Кога започват да растат зъбките?

  • 18 704
  • 16
Кога започват да растат зъбките?
Отгоре или отдолу да чакаме първите?
Колко време може да продължи пробиването на първото зъбче?
Габи е много неспокойна от 2-3 дни, възможно ли е да са започнали да излизат зъбчетата?
Виж целия пост
# 1
Различно започват да растат.
В книгите пише, че първо излизат долните централни резци. След това от горе същите. Но има бебета, на които излиза първо кучешки или някой друг зъб.
Ето схема на растежа.
А за колко време излизат - ние чакаме първите две зъбчета, които сега /10,5 мес./ почти са пробили, от 4мес. Shocked  ooooh!
Виж целия пост
# 2
Мисля че ви е рано з зъбче,доколкто знам започват от 4ти месец ,но може и чак в 10ти,11ти даже има случаи и след годинката да се появят първите.Строго индивидуално е и не е проблем дали по-късно или по-рано.
Виж целия пост
# 3
Наистина при всички деца е различно.При синът ми избиха на три месеца и излизаха точно както е по схемата,а сега на Маги избиха на 4месеца и първите три бяха отдолу,следващите два отгоре,но страничните резци и сега последно излезе пак отгоре вече централен и виждам , че и другият такъв е на път да се покаже.
Виж целия пост
# 4
много е рано за зъби - понеже и ние се лигавим попрочетох мнения - ама никъде не прочетох на два месеца да са избили...
Затова пък лигавенето можело да продължи с месеци  #Shocked  Освен това на нас са ни подути венците - тук таме - но така както усещам ни е още рано  Rolling Eyes

така или иначе не сам прочела някое бебе да е проимало зъбки на два месеца... В книгите пише между 6 и 8 месец - +/- 2 месеца. Някои изключения проимват и на три... но на два....

да не са възобновили се колики? много по-вероятно - особено ако се захранвате със сокчета...
Виж целия пост
# 5
Цитат на: catnadeen
много е рано за зъби - понеже и ние се лигавим попрочетох мнения - ама никъде не прочетох на два месеца да са избили...
Затова пък лигавенето можело да продължи с месеци  #Shocked  Освен това на нас са ни подути венците - тук таме - но така както усещам ни е още рано  Rolling Eyes

така или иначе не сам прочела някое бебе да е проимало зъбки на два месеца... В книгите пише между 6 и 8 месец - +/- 2 месеца. Някои изключения проимват и на три... но на два....

да не са възобновили се колики? много по-вероятно - особено ако се захранвате със сокчета...


Има случаи, в които бебета се раждат със зъбче Wink
Виж целия пост
# 6
На нас още не са ни изникнали зъбките.
Но не се притеснявам. Има време.
Моята майка като съм била малка се била притеснила, че съм била на 1 годинка и още не ми бил изникнал зъб. Водила ме по лекари. А лекарите й се смеели, че няма хора без зъби, да не се тревожи, че скоро ще изникнат Simple Smile.
Виж целия пост
# 7
при всяко дете е индивидуално
Дияна се лигавеше от края на 3тия, първото зъбче проби в 6тия месец
а моя 1ви зъб е пробил в 16м Wink
Виж целия пост
# 8
По принцип ви е рано,но не е невъзможно.Може и зъбета да са.Ние други ден ставаме на 7 месеца и ги чакам всеки момент,според мен може и днес дори Wink
Виж целия пост
# 9
При нас е същото, лигавене, чесане на венците с юмручета, пръсти , мокри дрешки...та и аз си мисля , че при нас рано , рано ще се появят..а и от 2-3 дена не е в настроение, кисел... Sad
Виж целия пост
# 10
При всяко дете пробиването на зъбките е индивидуално. Възможно е в момента зъбките да са тръгнали, след няколко дни да спрат да растат, после пак да тръгнат и окончателно да избият чак след няколко месеца.
Оги се сдоби с първо зъбче на 6 месеца.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: dezyg
Кога започват да растат зъбките?
Отгоре или отдолу да чакаме първите?
Колко време може да продължи пробиването на първото зъбче?
Габи е много неспокойна от 2-3 дни, възможно ли е да са започнали да излизат зъбчетата?


Първи пробиват долните резци на около 6м.Следват горните.Този срок може нормално да варира с 3м при някой.Преди да се покаже зъбчето, то прозира"белее" на венеца и е твърдо на пипане.
Виж целия пост
# 12
имаше подобна тема наскоро, и както каза моят мъж- не е важно кога ще ти изникнат зъбите, а кога ще ти опадат! Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 13
Цитат на: Deni
както каза моят мъж- не е важно кога ще ти изникнат зъбите, а кога ще ти опадат! Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue


Ха-ха, това ми хареса  Laughing  Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 14
От два дни Александър е със стахотна хрема,секрети от носа като от ведро текат.От тях и кашля.Днес бяхме на лекар-дихателно е здрав,предполага се че може да е от зъби.Иначе се лигави от два месеца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия