Кондиломи - моля за помощ

  • 436 653
  • 930
# 60
опфф наистина трябва да отида ,навсякъде чета различна информация, даже прочетох,че кондиломите се образували от нискорисковите вируси които не образуват рак ,вярно ли е Wink Wink Wink има ли разлика между папиломи и кондиломи ,извинявам се предварително за тъпия въпрос Rolling Eyes Rolling Eyes
Въпросът ти никак даже не е глупав. Аз също доскоро не знаех разликата. Кондиломите се появяват по лигавиците,а папиломите по кожата. Но тези твои "зрънца" са ми странни. Най-добре не си търси диагнози в Интернет, а отиди на лекар.
Виж целия пост
# 61
Оф, а колкото до това кой тип HPV е високорисков и кой не - изчетох толкова класификации на бг,англ. и руски  и повечето се разминават. Общо взето  лекарите май смятат за опасни само 16 и 18 тип. Но дори човек и тях да ги има, това не означава, че обезателно ще му се развие в последствие рак. Те предизвикват патол. изменения в клетките, покриващи маточната шийка, когато вирусът е активен, но ако ходиш редовно на прегледи и поддържаш имунната си система,няма да имаш и проблеми. Като пример - дори и една обикновена ерозия (без наличие на HPV) , ако не е лекувана много дълго време може да премине в рак. Така че нашето здраве е в наши ръце Wink!
Самите кондиломи, които се образуват на външните полови органи не се смятат за опасни, а по-скоро за козметичен дефект, тъй като са склонни да растат, чешат и в крайна сметка просто морално  подтискат човека и снижават самочувствието му.
 
Виж целия пост
# 62
благодаря ти санда , ще отида и после ще пиша какво се е оказало.... стискайте ми палци Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 63
Здравейте, отдавна чета тази тема. Много съм отчаяна, открих,че имам кондиломи през януари месец тази година, но докато се усетя и отида на лекар минаха още два месеца, тоест отидох на лекар през март. Кондиломата беше само 1. Предписаха ми Солкодерм, мазах я и за 3-4 дни изчезна. Сега, месец и повече по-късно нямам на това място нищо, но мисля,че ми излизат няколко малки точно до входа на влагалището...Адски ми писна, чувствам се ужасно. Побърквам се от страх да не са тръгнали и вътре. В интернет изчетох какви ли не ужасни неща от спин до сифилис (въпреки че гинеколозите при които ходих ме предупердиха да не се занимавам с глупостите които пише в и-нет). Хипохондричка съм и сами можете да си представите под какъв стрес съм. Изкарах и един курс със изопринозин(някакъв имонистимулатор, които повишава имунитета срещу вируси и особено ЧПВ). Та последното, което прочетох е че гениталните брадавици, могат да се установят в устата?!?!? Имате ли представа дали е вярно.
Единственото, което донякъде ме успокоява е че попаднах на доста здравни доклади, според които 70% от хората, които водят полов живот, са имали или имат такъв проблем....
Най-странното при мен е че тези кондиломи ми паднаха буквално от небето...партньорът ми се кълне,че не е бил с друга за последната година и половина(откакто сме заедно)...кажете ми има ли други, макар и редки начини да се заразиш с ЧПВ причиняващ тези брадавици.?!?
Виж целия пост
# 64
Отчаяна123, не се отчайвай толкова! И по-ужасни неща от ЧПВ има! Папиломи могат да се появят и в гърлото и на езика, но това са изключително редки случаи и ти по-добре не си забивай главата сега и с това. Пък и те също се лекуват.Кажи ми кой сега не боледува от нещо!?Ти познаваш ли поне един напълно здрав човек? Ние се оплакваме от своите кондиломи, а аз не мисля, че на хората с херпесен вирус, който също така не се лекува и цял живот си циркулира в кръвта, им е приятно като им се обсипва цялото лице в херпеси. Както се казва - всеки с проблемите си. В такива случаи аз винаги се успокоявам с думите "И по-лошо от това има" Wink В интернет какво ли не пише. Аз съвсем престанах да чета там. И теб не те съветвам, ако не искаш съвсем да си довършиш нервичките. Ако изопринозинът не ти помага помоли да ти назначат друг имуностимулант.Но принципно ти се лекуваш едва от месец-два, а това е много малък срок. Тук става въпрос не само да се премахнат кондиломите, а трябва да се подтисне самия вирус. За това са нужни 5-6 месеца. Имуностимулантите са необходими! Колкото повече се стресираш и нервираш, толкова по-лошо си правиш сама. Ти сама казваш, че това се отразява на кръвното ти, същия отрицателен ефект оказва стресът и на имунитета ти, а той сега ти е много нужен.
      Приятелят ти може и преди 5 години да се е заразил с ЧПВ, но просто при него да не се проявява, а откъде знаеш,че и ти не си се заразила преди него, просто си разбрала чак като са ти се появили кондиломи. Така, че това не е причина да го обвиняваш в изневяра, по тази логика той може същото да заяви за теб. На мен например ми се появиха кондиломи в момент, когато от година не бях имала никакви контакти!Цяла година!!!При положение, че всички лекари утвърждават, че инкубационният период е 2-3 месеца! Доколкото знам дори презарвативът не е гаранция,че не можеш да се заразиш с ЧПВ,тъй като самите вирусни частици са по-малки от порите на презерватива. Ако папиломи има и на езика и в гърлото, възможно е заразяване и чрез целуква, но това, пак повтарям, са нон сенс случаи.
Не се шашкай толкова, не си нито първата, нито последната, лекувай се търпеливо,без нерви(знам, че е трудно от личен опит, но се постарай) и  посещавай по-често гинеколога си.  
Виж целия пост
# 65
 #Cussing out  С огромно нежелание трябва да се присъединя и аз към вас . Искам момичета да ви питам . От както се помня имам кондиломи които се появяват да кажем на 2 ,3 години за известно време и си изчезват сами . Винаги съм си мислила че това е нещо което се причинява от / примерно / топлината или др външни фактори . И след като семи си изчезват не са ме притеснявали . Сега обаче след като ми ги диагностицираха и знам че се казват така , прочетох каквото можах и  Shocked Въпроса ми е следния : Майка ми ми е споделяла мн пъти че когато е била бременна с мен е имала множество огромни брадавици във влагалището си . Така с тях ме е родила - по естествен начин . Възможно ли е според вас да си го нося това в себе си още от раждането и да е хронично ... ? Благодаря ви !
Виж целия пост
# 66
#Cussing out  С огромно нежелание трябва да се присъединя и аз към вас . Искам момичета да ви питам . От както се помня имам кондиломи които се появяват да кажем на 2 ,3 години за известно време и си изчезват сами . Винаги съм си мислила че това е нещо което се причинява от / примерно / топлината или др външни фактори . И след като семи си изчезват не са ме притеснявали . Сега обаче след като ми ги диагностицираха и знам че се казват така , прочетох каквото можах и  Shocked Въпроса ми е следния : Майка ми ми е споделяла мн пъти че когато е била бременна с мен е имала множество огромни брадавици във влагалището си . Така с тях ме е родила - по естествен начин . Възможно ли е според вас да си го нося това в себе си още от раждането и да е хронично ... ? Благодаря ви !
Възможно е и най-вероятно точно така се е и получило. Не винаги, но все пак определен процент от децата се заразяват от майките си по време на раждане,т.е. по вертикален път. Разликата при теб и майка ти е, че вие много дълго време не сте знаели какви са тези брадавици и сте си живели спокойно с тях. А ние тук са маем и се чудим,изпадаме в паники, че непременно ще преминат кондиломите ни в нещо по-лошо, а и не забравяйте, че лекарите също много печелят от нашето незнание, от всичките тези лекарства, които ни изписват и от безкрайните ни ходения при тях. Wink
Виж целия пост
# 67
Момичета благодаря ви,че ме успокоихте. Да ви споделя, първият гинеколог при който ходих за кондиломите, толкова спокойно ми заяви "Какво се шашкаш, това е просто кондиломка, такиава жени ми идват всеки ден в кабинета"...не знам как да го тълкувам,но звучи успокояващо поне. Доколкото ми разясниха опасно е ако са вътре във влагалището и не се лекуват. Имам приятелка, която също има генитални брадавици, ходи си с тях от година и чак сега ще й ги махат оперативно. Де да знам...просто за пръв път ми се случва да имам гинекологичен пробглем и затова се чувствам зле, но явно кондиломите са също толкова комерсиални, колкото и гъбичките...Имам братовчедка, която е медицинска сестра и тя ми обясни, че всички хора, които водят полов живот, носят ЧПВ в кръвта си... А пък личната ми лекарка, беше така л=безна да ми "сподели",че нейната дъщеря, коато видите ли била бременна в 8ми месец също ги имала и не знам си какво още...Подяволите гадно е да си като баба Яга отдолу, моля Ви стискайте палци след 3 седмици като посетя гинеколожката ми, всичко да е наред.
Колкото до този изопринозин, той май не лекува ЧПВ, всмисъл ЧПВ не се лекува, а просто засилва имунитета и не позволява вирусчетата да се активизират, поне аз така си го обяснявам.
Сандра, наистина много ти благодаря зая хубавите думи, права си, всеки човек си има някакви болести и има и много по-страшни неща, да не дава Господ да се случват де.
Другото, което исках да споделя с вас, е че лекарите ми обясниха, че в много ама много редки случаи ЧПВ може да се "лепне" и не по полов път. Както ти каза вирусът е много малък и прониква през порите, а колкото до рпезерватива, той не е сигурен в случая, защотот предпазва само там където кондиломите са покрити, сиреч ако някъде в основата на пениса има и не са покрити, жената би могла да се зарази.

Виж целия пост
# 68
Извинявам се за флууда, но забравих да попитам, Сандра, ти беше написала по-нагоре,че кондиломите се появяват по лигавиците, а папиломите по кожата. Може ли да ми дадеш повече инфо, каква е разликата между двете и на вид, защото в интерес на истината от това, което прочетох, кондиломите при мъжа би трябвало да се появяват по главичката на пениса и в нейната основа, а на моя прител са в окосмената част, моята също беше на големите лабии, но доста в страни. Вярно,че гинекологът, който ми назначи диагнозата, е доста известен и реномиран и едва ли ще сбърка....но все пак за лично инфо, бих искала да знам каква е разликата.
Виж целия пост
# 69
Благодаря ти Сандра ! Успокояваш ме . Ако съм живяла цял живот с тях то значи не ми и пречат  Laughing Ще ги лекувам разбира се , но дали могат да попречат на забременяването по някакъв начин ? Как мислите ?
 А колкото до спокойствието , аз предполагам че на майка ми не са и обяснили какво всъщност има и как да се лекува . Принципно , възможно е и преди 28 години да не са били наясно със тези болести толкова . Без значение е вече . Тя ми каза че след раждането са изчезнали   Sad  Едва ли е било популярно тогава раждането секцио ooooh!
 Като си представя че и аз може да съм заразила моята щерка ...  newsm78
Виж целия пост
# 70
оффф сега като се замисля, си права...цял живот си ходиш с тях, сигурно не е приятно, но щом си още жива, значи не е и толкова страшно Simple Smile
Виж целия пост
# 71
оффф сега като се замисля, си права...цял живот си ходиш с тях, сигурно не е приятно, но щом си още жива, значи не е и толкова страшно Simple Smile
Blush  Как само прозвуча ! Отвратих се от себе си ! Не бе маце , не си ходя с тях .  newsm53  Появявят се на две или три години / примерно / Даже сега от близо 4 ,5 години нищо не съм забелязвала да имам . И не ме болят нито сърбят - нищо . А след седмица си изчезват . Просто така от само себе си . Затова и не съм предполагала че това може да е заболяване , разбираш ли ?! Все си мислех че е нещо някаква реакция на кожата от нещо или ... де да знам и аз вече какво съм си мислела . Нищо неприятно не съм почувствала , просто на пипане усещам някакво изменение и докато обърна внимание го няма ..
Виж целия пост
# 72
не бе девойко, не трябваше така да прозвучи...напротив, ти ме УСПОКОИ Simple Smile всмисъл за момент си рпедставих, че ако цял живот периодично ми се появяваха и изчезваха, сигурно нямаше толкова много да се притеснявам както в момента. Идеята е че аз се сблъсквам за пръв път с тях и се чувствах едва ли не като нищожество, че съм се заразила с видиш ли БПП, а в следващия момент се оказва,че има девойки като теб, които са родени с въпросния ЧПВ. Та след всички многословия и глупости които написах, с две думи - благодаря ти,че и ти ме успокояваш Simple Smile И извинения, ако съм те засегнала.
Виж целия пост
# 73
Извинявам се предварително за спама , но момичето няма кутия за ЛС .
Отчаяна 123 , разбрах те мн добре , споко !  smile3503
Аз самата съм голяма паника и при най малкото тичам при док .. 
Еми колко е сериозно и колко не - тр да се лекуват и това е . Без паника само . Явно не се умира току така  Joy
Виж целия пост
# 74
     Момичета,кондиломите в никакъв случай  не пречат на забременяването! Знам го и от лекари и от жени, които преспокойно са си раждали с кондиломи. Това беше първото,което попитах гинеколожката ми, защото още не съм раждала и страшно много се изплаших, че или няма да мога да родя или ще трябва обезателно да е чрез секцио.
     Отчаяна123, честно-затрудняваш ме с въпроса си как изглеждат папиломите и кондиломите. Свикнала съм с руската терминология и не знам как ще прозвучи това на бг:кожните папиломи(брадавици) са с цвета на кожата образования (нямат пигментация и това ги отличава от бенките), релефни, с ясни очертания, имат основа(краченце),понякога изглеждат като висулка,а друг път се скупват няколко на едно място.А не знам къде има нормални снимки, за да ви насоча. На мъжкия член съм виждала снимки на кондиломи като малки бели пъпчици, а може също да са като "висулки" и доколкото знам може да се появяват кондиломи при мъжете и в уретрата.
     Отчаяна, а защо трябва да се съмняваш в диагнозата, която са ти поставили. Нима не са я потвърдили с HPV-тест!!??
   
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия