колежки  Wink
Хайде стига с тези малки заплати на лелите и малко пари за градините- всяка градина и ясла с добро управление измъква пари от общината и си контролира персонала, но работата не е за всеки  Wink
А иначе наистина хората са много изнервени и мнителни, просто времената са такива Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Ми някой да се постави на мястото на лелите, по цял ден да мие лайняни гъзове и да се съобразява с всяко дете.  
1 родител иска ябълка за закуска, друг - баничка, трети - ананас с прошуто.

ти това сериозно ли? това им е работата. като не им харесва, прав им път, но щом я работят трябва да си изпълняват задълженията както трябва и да понесат наказание, ако не се справят. Във всяка работа има и неприятни моменти, може да не са точно лайняни гъзове, но достатъчно гадни и стресиращи. не може това да е оправдание за несвършена работа, или арогантно поведение.
Виж целия пост
# 6
И з като Dona  се страхувам да чета последните дни,защото  от утре и ние сме на ясла .
Явно има и такива случаи и те не трябва да останат некоментирани.Обаче верно ми дойдоха в повечко,сега със свито сърце ще заведа утре дребчи на ясла....за пръв път,първи ден.Стискайте палци моля !
Виж целия пост
# 7
И аз снощи си легнах с тая мисъл. Като се сетя, че тепърва ми предстои да давам Мони за първи път на ясла/ градина, а още си е с памперс ...
Виж целия пост
# 8
моя син от скоро е на ясла, и забелязах че не му сменят памперса цял ден (той е до 3 часа там) ,и снощи пратих мъжа ми да се говори с лелките- говорили са надълго и нашироко половин час, и са му се извинявали и обяснявали  Wink Ами ако си траете,не вярвам нещо да се промени, нали  Wink
я по- спокойно- има и такива моменти, но както и във вашата работа, се обръща внимание на пропуските и се продължава напред Peaceвсичко ще е наред  с яслите!
Виж целия пост
# 9
Dona, tety, blizna4e, bobi_bgd не се шашкайте! Вярно е, че се случват лоши неща и това е нещо, с което трябва да се борим. Но не си мислете, че винаги и навсякъде е така. Просто тук в повечето случаи хората споделят проблемите си. Аз например съм много доволна от яслата на дъщеря ми, но няма смисъл да отварям тема "в нашата ясла всичко е наред"  Simple Smile
Това, че неприятните теми стават все повече наистина е знак, че трябва да направим нещо, това не може да се търпи. А причините са много и трудно преодолими - няма конкуренция (децата са повече от местата в градините), заплатите на педагозите са убидно ниски и т.н.
Виж целия пост
# 10
И аз се наплаших направо какво става във "външния"свят- ние още с нищо не сме се сблъсквали и се ужасих меко казано.Сега незнам с какъв акъл и с какви тревоги ще се пускаме на ясла другата седмица  Sad .Но нали и свестни хора има все пак-дано на такива попадне детенцето ми, а и вашите  Sad
Виж целия пост
# 11
Не мисля, че има особена промяна от времето, когато нямаше такива теми тук.
Когато давах детето си на ясла не четях "Нашите деца" и го давах по-спокойно.
Не бива да си позволяваме няколко случки и интерпретации да ни носят допълнителни нерви, че и без тях сме достатъчно напрегнати.
Стискаме палци на всички дечковци - малки и големи!
И по-ведро, че от нас зависи, а не от централните новини...
Виж целия пост
# 12
Става това, че и родители и учители са много изнервени. Няма правила, няма граници.
Съвместявам соц. принципи - всяко дете на ясла от бебе, ниски цени, малки заплати на лелки с претенции на родители.
Едно се напишкало - 20 стр. тема, друго се наакало - айде още 20.
Peace
като се сетя, че тепърва ми предстои да давам Мони за първи път на ясла/ градина, а още си е с памперс ...
Ами детето е на 2,4г. Защо не си му свалила още памперса?!? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
нали идеята на форума е да споделяме, търсим мнения, информация, решения на проблемите си???? има вярно, негативизъм в първата страница, е какво да правим? да си затворя ли очите за това, което не приемам за правилно, или не съм сигурна дали не ме е хванала параноя?
не приемам възпитателя да целува детето ми, но за да не тръгвам с рогата напред, питам за мнението на другите майки...
сега , като ме тормози друго, не смея да пусна тема, че съвсем ще изчерногледим....
Виж целия пост
# 14
Аз например съм много доволна от яслата на дъщеря ми, но няма смисъл да отварям тема "в нашата ясла всичко е наред"  Simple Smile
А може би има нужда, знаеш ли  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия